Jump to content
Powerade19

Zakup nieruchomości pod wynajem a kredyt

Recommended Posts

Powerade19

Witam po krótce opisZe sytuacje . Moja mama i mój tata chcą kupić mieszkanie pod wynajem w bardzo dobrej lokalizacji na Powiślu w Warszawie od dewelopera - termin zakończenia za rok. Wkład własny jaki posiadają to około 250 - 300 tys . Koszt mieszkania to około 800 tys czyli potrzebowali by kredytu około 500 tys z wkładem własnym te 300 tys czyli około 30 %.  Niestety bank PKO Bp udziela im tylko 290 tys kredytu ponieważ z ich łącznych pitow wychodzi około 45 tys dochodu za rok 2018 . Kredyty hipoteczne jakie już maja są już praktycznie spłacone pozostało 8 tys do spłaty i w każdej chwili można to spłacić . Czyli zobowiązań jako takich nie maja . Dodam iż mieszkanie jakie chcą kupić jest w bardzo prestiżowej części Powiśla i wynajem takiego apartamentu to lekko 3500 zł 4000 zł czyli przyszły dochód . Niestety bank PKO Bp nie bierze pod uwagę przyszłego dochodu . Wiem ze ktoś mi kiedyś mówił ze są banki które biorą to pod uwagę tylko niewiem jakie i w jakich bankach warto starać się o taki kredyt ? Czy ktoś z was może się orientuje ? Z góry dziękuje za odpowiedz 

mateusz 

Linki
Powerade19

1.Waluta kredytu -  pln 

2.Pożądana długość okresu kredytowania - 20 lat 

3.Wysokość kredytu - 500 tys 

4.Wkład własny 300 tys 

5.Wartość nieruchomości  800 tys 

6.Rynek pierwotny

7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności -  apartamentowiec 

8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 44m 

9.Lokalizacja nieruchomości Warszawa mazowieckie Powiśle 

10.Obecny stan zaawansowania inwestycji -  w budowie 

11.Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 2

12. Wiek kredytobiorców -  52 , 58 

13.Aktualne obciążenia kredytowe (limity, karty kredytowe,chwilowki - brak kredytów 

14.Historia w BIK - brak historii 

19.Działalność gospodarcza  

20.Okres trwania obecnego dochodu w tył*** -  5 lat 

21.Okres trwania obecnego dochodu w przód*** - 

22.Wykonywany zawód -  działalność gospodarcza 

23.Bank w którym posiadane jest konto -  PKO Bp 

24.Wpływ z wynagrodzenia na konto (tak / nie) - 

25.Inne istotne informacje -

prezesik24

Wypełnij schemat w całości wraz z informacjami dla DG. Poza tym temat powienien znalezc sie w dzile kredytów hipotecznych.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt na zakup samochodu dla osoby pracującej za granicą

   Witam i zapytanie j/w. Mieszkam i pracuję w Niemczech od 2012 roku. Stałe zatrudnienie. Szukam kredytu na samochód. Mój BIK nie jest za fajny. Miesięcznie mogę płacić do 1200 -1300 zlotych. Jest jakaś możliwość? Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi i pozdrawiam.

   in Kredyty gotówkowe

  • Kredyt na zakup działki i budowę domu - wpis w BR

   Dzień dobry, Szanowni Państwo, temat ten powraca do mnie, jak boomerang.   Sprawa wygląda tak: Jestem w pisany do Bankowego Rejestru przez IDEA BANK (kredyt obrotowy w rachunku firmowym). W lutym tego roku zobowiązanie zostało spłacone. BIK mam wyczyszczony, KRD czysty. Są to sprawy z przeszłości - prowadziłem działalność gospodarczą w czasie studiów i przez kilka niefortunnych decyzji oraz zbiegów okoliczności zostałem z długami ok. 150 tys. zł - powoli wszystko reguluję.  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • "Kredyt hipoteczny 200 000 zł na zakup domu z działką ok.60 km od Warszawy

   Witam Proszę o analizę i wskazanie najdogodniejszego kredytu w celu zakupu domu z działką w okolicach W-wy, za kwotę 200 tys. oraz 60 tys. na wykończenie domu(stan surowy zamknięty góra, dół stan deweloperski).Szczegóły poniżej, dziękuję i pozdrawiam.     1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 240 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 260 000 PLN 4.Wkład własny - 15 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 200 000 PLN 6.Rynek pierwotny / ryn

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt Hipoteczny 300tys na zakup mieszkania

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300miesięcy 3.Wysokość kredytu - 270 000 PLN 4.Wkład własny - 30 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 300 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 60mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Dolny Śląsk/Świdnica 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - 100% 1

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Pożyczka 10 tys pod weksel

   Witam, czy jest ktoś w stanie udzielić pożyczki prywatnej pod weksel posiasam umowe o prace na czas nieokreslony dochód 1600 zł spłata w ratach PILNE ! 

   in Pożyczki prywatne

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.