Jump to content
leszekLR

Kredyt dom w niedokończonej przebudowie

Recommended Posts

leszekLR

Witam

 

Mam do kupienia dom w którym właściciel rozpoczął generalny remont, który jest niedokończony. Dom ma parter i poddasze. Generalnie parter jest zrobiony, ale poddasze jest w stanie surowym. Nie ma ocieplenia i płyt GK. Nie ma okien dachowych (wg projektu miały być) ale dach jest już zmieniony. Nie ma również ogrzewania gazowego, które było w projekcie. Z powyższych względów właściciel nie wykonał odbioru.

Dom kosztuje 300 000 zł i ja bym chciał go kupić i tak mieszkać. Poddasze zrobić za X lat jak spłatę kredyt. Koszt wykończenia do stanu w którym można odebrać dom to kolejne 200 000 zł. Na tyle ani nie chciałbym brać kredytu ani chyba nie mam zdolności przy dochodach 5000 netto na dwie osoby + dziecko.

 

Czy mogę kupić taki dom (bez odbioru remontu) legitymując się zdolnością na tylko 300 tyś?

 

 

Pozdrawiam

Linki
Mr Tomek

Ale sam dom został oddany do użytkowania?

To tylko remont nie został zakończony?

C.O. jest zrobione?

 

Jeśli tak i stan jest do mieszkania to powinno się udać. 

Trzeba wziąć pod uwagę że bank może przyciąć wartość nieruchomości więc zależy czy kupujesz w dobrej cenie

leszekLR

Dom jest bardzo stary i nie ma jako takiego prawa do zamieszkania. Ale nr jest, na mapach naniesiony dom jest. Właściciel zmieniał całkowicie konstrukcje dachu dlatego robił remont w oparciu o pozwolenie na budowę.

CO jest na parterze i działa, są wypuszczone rury na poddasze, ale rozprowadzenia do grzejników nie ma na poddaszu.

Mr Tomek

trudno powiedzieć

 

ale wygląda żę dokumenty są wyprostowane

Na pewno składaj do PKO - to bank dość dobrze podchodzacy do trudnych nieruchomości

 

 

leszekLR

Ale czy problemem nie jest rozpoczęta budowa? Sprzedający to mój kuzyn i jak on się orientował: chciał hipoteczny na budowę drogi, podjazdu i ogrodzenia na 70000 zł to powiedziali w banku, że nie ma szans, że musi zrobić wszystko na poddaszu.

Mr Tomek

ale pewnie pytał w banku w którym brał kredyt na ten remont

leszekLR
5 godzin temu, Mr Tomek napisał:

ale pewnie pytał w banku w którym brał kredyt na ten remont

nie, obecny stan zaawansowania prac remontu jest finansowany bez kredytu. Tłumaczenie w banku było takie, że zabezpieczeniem dla banku jest odebrana nieruchomość a nie nieruchomość w budowie/remoncie.

Mr Tomek

co to za dziwny bank?

na jakim etapie wnioskowania tak powiedzieli? w oddziale czy już po złożeniu wniosku?

PlanFinance.pl

Coś takiego mogli powiedzieć tylko w Citi Handlowym. W reszcie banków, ktoś niedouczony musiał tworzyć własne zasady.

leszekLR
14 godzin temu, PlanFinance.pl napisał:

Coś takiego mogli powiedzieć tylko w Citi Handlowym. W reszcie banków, ktoś niedouczony musiał tworzyć własne zasady.

Czyli Waszym zdaniem no. mając nowy dom w stanie surowym bez odboiru i bez dachu (same ściany) można wziąźć kredyt hipoteczny na sam dach bo np. ma się taką niską zdolność?

Mr Tomek

mieszasz 2 różne sprawy i trudno do tego się odnieść

 

ale jeśli ktoś ma SSO to na sam dach kredytu nie dostanie, konieczne będzie doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego i oddanie go do użytkowania

 

Ale Twoja nieruchomość do użytku kiedyś została oddana, na mapach się znajduje

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt samochodowy okolo 40 tys

   Witam, zaczynam zagłębiać się w temat kredytu samochodowego, nie mam jeszcze upatrzonego konkretnego auta.   Wysokość kredytu 40.000zl Wartość samochodu / wkład własny 40.000/0 Stan pojazdu ... używany -komis Rok Produkcji pojazdu ...2015r. Salon/Komis komis Pożądana długość okresu kredytowania ... 96msc Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym ...3 Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc ... 21 tys/42 tys Źródło uzyskiwania dochodó

   in Kredyty samochodowe

  • Kredyt hipoteczny a BIK

   Witam   Chcemy z mężem wziąć kredyt hipoteczny. Mieszkanie kosztuje 170 tys a właścicielka chcę 17 tys zadatku. Niestety nie chce podpisać umowy, żeby w razie gdybyśmy nie dostali kredytu ona miałaby zwrócić zadatek. Doradziła tylko swojego doradcę kredytowego, który miałby go ubezpieczyc. Okazało sie, że doradca go nie ubezpieczy ponieważ mąż miał kiedyś problemy z komornikiem. Wszystko było już spłacone 2 lata temu. Niestety możliwe jest, że przez to możemy nie dostać kredytu i strac

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Spirala chwilówek i kredyt w banku

   Dzień dobry, jestem tu nowy i za bardzo nie wiem jak powinienem się zabrać do napisania tego postu. Sprawa wygląda tak, że lista moich długów prezentuje się tak:   4482.29 - Filarum 2607.62 - PożyczPlus 2741.00 - InCredit 2177.50 - Smartpożyczka 1500.00 - FerratumMoney 3870.91 - Łatwykredyt 1980.28 - Szybkagotówka 2749.70 - Vivus 3109.99 - Netcredit 3000.00 - ProfiCredit (raty po 180 zł) 10000.00 - SuperGrosz (raty po 300)

   in Dla zadłużonych

  • Kredyt dla firmy / spółki z.o.o min 100 tyś

   Witam,   Moja historia kredytowa jest bardzo zła, ze względu na zaciągnięte 1,5 roku temu chwilówki, do dzisiaj chyba 1-2 są niespłacone, ale te firmy nic z tym nie robią.  Mam zajęcie na koncie w alior banku, ale na codzień nie korzystam już z tego banku, a w PKO dziwnym trafem te egzekucje nie przeszły.   Prowadziłem sklep internetowy, który przez własne błędy zadłużyłem, którego już nie prowadzę.   Moją jedyna działalność działa czerwiec - wrzesień obrót koł

   in Kredyty dla firm

  • Kredyt: 15000 zł

   Kwota kredytu: 15000 zł Okres kredytowania: 60 miesięcy (może być mniejszy, lub większy, w zależności od pojedynczej raty kredytu) Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 10.10 mam dostać pierwsza wypłatę - 2800 brutto, po okresie próbnym (01.02.2020) - 3000 brutto Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje): brak Źródło uzyskiwania dochodów: umowa o pracę na czas określony Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trw

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.