Jump to content
Meg67

przejęcie kredytu hipotecznego przez wspólmałżonka

Recommended Posts

Meg67

Moja frustracja sięga zenitu... W wyniku ugody sądowej mam zgodę byłego męża do przejęcia kredytu hipotecznego...we frankach, w zamian za prawo do mieszkania. Kredyt spłacam już od 10 lat. Spłacam i chcę dalej płacić...ale tutaj pojawiają się analitycy z PKO BP.... ISTNY KOSZMAR!!!!! Nie będę pisać ile dokumentów trzeba złożyć i ile warunków spełnić! Gdzie byli oni wszyscy jak przyznawali ten kredyt???????? Łatwiej jest uzyskać rozwód w sądzie niż odpisać jednego z współmałżonków od wspólnego kredytu.

Tak dla przykładu jedna z wielu procedur w trakcie.. :ma Pani pożyczkę "zakładową" to proszę przynieść zaświadczenie ile rat jeszcze zostało???  a tu 4 raty po 600 zł. Nie nie, może Pani przejąć kredytu. Proszę spłacić pożyczkę. Ja spłacam. I co ??? Przynoszę zaświadczenie, że dochody nie są obciążone pożyczką. A tu się pojawia teraz pytanie: to dlaczego wpływy z ostatnich 6 miesięcy były mniejsze? Bo spłacałam pożyczkę- odpowiadam. To proszę przynieść zaświadczenie z zakładu pracy. Panie z zakładowej kasy pożyczkowej piszą więc zaświadczenie: Pani ...spłaciła pożyczkę w wysokości 6000,00. spłata całkowita w listopadzie. Na to analityk: Proszę przynieść zaświadczenie w jakiej wysokości były raty i kiedy nastąpiło przyznanie pozyczki. To ja się pytam : czy zaświadczenie podpisane przez dyrektora dużego zakładu, dział płac i dział księgowy- (dodam , że pracuje tam od 30 lat) to nie jest ważne. Nie będę pisać o innych absurdach tej procedury...

Czy można gdzieś złożyć skargę czy zażalenie na absurdalność tych przepisów? Ja chcę legalnie spłacać kredyt, który już spłacam. 

Linki
Mr Tomek

tak właśnie wygląda kopanie się z koniem

Analityka z PKO nie przeskoczysz

 

Reklamację jak najbardziej mozesz pisać, ale czy to coś pomoże to już inna kwestia

 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.