Jump to content
Michau76

Budowanie pozytywnej historii kredytowej

Recommended Posts

Michau76

Witam

 

Chciałbym w przyszłości wziąć kredyt bankowy lub pożyczkę ratalną na zakup samochodu i w związku z tym chciałbym zbudować wysoką punktację w Bik'u. Dzisiaj pobrałem sobie raport i ku mojemu zdziwieniu po opłaceniu nie małej kwoty za raport wyskoczyła informacja iż Bik nie jest w stanie wystawić mi oceny punktowej bo nie mam historii kredytowej... Oczywiście chciałbym już teraz wziąć pożyczkę o wielkości około 25 tysięcy ale bez historii kredytowej nie mam szans bo jestem jak człowiek widmo dla banków/firm pożyczkowych. Bardziej interesowały by mnie firmy pożyczkowe bo zapewne łatwiej byłoby uzyskać środki, od razu mówię, że nie mam żadnych zadłużeń w żadnym z rejestrów.. Wiem, że by podbudować swoją pozycję w Bik muszę wziąć jakiś kredyt/pożyczkę na min. 6 miesięcy, tylko mam kilka nurtujących mnie zagadnień co tego tematu. Zwracam się do zorientowanych, jeśli wezmę więcej niż jeden mały kredyt na 6 miesięcy i oczywiście spłacę to otrzymam więcej punktów BIK niż przy jednym spłaconym kredycie? I związane pytanie z poprzednim, czy nie lepiej jeśli teraz zdecyduje gdzie w przyszłości wezmę większą pożyczkę/ mały kredyt (?) w sensie jeśli wybiorę mały kredyt w T-mobile Usługi Bankowe i go spłacę to później właśnie u nich będzie mi łatwiej wziąć  większą pożyczkę bo będę ich jakby stałym klientem i zaufanym kredytobiorcą? Mój aktualny dochód miesięczny to 3200 zł netto. Proszę o porady.

bolek30

Spróbuj skorzystać z zakupów 0% na raty, często elektromarkety takie oferują. Zawsze to jakaś możliwość początkowego budowania historii kredytowej

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.