Jump to content
embi

Konsolidacja a karty kredytowe

Recommended Posts

embi

Dzień dobry!
Niedawno (dwa tygodnie temu) dokonałam konsolidacji w T-mobile Usługi Bankowe kilku drogich kredytów i chyba nieopatrznie - karty kredytowej. Wszystkie konsolidowane zobowiązania mam spłacone, oczekuję na potwierdzenia zamknięcia kredytów. Karta kredytowa spłacona - leży na półce nie używana. Na dopełnienie formalności związanych z zamknięciem konsolidowanych rachunków mam 4 miesiące (zostało więc 3,5 m-ca).

Nie miałam problemów ze zdolnością kredytową ani z płatnościami. W konsolidacji chodziło o zmniejszenie kosztów kredytowania.
Ogólnie jest ok, jestem zadowolona, mam o wiele bardziej komfortową finansowo sytuację, ale:

Często podróżuję, bywa, że za granicą po prostu muszę korzystać z płatności kk, bo inne karty nie są akceptowane. A zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów.

Rozumiem - że z konsolidowanej kk nie mogę korzystać, nawet jeśli natychmiast po transakcji - zasiliłabym ją na nowo.

Muszę kartę zamknąć - czyli zlikwidować?

Ale - czy mogę otworzyć nową kartę kredytową w tym samym banku (BNP) ? Zależy mi, bo mam tam rachunek od 10 lat, tam wpływają moje i męża wynagrodzenia.

Linki
Finalist

Witam. Jeśli bank wymaga potwierdzeń zamknięcia konsolidowanych zobowiązań, to najlepiej złożyć dyspozycję wypowiedzenia umowy tej karty kredytowej. Po 30 dniowym okresie jej wypowiedzenia, zacznie się właściwy proces jej zamykania. Całość może potrwać 2-3 miesiące, więc lepiej zrobić to jak najszybciej, żeby potem nie było nieprzyjemności (zazwyczaj banki nie robią problemów, ale jeśli jest zapis w umowie to bank może go chcieć egzekwować).

Jak najbardziej może Pani zawnioskować o nową kartę kredytową w tym samym banku, ponieważ jako zobowiązanie w BIK pojawi się ona z datą zawarcia umowy bieżącą, czyli bank nie podważy tego w żaden sposób - będzie to zupełnie nowy produkt, który wówczas nie podlegał konsolidacji (nawet jeśli karta będzie na dokładnie ten sam limit kredytowy).

embi

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Bank wymaga jedynie, abym zamknęła rachunki po konsolidowanych zobowiązaniach, natomiast nie wymaga dostarczania potwierdzeń - sam po upływie 4-miesięcznego terminu sprawdza, czy wywiązałam się z umowy.

Finalist

Lepiej więc zamknąć tą kartę kredytową i po prostu wziąć nową - wówczas warunek banku zostanie spełniony.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Konsolidacja

   Dzień dobry, posiadam zobowiązania gotówkowe na łączna kwotę 120.000 zł. Zależy mi na ich konsolidacji. Celem jest maksymalne obniżenie wysokości raty łącznej.  Poza tym jestem współkredytobiorcą hipoteki, której rata wynosi 1000 zł. Posiadam także limit w rachunku na kwotę 10.000 zł.  Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę z dochodem około 4500 zł netto.  Z góry dziękuje za wskazówki. 

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Konsolidacja mniejszego zobowiązania

   Dzień dobry,   Pisałem na forum już kilka razy i udało mi się uzyskać świetną poradę. Potrzebuję około 20000 zł na skonsolidowanie kredytu nr 2 (ING) oraz dobranie wolnej gotówki. Poniżej przesyłam informację z formularz, proszę o opinie. Mam nadzieję, że w tej sytuacji da się coś zrobić.   Kwota kredytu - 20000 Okres kredytowania - max Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: - około 3500 Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Konsolidacja kredytów bankowych + pożyczka

   Witajcie, interesuje mnie konsolidacja kredytów + pożyczka w wysokości 15 tysięcy złotych. Posiadam raport BIK, który mogę podesłać zainteresowanym.   Kwota kredytu - 106 000 Okres kredytowania - 10 lat ?  Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 9000 zł netto Źródło uzyskiwania dochodów - Działalność gospodarcza Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - 7 lat prowadzenia działalności Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie- mbank Wiek kredytobi

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Duże Zadłużenia, Konsolidacja Chwilówek PILNE !!!!

   Witam na wstepie chciałbym zaznaczyc ze mam umowe o prace, zarabiam 1650 zł a mam długi na 3500 zł w Firmach pozabankowych takich jak : Vivus,Wonga,Miloan,NetCredit... dostaje wiadomosci od windykatorów i boje się ze niedługo komornik zajmie sie moją sprawą ;( ;( próbowałem w 1 banku wzioc ten kredyt ale niestety odmowa...Czy ktos mi jest w stanie pomóc???? prosze o jak najszybsza odp.

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Duża konsolidacja

   Witam, mam prośbę o pomoc.   Chciałbym skonsolidować wszystkie swoje zobowiązania, których trochę jest i chciałbym się dowiedzieć, czy konsolidacja tylu kredytów jest w ogóle możliwa. Moje zarobki - jedyne źródło dochodu - 3500 netto. Nie posiadam żadnych innych zobowiązań za wyjątkiem kredytu hipotecznego - ok. 900 zł / miesiąc Zależy mi na tym, aby zamknąć wszystkie posiadane przeze mnie kredyty + chwilówki + zamknąć karty kredytowe, czyli pozbyć się wszystkich zobowiązań p

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.