Jump to content
Furibundus

Zamknięcie karty kredytowej a zamknięcie rachunku przypisanego do karty

Recommended Posts

Furibundus

Witam

Około pół roku temu poszedłem z moją mamą do banku Raiffeisen-Polbank aby zamknąć/zlikwidować jej kartę kredytową. Wcześniej spłaciliśmy całe zadłużenie. Obsługująca nas osoba zlikwidowała kartę w systemie, plastik przecięła nożyczkami i tyle koniec. Karta zniknęła po zalogowaniu się do banku przez internet. Był widoczny tylko zwykły rachunek bankowy nie związany z kartą. Karta nie była używana wcześniej przez długi okres czasu było na niej tylko zadłużenie dlatego nie było konieczności czekania 30 dni na pełne zamknięcie.

Niedawno przyszło wezwanie do zapłaty na około 200 zł za kartę kredytową. Poszliśmy z mamą do banku i wyjaśniamy że zlikwidowaliśmy tą kartę przecież pół roku temu. Pani nam odpowiedziała, że tak zlikwidowaliśmy kartę kredytową ale nie zlikwidowaliśmy rachunku bankowego przypisanego do tej karty. No i odebrało mi mowę. Ten rachunek bankowy karty był przypisany do karty kredytowej jako techniczny numer aby można było na nią wpłacić pieniądze na przykład. Bez karty kredytowej do której był przypisany był całkowicie nieprzydatny do niczego a nawet niewidoczny w systemie dla mamy po zalogowaniu do banku. Uważam że powinien być automatycznie zlikwidowany razem z kartą bo bez niej jest jak "drzwi w szczerym polu" do niczego nie przydatny a nawet więcej bo nie można z niego nawet było korzystać. Sytuacja miała miejsce 10.05.2019 w oddziale na ul. Barlickiego w Bielsku-Białej.

Proszę wytłumaczcie mi jeżeli się mylę bo może ja czegoś nie rozumiem ?

Linki

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • zapisy w umowie kredytowej pekao

   mam w umowie kredytowej wpisane ze moge zaciagac nowych kredytów i pożyczek bez zgody banku. co to _w praktyce_ oznacza? To nie podpada pod jakies klauzule abuzywne? kredyt z 2009 roku.  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na Nowe mieszkanie / prośba o pomoc przy wyliczeniu zdolności kredytowej

   Witam, Chciałbym wziąć kredyt na mieszkanie własnościowe. Niestety nie mamy wkładu własnego, jednak posiadam mieszkanie warte 240 000 zł, które chciałbym użyć jako zabezpieczenie tego wkładu. Również mamy kilka zobowiązań, które chcielibyśmy skonsolidować z kredytem na nowe mieszkanie, by była tylko 1 rata kredytu do spłacenia.  Czy mamy zdolność kredytową?  Dajcie znać jeżeli potrzebujecie jeszcze jakichś informacji. Z góry dziękuję za pomoc.   1.Waluta k

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt samochodowy i kredyt niskich rat, brak historii kredytowej

   Witam   Zastanawiam się nad kupnem nowego auta na kredyt, ponieważ już mam dość używanych igieł którymi jest zalewany nasz Polski rynek.    Mianowicie chce kupić samochód aby rata wynosiła około 800zl miesięcznie.    Jestem zatrudniony w firmie 2 lata na umowę na czas określony, w Styczniu przechodzę na umowę na czas nieokreślony. Moje zarobki to 3300-3500zl na rękę. Zamieszkały w Gdyni. Brak rodziny, brak dzieci i innych zobowiązań.  Brak historii kredytowej 

   in Kredyty samochodowe - Opinie

  • Wypowiedzenie umowy karty kredytowej.

   Witam Dnia 24.04.2019 dostałam list z banku Pko Sa, że została mi wypowiedziana umowa karty kredytowej na kwote 1.236 zł. Mam na spłate całosci dwa miesiace, moje pytanie brzmi czy od daty otrzymania listu, moja sprawa zajmuje sie juz windykacja? Czy dopiero po okresie dwoch miesiecy moge sie spodziewac windykatora? 

   in Dla zadłużonych

  • Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

   Witam, moje łączne zadłużenie ( 3 kredyty gotówkowe plus karty kredytowe wynosi około 110 000,00 złotych). Do grudnia 2012 spłacałam wszystko regularnie, poza jednym kredytem gotówkowym, gdzie od czerwca 2011 roku spłacałam swoje zobowiązanie regularnie z 20-25 dniowym opóźnieniem. Mam umowę na czas nieokreślony, moje wynagrodzenie to 3150,00 zł netto. Od prawie trzech lat usiłuję załatwić kredyt konsolidacyjny ( wcześniej miałam 160 000,00 złotych zadłużenia), jednakże bez skutku. Nie m

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.