Jump to content
donRomano

Kredyt na podstawie wpływów na konto

Recommended Posts

donRomano

Dzień dobry

 

Od prawie 6-7 lat mam konto w Pekao SA, na które oficjalna wypłata ostatni raz trafiła już dość dawno temu, choć od października znów są wpływy, ale nie z wypłat, z różnych źródeł i do tego mocno nieregularne. Co mnie zdziwiło, kilka dni temu bank poprzez aplikację zaproponował mi "klik gotówke", mimo że w marcu wpływy łącznie wyniosły niecałe 500zł.

 

Jak wyglądało liczenie zdolności kredytowej? Jakie są szanse na kredyt większy niż "klik gotówka", przy założeniu że opieram się tylko na danych z konta, bez pracodawcy (tak jak ta "klik gotówka")? Mam na myśli to że czy dostępny limit jest już maksymalny? Pracownicy widzą sumę przychodu z jakiegoś okresu podzieloną przez X miesięcy czy jak (bo ciężko w to uwierzyć że ktoś to uznał za stały dochód, tytuły przelewów na to nie wskazują)?

 

Nie spodziewałem się że można mieć jakąkolwiek zdolność w tym banku w takim przypadku, ta "klik gotówka" mnie zaskoczyła.

Linki
Ekspert_Kredytowy

Czasami się zdarza, że dają ofertę na klik w przypadku obrotów na koncie, jest na pewno określona max granica, nie znam tego produktu więc nie wiem, czy weryfikowana jest zdolność kredytowana i w oparciu o jakie dane/dokumenty. 

 

W dawnym Bzwbk było tak, że pisało się oświadczenie o wysokości wynagrodzenia. 

Maciek86

To działa trochę dwutorowo:

1) REKOMENDACJA T:

Cytat

 

Rekomendacja 7

W przypadku udzielanych klientom detalicznym:

Rekomendacja T

a) kredytów i pożyczek ratalnych, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza wartości czterokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,

b) kredytów i pożyczek

- dla klientów o współpracy z bankiem trwającej od co najmniej sześciu miesięcy, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza sześciokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,

- dla klientów o współpracy z bankiem trwającej od co najmniej dwunastu miesięcy, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza dwunastokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,

- dla pozostałych klientów, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw

bank może zastosować uproszczone zasady oceny zdolności kredytowej.

 

2) Banki mogą same regulować maksymalną wysokość kredytu na oświadczenie na podstawie obrotów, jakie robisz w koncie. W rekomendacji są podane maksymalne kwoty.

donRomano

Dzięki, mam jeszcze takie pytania:

 

1. Pożyczkę Ekspresową w Pekao S.A. mając tam konto można dostać na oświadczenie. Jak są sprawdzane wpływy na konto? Pracownik w oddziale ma widoczną tylko średnią miesięczną kwotę w jakimś okresie, czy może sprawdzają to bardziej szczegółowo? Wpływy mam nieregularne, od kilkuset złotych miesięcznie, do kilkunastu tysięcy. Średnia wychodzi wystarczająca, zostaje kwestia tego jak istotne są te skoki w wysokości wpływów.

 

2. Jakie wpływy bank uznaje przy sprawdzaniu zdolności? Wszystkie? Jeśli zsumuję cały swój przychód z ostatnich 6 lub 12 miesięcy to według kalkulatora w pekao24 mam zdolność taką jaką chce, ale źródła tych przychodów są różne (w tym kredyt z "klik gotówki"), o różnych tytułach.

 

3. Mam trochę wolnej gotówki, mogę sobie jakoś sam poprawić wpływy/obroty? Mógłbym sobie dokonać wpłat z kont także innych ludzi.

 

4. Maksymalna wysokość Pożyczki Ekspresowej na oświadczenie (pomijając wysokość dochodów) jest taka sama jak z zaświadczeniem? W Internecie jest sporo różnych wiadomości, a na stronie Pekao jasno tego nie napisali.

 

Wiem że mogę dowiedzieć się w oddziale czy mam zdolność czy nie, ale nie chcę wysyłać niepotrzebnych zapytań, a bez wniosku to pracownik pewnie wiele mi nie powie, dlatego jestem ciekaw czy chodź teoretycznie mam szanse na taką pożyczkę, bo akceptowanej przez bank dokumentacji ws. dochodu nie mogę jeszcze dostarczyć, mimo że o możliwość spłaty to się nie martwię. 

 

Co do tego fragmentu rekomendacji T

Cytat

bank może zastosować uproszczone zasady oceny zdolności kredytowej

To nie wiem jak to rozumieć, moja matka miała możliwość w PKO BP wzięcia kredytu na wyższą kwotę (w oddziale, z miejsca, bez zaświadczenia) niż dwunastokrotność przeciętnego wynagrodzenia, mimo że jej wypłata też na to konto nie trafiała i wpływy miała napewno poniżej minimalnej pensji.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • kredyt w €€€ - dom jednorodzinny

   witam,   uprzejmie proszę o wyliczenie zdolności kredytowej na budowę domu jednorodzinnego w Szczecinie. Przeznaczenie kredytu: budowa domu wraz z wykończeniem (do zamieszkania)   1.Waluta kredytu - Euro 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 240 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 900 000 PLN 4.Wkład własny - 450 000 PLN (w postaci działki budowlanej) 5.Wartość nieruchomości - 1 350 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny  7.Rodzaj nie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt gotówkowy 120 tys działalność gospodarcza ponad 12 miesięcy

   Kwota kredytu: 120 000 zł Okres kredytowania: 120 m/c Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 43985 zł Źródło uzyskiwania dochodów: działalność gospodarcza Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy – 03.04.2018 Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie: ING Bank Śląski Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców: 31 lat Województwo zamieszkania: Dolnośląskie Aktualna kwota kredytów pozostałych do spłaty: 35 000 zł Aktualna kwota miesięcznych zobowiązań kredytowych

   in Kredyty gotówkowe

  • Kredyt na dom od dewelopera

   Witam serdecznie, razem z żoną rozglądamy się za domem jednorodzinnym na rynku pierwotnym, zakup od dewelopera na etapie budowy. Mieliśmy już spotkanie z pośrednikiem i troszkę nam namieszał w głowie. Otóż z tego co zrozumieliśmy umowa deweloperska obejmować miałaby zakup domu w stanie surowym zamkniętym lub otwartym, a ewentualne oddania do stanu deweloperskiego następuje na zasadzie umowy cywilno-prawnej z deweloperem. Jak na takie coś zapatruje się bank? Czy możemy liczyć na kredyt liczony w

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na budowę domu przy hipotece na mieszkanie

   Witam,   W raz z żoną chcemy budować dom. Środki na działkę mamy odłożone. Chcemy ją zakupić za gotówkę. Będziemy potrzebowali drugiego kredytu na budowę domu, ponieważ mamy kupione mieszkanie w hipotece na 13 lat. 2 lata już spłaciliśmy kredyt. Mamy drugie mieszkanie na którym zarabiamy poprzez wynajem - legalnie. Żona prowadzi działalność gospodarczą oraz ma gospodarstwo rolne 10h na siebie.    1.Waluta kredytu -PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania -20-30la

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Idea Bank - Kredyt Obrotowy - Opinie, Warunki

   Kredyt obrotowy w Idea Banku - warunki, oprocentowanie i opinie klientów.     Wysokość: do 200 000 zł bez zabezpieczenia do 500 000 zł: kredyt na kontrakt zabezpieczony cesją wierzytelności z kontraktu; Kredyt zabezpieczony na maszynach i urządzeniach; kredyt na wyciąg z aktualnego banku do 1 000 000 zł z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości   Okres kredytowania: do 12 miesięcy z możliwością odnowienia (limit w rachunku bieżącym) do 10 lat (kredyt spłacany w ratach)

   in Kredyty firmowe - Opinie

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.