Jump to content
ulak_kk

Konto w banku - gdzie, jeśli mam komornika?

Recommended Posts

ulak_kk

Witam,

moje pytanie tak jak w temacie powyżej, dokładnie chodzi o to że zaczęłam w marcu pracę na etat. Ponieważ mam do spłacania do miesiąc alimenty, które pracodawca potrąca co miesiąc z wypłaty, zostaje mi niewiele z wypłaty, czyli 40% mojego wynagrodzenia jest na koncie bankowym. Na razie konto nie jest zajęte przez komornika ale pewnie to kwestia czasu. Czy pewnego dnia komornik zablokuje konto? Nie mam tam oszczędności, tylko tą pozostałą kwotę wynagrodzenia, nie mam innych dochodów i inne kwoty nie wpływają na konto, co mogę zrobić? Podobno jest konto socjalne ale nie służy ono podobno do wpłat wynagrodzenia.

 

Linki
Ekspert_Kredytowy

Komornik nie może dwukrotnie zajmować tych samych środków. Gdyby się tak zdarzyło, to wówczas napisz pismo do komornika z wyjaśnieniem. 

 

ulak_kk

dziękuję, a wydaje się mi że kiedyś była jakaś "kwota wolna" od zajęć komorniczych? 

rav85

1680 zł netto z um o prace

 

jak nie chce żeby ci sciągał kasy to załóż konto na osobę zaufana mama tata brat itd to nie ruszy kasy z tego konta, jakie byś konto nie założył na siebie to i tak po chwili będzie widział  w systemie ognivo

 

mozesz próbować założyć zagraniczne w Szwajcarii czy malcie ale to trochę roboty 

 

mo i kasę do ręki a nie przelew od pracodawcy bo tez namierzy, kasa do wpłatomatu i gitara 

ulak_kk

Nie chcę zakładać konta na "zaufaną" osobę, od jakiegoś czasu kodeks pracy się zmienił i pracodawca wynagrodzenie przelewa na konto i nie ma gotówkowej wypłaty.

Poza tym komornik może zapytać pracodawcę o numer konta na jaki wypłaca wynagrodzenie, proszę o rzeczową odpowiedź.

 

lukaszb
1 godzinę temu, ulak_kk napisał:

Czy pewnego dnia komornik zablokuje konto?

Zapewne kwestia czasu.

 

1 godzinę temu, ulak_kk napisał:

Nie mam tam oszczędności, tylko tą pozostałą kwotę wynagrodzenia, nie mam innych dochodów i inne kwoty nie wpływają na konto, co mogę zrobić?

Na rachunku bankowym masz miesięcznie kwotę wolną od zajęcia. Pytanie więc ile miesięcznie wpływa po potrąceniu na Twój rachunek?

ulak_kk

miesięcznie wpływa około 650 zł

lukaszb
W dniu 13.05.2019 o 20:30, ulak_kk napisał:

miesięcznie wpływa około 650 zł

To nie masz się czym przejmować. Na rachunku jest kwota wolna wynosi 1687,50 zł. Jeżeli wpływa Ci 650 zł to zapewne będziesz mogła z niej korzystać.

ulak_kk

czyli mogę być spokojna co miesiąc?

lukaszb
W dniu 13.05.2019 o 20:51, ulak_kk napisał:

czyli mogę być spokojna co miesiąc?

Jeżeli będzie wpływało 650 zł to zapewne bank udostępni Ci kwotę wolną tj 1687,50 zł.

rav85
1 godzinę temu, ulak_kk napisał:

Nie chcę zakładać konta na "zaufaną" osobę, od jakiegoś czasu kodeks pracy się zmienił i pracodawca wynagrodzenie przelewa na konto i nie ma gotówkowej wypłaty.

Poza tym komornik może zapytać pracodawcę o numer konta na jaki wypłaca wynagrodzenie, proszę o rzeczową odpowiedź.

 

Pracodawca nie może cię zmusić do posiadania konta możesz zażyczyć sobie wypłatę do ręki gotówki 

 

Od 1 stycznia 2019 roku nie będzie już potrzebna zgoda pracownika na przelew pensji na konto. Bezgotówkowa forma wypłaty wynagrodzenia będzie zasadą, ale pracownicy, którzy nie mają konta w banku lub po prostu chcą dostawać pieniądze do ręki, wciąż będą mieć taką możliwość”

 

mozesz iść do kadr czy właściciela i mówisz ze masz komora i chcesz kasę do ręki 

 

 

 

Joanna_
Godzinę temu, lukaszb napisał:

Jeżeli będzie wpływało 650 zł to tak. W zasadzie do 1687,50 zł.

Nie bardzo. Komornik wysłał też na pewno pismo do banku, a bank nie wie, czy 650 zł to kwota po potrąceniu. Może więc także tę kwotę przelać do komornika, a na pewno zablokować.

ulak_kk

no a ciekawe bo art 1083 §2 

§ 2. Wierzytelności z rachunku bankowego podlegają egzekucji na zaspokojenie alimentów w pełnej wysokości.

czyli jednak komornik może zabrać resztę wynagrodzenia które wpłynie na konto po "odjęciu" aimantów

lukaszb

Macie rację. Prawdopodobnie w przypadku alimentów będą potrącenia z rachunku w całości choć znam przypadek, a w zasadzie dwa, że bank udostępnił kwotę wolną na rachunku i na tym sprawa się skończyła.

 

Możesz ew. jeżeli z wynagrodzenia realizowane są potrącenia do 60% złożyć wniosek o ograniczenie egzekucji z rachunku. Skoro są granice zajęć to niedopuszczalna jest egzekucja w pełnej wysokości, czyt. w całości z wynagrodzenia, a do tego właśnie sprowadzałaby się egzekucja w Twoim przypadku z rachunku.

 

PS. Edytowałem wątek, żeby nie wprowadzał w błąd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat

   Interesuje mnie gdzie można założyć konto dla dziecka poniżej 13 lat aby wpłacać tam 500 plus. Jakie należy spełnić warunki? Czy posiadaczem takiego konta jest dziecko czy rodzic?

   in Konta bankowe

  • Kredyt z pakietem płynnościowym w Idea Banku

   Witam, czytałam na forum, że jest podobno jakis sposób na pozbycie się pakietu płynnościowego w Idea Banku. Od trzech lat spłacam kredyt z pakietem z którego nigdy nie skorzystałam ani nie skorzystam przy mojej działalności. Napisałam wniosek do banku, ale odmówili, gdyż obowiązuje rzekomo do końca umowy albo do dnia spłaty należności. Myślę, o przeniesieniu kredytu do innego banku i spłacie tego całkowicie, bo inaczej nie wiem jak się pozbyć tego pakietu. Oprocentowanie kredytu 9.70 procent, na

   in Kredyty firmowe - Opinie

  • Jak założyć konto w portalu informacyjnym sądu danej apelacji?

   Za zgodą kolegi karol123 wklejam ten tekst.   "Każdy może złożyć pozew przeciwko nam. Nieodebrany nakaz zapłaty stwarza problem. Jak się zabezpieczyć?   1) Najlepiej przeprowadzić się. WIERZYCIEL MA OBOWIĄZEK POZWAĆ NAS TAM GDZIE MIESZKAMY. Jak udowodnimy, że tam nie mieszkamy to jesteśmy w stanie to odkręcić. Gorzej jak pod tym adresem mieszkamy i przegapimy awizo. Lub jakiś listonosz go nie wrzuci do skrzynki. Wtedy możemy mieć poważny problem.   2) założyć sobie konto w e-sądzie i we

   in Komornik, windykacja

  • Wynagrodzenie za pracę na konto żony.

   Witam. Mam pytanie odnośnie przesyłania wypłaty na konto żony. Mam jednego komornika i teraz doszedł drugi na kwotę nie całe 2000 zł, więc nie ma tragedii. Mam zajecie przez jednego i drugiego komornika rachunku bankowego.  Zmieniłem pracę i w chwili obecnej pierwsza wypłata pójdzie na konto żony. Wiem, że komornik nie może ruszyć tych pieniędzy ale czy grozi za to kara, więzienie itd? Czy w późniejszym czasie po prostu wystosuje pismo o zajęciu wynagrodzenia zarówno jeden jak i drugi? Na chwilę

   in Komornik, windykacja

  • Refinansowanie kredytu mieszkaniowego w innym banku

   Chciałbym przenieść kredyt w PKOBP do innego banku   Kredyt ma 3 lata Obecnie pozostało do spłaty kapitał 252 600 PLN Odsetki 156 120 PLN Marża 2,2% + Wibor3M = 3,93%     1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25-30 LAT 3.Wysokość kredytu - 279 200 (319 000 nieruchomość/30 000 remont) 4.Wkład własny 69 800 (20% wartości). Orientacyjna wartość nieruchomości to ze 360 000 PLN. 5.Wartość nieruchomośc

   in Hipoteczne kredyty konsolidacyjne i refinansowe

 • Similar Content

  • matpaf
   By matpaf
   Takie dziwne pytanie mam - jak często można oddawać sprawę do komornika?
   Załóżmy  komornik prowadzi sprawę egzekucji pod adresem x dowiaduje się że tam nie mieszka dłużnik, dłużnik nie ma konta, nie pracuje no i komornik umaża sprawę. 
   Czy za miesiąc wierzyciel może iść do komornika podać ten sam adres i próbować odzyskać swój dług?
    
  • samebledy
   By samebledy
   Dzień dobry,
   Piszę, ponieważ jestem na skraju załamania nerwowego i potrzebuje porady kogoś mądrego.
   Jakiś czas temu zaczęły się moje problemy z finansami. Najpierw kredyt w banku nie był spłacany - komornik wszedł na pensje. Zorgaizowałam pieniądze i wpłaciłam na konto komornika. Potem zadzwonili z banku w sprawie ugody... Niestety, wszystko co miałam przelałam na konto komornika, który nie przekazała ani tych pieniędzy do banku ani jednego ściągnięcia z wypłaty. Ale tu jeszcze jakoś sobie jestem w stanie poradzić.
    
   Najgorsze jest to, że dostałam pismo od komornika że w związku z zaległością należności we wspólnocie mieszkaniowej, planowana jest licytacja mojego mieszkania... Napisałam pismo do wspólnoty z prośbą o ugodę, że będę spłacac regularnie po 1000 co miesiąc. Dostałam odmowną decyzję. Komornik zapowiedział oszacowanie wartości mieszkania (pewnie inaczej nazywa się to fachowo) na 28.06... Mam do zapłaty 16 tyś., nie mam już oszczędności, jestem w ciemnej d...., na skraju załamania i nie wiem co robić, kogo prosić o pomoc bo tak na dobą sprawę nie mam nikogo.
    
   Co moge jescze zrobić? Czy jest jakieś rozwiązanie, wyjście z tej sytuacji????
   Błagam o pomoc
    
  • Semazum
   By Semazum
   Witam, jakiś czas temu siostra zaciągneła chwilówke którą spłacała, później przestała spłacać z powodu braku gotówki, sprawa trafiła do sądu. Teraz odezwał się do niej komornik z informacją o spotkaniu. Mam pytanie, siostra ma 2 dzieci, mąż pracuje, siostra znalazła dorywczo pracę, co zrobi komornik? Czy można się z nim dogadać o spłacie jakiś rat czy cokolwiek? Pozdrawiam 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.