Jump to content
adam23a

Zawiadomienie o terminie rozprawy.

Recommended Posts

adam23a

 Poradzicie co z tym zrobić?  Sprawa jest skomplikowana, na swoje usprawiedliwienie powiem że pozew do e-sądu assa złożyła w 2016 r, zero wiedzy, marny sprzeciw, ale dało to przynajmniej przekazanie sprawy do rejonu.. W czasie jak w sądzie rejonowym czekałem na termin rozprawy , assa sprzedało dług ultimo. Finalnie pozew ultimo wylądował w rejonie, a że nie zmieścili się w terminie sędzia postępowanie ultimo umorzył.

 

Teraz jak w tytule dostałem z rejonu zawiadomienie o nowym terminie rozprawy z powództwa assy i wstąpieniu w miejsce assy ultimo, co z tym dalej zrobić

 

1. czy coś mi da jak wyrażę sprzeciw na wstąpienie w miejsce assy ultimo? tym bardziej że ultimo dałem argument, bo wysłałem im podpisaną ugodę ( wiem głupie, ale czasu nie cofnę, tym bardziej że było to w czasie gdy czekałem na termin rozprawy w rejonie na assę)

2. czy odpowiedź może być ogólnikowa? że nie zgadzam się na zmianę powoda, czy trzeba to jakoś uzasadnić?

3. w sprzeciwie do ultimo pisałem o błędach w cesji i zawyżonych kosztach pożyczki, teraz wraz z zawiadomieniem dostałem cesję wcześniejsze, czyli assa- voluspa, voluspa-cash collector

4. czy dołączone załączniki gdzie nie ma kwot tylko numer pożyczki z assy, mogą stwierdzać że cesja była z błędami?

5. jeżeli mimo wszystko sąd wyrazi zgodę na zmianę powoda i zasądzi pieniądze do zapłaty, to wiem z forum, żeby zyskać na czasie piszemy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku wniosek o uzasadnienie, jak go dostaniemy mamy 14 dni na złożenie apelacji

6 czy złożenie apelacji ( przez kancelarię, która się na tym zna) da mi coś? jak ultimo ma moją podpisaną ugodę ? czy nawet w apelacji taka ugoda spowoduje że ultimo i tak wygra?

 

pożyczka w assie kwoty tak w zaokrągleniu  1500, do spłaty wg harmonogramu 2400, niestety nie spłacone nic, pozew assy 2500+ koszta, pozew ultimo 3500+koszta

skanowanie0001.jpg

skanowanie0002.jpg

skanowanie0003.jpg

skanowanie0004.jpg

skanowanie0005.jpg

skanowanie0007.jpg

smutnyy
13 godzin temu, adam23a napisał:

pozew ultimo 3500+koszta

Nie wiem co tam masz w dokumentach i jakie twoje pisma poszły. Ja bym nie wyraził zgody na zmianę powoda. Tym bardziej, że jak będziesz bronił Ultimo skoro wysłałeś podpisaną ugodę ?.

adam23a

pisałem stara sprawa pozew z z rejonu z aasy z 2016r, zero wiedzy, sprzeciw marny na aasę.

    Napiszę sprzeciw, że nie wyrażam zgody na zmianę powoda ( nie wiem jaka to prawda, ale czytałem ze zmiana powoda wymaga zgody pozwanego). Więc jeżeli przyjmiemy, że sąd przyjmie mój brak zgody, tym bardziej ze mam tylko 7 dni na zajęcie stanowiska w tej kwestii, to co dalej? Sąd wyda wyrok na rzecz aasy,  zasądzi mniejsze pieniądze niż na ultimo. Niech inni z forum przeczytają jaką głupotą jest podpisywanie ugody, tym bardziej jak się jej nie spłaca. Żadna kancelaria nie przyjmie przecież teraz poprowadzenia sprawy w trakcie procesu.

 

  Ciekaw byłem czy ktoś z was, miał podobną sytuację, że dostaliście nakaz zapłaty i sąd kazał wam płacić, więc składaliście apelację? Nie wiem jak jest z apelacją? Sprawa jest rozpatrywana od nowa? Od nowa pisze się sprzeciw? Czy pisma pozwanego z poprzedniej sprawy powód może przedłożyć w apelacji?

 

Czy te załączniki nr 4 z poprzednich cesji są prawidłowe, skoro nie są przez nikogo podpisane, nie ma kwot, jest tylko numer pożyczki

 

 

 

 

smutnyy

U mnie na cesji Smart do Delta Wise był podpis i pieczątka. Była data, numer pożyczki i kwota to wystarczyło, tak powiedział sędzia SR. Co do apelacji to lepiej poczytaj w necie jak to wygląda i z czym tam się idzie w piśmie. AASA wypowiedziała Ci pożyczkę, to była ratalna ?. 

adam23a

tak, ratalna na 10 m-cy, wypowiedzenie z dwutygodniowym terminem i listą z potwierdzeniem nadania listu

smutnyy

OK zobacz to wypowiedzenie czy z nim wszystko jest jak ma być.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • agapank86
   By agapank86
   Dzien dobry
   Dostałam maila od vivusa ze przygotowuja sie do sprzedaży długu, czy ktos wie kto od nich odkupuje wierzytelność?
    
  • esef1991
   By esef1991
   Na przełomie 2002-2003 roku wystawione zostało na mnie BTE w ramach umowy pożyczki na kwotę około 25k Nie mogąc tego spłacić Bank w ramach zadłużenia wszczynał i umarzał postępowania egzekucyjne aż do 2014-2015 roku. Po tym czasie zapewne sprzedali dług Ultimo. Teraz przyszło pismo od komornika, że zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne w ramach tego starego BTE wraz z postanowieniem o nadania klauzuli wykonalności. Czy ja mogę coś z tym zrobić, czy będę musiał zapłacić całą kwotę wraz z odsetkami ?
  • marta122
   By marta122
   Witam,
   chciałam zapytać po jakim czasie zazwyczaj banki sprzedają długi (robią cesję)? czy jest możliwe aby po prawie 10 latach banki wciąż trzymały niespłacone kredyty?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.