Jump to content
zmartwiony1

KH, a BIK

Recommended Posts

zmartwiony1

Złożyłem wniosek na kredyt hipoteczny na 25000 złotych na zakup wymarzonego mieszkania w PKO BP . Spełniam wszystkie podstawowe kryteria, takie jak dochody, umowy itp. Niestety okazało się że system w PKO BP mnie nie puścił ze względu na to że widnieje w Bankowym Rejestrze.

W 2012 przez firmę którą prowadziłem miałem kryzys finansowy, nie spłaciłem karty kredytowej w ING.  Przerwa trwała ponad 60 dni, a kwota to 10700 zł. Całość została spłacona do 11 czerwca 2014 roku.

W 2016 brałem kredyt konsupcyjny w ING, nie było żadnego problemu z weryfikacją, nigdy się nie sprawdzałem w BIK, ale myślałem, że skoro w 2016 otrzymałem kredyt, to teraz też nie będzie problemu.

Przy wniosku kredytowym teraz na starcie był negat.

Moje pytania:

1. Jak załatwić żeby ING wykreśliło mnie z BIK-u.  Dodam że napisałem już pismo do ING, ale odpisali negatywnie, teraz napisałem odwołanie.

2. Czy BIK i BIG to to samo, czy muszę się wykreślić jeszcze z jakiś rejestrów.

3. Czy po 11 czerwca 2019 (minie 5 lat) z automatu mnie wykreślą, czy trzeba składać jakiś wniosek i ile to trwa?

4. Czy w mojej sytuacji jest jakiś Bank który udzieli mi kredytu hipotecznego?

Prosże o pomoc. Bardzo mi zależy

Linki
Mr Tomek

a w której bazie kredytowej właściwie jesteś

piszesz o 3 różnych BIK, BIG i BR

przy takich zaległościach i zadłużeniu bank będzie mógł trzymać te dane przez 5 lat

Najgorszą bazą jest BR - tutaj nie ma odstępstwa - czyli jeśli jest wpis to z hipoteki nici, ale skoro dostałeś kredyt w ING to może jednak to inna baza?

PlanFinance.pl

Wątpię, żeby jakikolwiek bank wpisał Ciebie do BR ze względu na opóźnienie 60 dni. Stawiam na BIK. Czy masz raporty z wskazanych baz?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Extraportfel, Wandoo, Smartpozyczka - kiedy wpis do BIK i KRD?

   Witajcie, mam te 3 pożyczki po terminie: Smartpozyczka- 29 dni Wandoo -54 dni Extraportfel- 54 dni   spłacam po trochu, ilę mogę. Pytanie do Was- czy te firmy wpisują do BIG/KRD ? wiem, że mają prawo po 60 dniach ale czy tak robią ? Macie jakieś doświadczenia?

   in Dla zadłużonych

  • Konsolidacja, zły BIK

   Kwota kredytu:  Okres kredytowania: jak najdłuższy Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: ~ 4000 zł, dużo zmiennych, ale min. 4000 zł co miesiąc Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje): dużo zmiennych, dodatki za noc, święta itp. Praca w ochronie zdrowia. Źródło uzyskiwania dochodów: umowa o pracę na czas określony Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa: od 12.2016 do 30.11.2019, promessa podpisana w kwi

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • BIK część statystyczna widoczna dla banków

   Dzień dobry,    Od stycznia staram się o kredyt inwestycyjny na działalność gospodarczą. Z pomocą Doradcy Kredytowego z forum, pod koniec 2018 roku udało się usunąć jeden stary wpis z BIK, który przeszedł do części statystycznej. Bazy BIG, BIK, ERIF, KRD, BR są czyste, brak historii kredytowej scoring jest zerowy (niemożliwy do wyliczenia). Wszystkie wnioski jakie trafiały do tej pory do banków, pomimo kilku wstępnych decyzji pozytywnych, po kilku dniach od złożenia wniosku, po dalszej

   in BIK i BIG

  • na ile w praktyce można sobie poprawić bik w 6 miesięcy ?

   na ile w praktyce można sobie poprawić bik powiedzmy w 6 miesięcy ?   czy jest mniej więcej wiadomo ile pkt dochodzi do scoringu za terminowo spłacony kredyt/karte kredytowa ? czy każda rzecz jest tak samo punktowana czy np karta, zakup ratalny, pozyczka maja rozne wartości ?   czy kwota raty tez ma znaczenie na ilosc punktow ? czy np rata 70 zl jest tyle samo punktowo warta co 570 zł ?     czy tyle samo punktow jest odejmowanych za np 1, 5 i 15 dni opóźnienia ? czy np każdy dzień opó

   in BIK i BIG

  • Kredyt , bez historii bik

   Kwota kredytu 30000 Okres kredytowania 5 lat  Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - 2200 kwotowo (jeśli występuje) Źródło uzyskiwania dochodów- umowa na czas nieokreslony Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa około 10 lat Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie - nie wpływa, gotówka  Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców- 40 lat Województwo zamieszkania -dolnośląskie  Aktualna kw

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.