Jump to content
Monia777

Pekao decyzja wstępna czas oczekiwania - kredyt walutowy

Recommended Posts

Monia777

Dzien dobry. Złożone dwa wnioski o kredyt walutowy tydzień temu, póki co pekao cisza, nie pobrali jeszcze biku, 2 dni temu alior pobrał bik i tez cisza. Doradca milczy póki co, mówił, ze będzie to trwało kilka dni , nie wiem co o tym myśleć... Czy gdyby było coś nie tak z automatu odrzuciliby wniosek? Może go dalej analizują, skoro bik pobrany, a cisza? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Linki
PlanFinance.pl

Załatwienie kredytu trwa do 2 miesięcy. Czekaj cierpliwie.

Monia777

 No tak, jeden mam za sobą, ale wstępna decyzja miała byc szybko, bo kupujący mieszkanie naciskają... Ciekawa po prostu jestem jak wyglada taka wstępna analiza i ile trwa.

Mr Tomek

oba banki wstępną wydają szybko, ale to zależy od tego jak akurat trafiłaś na obciążenie w banku

jest koniec miesiąca i kwartału - pewnie wszyscy cisną żeby jak najwięcej uruchomić

Monia777

Niestety nadal czekamy :( w piątek pekao dopiero pobrało bik, czyli 2 tygodnie od złożenia wniosku... Alior cisza. W piątek mija 3 tygodnie od złożenia dokumentów, a tu zero wstępnej decyzji. Jestem załamana, klienci na nasze mieszkanie chcą się wycofać, a ja już nie wiem co robić. 

Mr Tomek

w Aliorze wstępna jest w 2 dni - przerabiam akurat

W Pekao również bardzo szybko ok 2 dni

 

Jak były składane wnioski? Samodzielnie czy z pośrednikiem?

vmarcinos

Moja historia z bankiem PEKAO jest dla mnie nauczką na przyszłość. Wszystko super i cacy na początku, wniosek, kilka dni później sprawdzenie BIK i po tygodniu decyzja finansowa pozytywna. To był luty. Dziś jest 11 kwietnia, a decyzji ostatecznej nadal brak. Jutro mam akt notarialny na deweloperkę  i jestem w czarnej D. Jestem na skraju załamania nerwowego. Odwiedziłem bank kilkanaśnie razy, upewniałem się milion razy czy jest komplet dokumentów , wszystko było ok. Decyzja finansowa jest ważna tylko do jutra, bo mija od jej wydania 60 dni, a wniosek utknął na analizie. Rozmawiałem już nawet z Dyrektorem Banku który nie jest w stanie mnie zapewnić , że jutro w ostatni dzień będę miał ostateczną decyzję. Jeśli nie, procedurę trzeba będzie zaczynać od początku a na to już czasu nie mam. Jestem 5 tyś w plecy bo tyle stracę z podpisanej umowy rezerwacyjnej z deweloperem oraz 830zł za operat dla banku. Cudownie. Przestrzegam przed tym bankiem , mój błąd że wniosek składałem tylko do jednego. W innych były gorsze warunki i mniejsza zdolność, więc nawet nie próbowałem. 

Mr Tomek

z jakiego powodu analiza trwałą tak długo? - udało się coś ustalić

To jest zdecydowanie dziwne i nienormalne jak na ten bank

Monia777

U nas wnioski przez doradcę, z którym już współpracowaliśmy kiedyś. W zeszłym tygodniu zadzwonili do niego z pekao dopytać o coś i już minął tydzień i cisza. Alior odmówił. 

Mr Tomek

Alior odmówił? - to też jest dziwne. Jaki powód?

Monia777

Mąż bierze sam kredyt, do tego dwójka dzieci, podobno o to chodziło, co wydaje mi się dziwne bo zdolność jest bardzo duza mimo wszystko. 

Mr Tomek

dziwne, to dla banku nie powinien być powód odrzucenia wniosku

 

podaj więcej szczegółów wniosku, najlepiej uzupełnij schemat

 

Z Pekao nadal cisza?

 

 

Monia777

Tak niestety cisza. W wolnej chwili uzupełnię schemat.

Monia777

Właśnie dostałam alert z biku ze pekao znowu pyta... Co to może znaczyć?

Mr Tomek

Wygląda na to że sprawdzają coś jeszcze. Być może zdolność na wnioskowana kwotę nie wychodzi?

Monia777

Może ma to związek z tym ich pytaniem do doradcy, czy będziemy w stanie spłacić dotychczasowe zobowiązania w razie co... No nie będę gdybać, jutro zadzwonię do doradcy. Zdolność wychodziła o wiele większa według doradcy.

Mr Tomek

no i jakie wieści z banku?

Monia777

Dziś dostaliśmy dezycję finansowa pozytywna z pekao. Musimy spełnić pewne warunki, ale to nie problem- problem jest taki, ze kupcy na mieszkanie się wycofali i musimy szukać od nowa... O tyle to ważne, ze pieniądze ze sprzedaży musimy przeznaczyć na spłatę hipoteki i wkład własny. Mamy 60 dni. 

Mr Tomek

no to nieźle

coś wyjaśnili czemu tak późno?

 

kupujący w 60 dni będą musieli kredyt sobie załatwić... będzie gorąco

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Decyzja o przyznanie kredytu - dom na 2 działkach

   Witam. Pisze bo mamy już dość kredytu w banku PKO, miesiąc temu złożyliśmy wniosek, jeszcze nic nie wiadomo. Problem jest w tym że zakupowany dom stoi na 2 działkach, żeby było ciekawiej działki te są w 2 osobnych księgach wieczystych i dlatego bank nie chce przyznać kredytu. Spotkał się ktoś z takim problemem albo wie jak go rozwiązać? Dzisiaj będzie informacja czy się zgodzą na przyznanie kredytu a następnie gdzie dom będzie przepisywany na nas, zrobić z tego jedną księgę wieczystą. Czy musi t

   in Kredyty mieszkaniowe

  • mBank decyzja wstępna

   Staram się w Mbanku o kredyt 179100 dostałem taką wiadomość  Dostarczenie przez Kredytobiorców podpisanego Wniosku o zawarcie umowy na kwotę kredytu 179100 zł. Co to oznacza ?  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Pekao SA - Kredyt Hipoteczny - Opinie

   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w banku Pekao SA.       Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w banku Pekao SA ? Przeczytaj zdania i opinie o Pekao innych kredytobiorców i zdecyduj sam. Zadaj pytanie odnośnie oferty PKO SA Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w Pekao? Opisz swoje doświadczenia kredytowe.

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Komornik zabrał mi kwotę wolną z PEKAO.

   Witam    Mam pytanie odnośnie komornika, otóż dnia 10.04 komornik zablokował mi moje konto na którym było coś koło 700 zł, środki widniały normalnie na koncie, nawet 11.04 wypłacałem je z bankomatu. Wczoraj pieniądze zniknęły, zapewne. komornik jednak je wziął, i teraz mam pytanie czy mógl mi je zabrać bo czytałem gdzieś że banki nie koniecznie respektują tą kwotę wolna i mogą oddawać im cała kwotę.. I teraz mam pytanie miał ktoś podobne akcje z PEKAO? I czy mam szansę na zwrot? Przez

   in Komornik, windykacja

  • Operat szacunkowy - PEKAO / PKO BP

   Cześć,   Mam pytanie co do operatu szacunkowego / wyceny nieruchomości. Kupuję mieszkanie i planuję wybrać jeden z tych banków jako kredytodawcę. W PKO BP dostałem informację, że najpierw składam wniosek, dostaję decyzję i potem przed wypłatą każdej transzy 400zł (MBank 300zł i bodajże taki sam proces).   Dziwna sprawa z PEKAO, gdyż składanie wniosku o kredyt przedstawiono mi następująco: 1. Składam wszystkie papiery + Zaświadczenie z ZUS o dochodach za ostatnie dwa lata

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.