Jump to content
adrbing

Problem z Net Credit.

Recommended Posts

adrbing

Witam serdeczenie.

W net credit wziąłem pożyczke na 650zł (nie była to darmowa pożyczka, zwykła na 30dni  oprocentowana) - 16 Kwietnia.

19 Kwietnia logując sie na profil Net credit zobaczyłem opcje, żeby dobrać pożyczke. Zaznaczyłem 600zł i zaakceptowałem, chwilę poźniej otrzymałem informację, że wszystko oki i przeleją mi środki, także dobrałem 600zł 19 Kwietnia.

Po paru dniach zauważyłem na profilu, że kwota pożyczki udzielonej mi to 1 429,08zł, a do spłaty to 1579,91zł
Od razu napisałem e-mail i złożyłem reklamacje, że nie zaciągałem takiej kwoty tylko kwote 1250zł. 

Dostałem szybką odpowiedz, że

Cytat

Dobranie działa na podobnej zasadzie jak refinansowanie. Pożyczka jak zamykana i otwierana kolejna na kwotę powiększoną odpowiednio o dobranie. Na stronie zaś widnieje kwota do spłaty z uwzględnieniem kosztu pożyczki.

Było by wszystko oki, ale przy klikaniu opcji dobrania kolejne kwoty nie widziałem tam zapisu o dodatkowych kosztach (albo serio mi gdzieś umkło), dlatego skorzystałem. Bo np. chyba w Szybka gotówka rownież miałem taką opcje, ale tam od razu zauwazyłem że zostaną mi doliczone dodatkowe koszty i nawet się nad tym długo nie zastanawiałem i od razu zrezygnowałem.

Myśle sobie zrobili mnie na całego pożyczone 1250zł, a widnieje 1430zł prawie. W razie problemów ze spłatą, bedą odsetki ciągli z 1430zł, a nie 1250zł
Po paru e-mailach odnośnie refinansowania, żeby zwrocili to na koszt pożyczki itp. Bez skutku.

27 Kwietnia odstąpiłem od umowy, które uznali. I napisałem, że fizycznie dostałem na konto 1250zł i taką kwote zobowiązuje sie oddać + ew. odestki na te dni. Oni dalej twardo przy swoim.
Dzisiaj przelałem 1250zl na spłate, ale dostałem sms, że pożyczka czesciowo spłacona i prosze o wpłate 179,08zł. 

Napisałem z samego rana e-mail, ze dokonałem wpłaty kwoty taka jaka została mi udzielona i na tym zakończe, w razie niedogodności proszę kierować sprawe do sądu. Poinformowałem ich, że każdy nadmierny kontakt telefoniczny lub e-mail z grożbami, że mam zapłacić natychmiast bo skierują sprawe do sądu, będe traktował jako nękanie i w trybie natychmiastowym będę kierował sprawe do organów scigania.
Odpowiedzi nie dostałem, nie dzownili nic. Sądze, że czekają na ostateczny termin zapłaty czyli 27 Maj i wtedy bedą jaja.

Myśle ze skoro wziąłem 1250zl, odstąpiłem od umowy to mam prawo zwrocić 1250zł i tylko tyle. Kupie buty 42, to nie będa kazać mi oddawać 43 (Troche kolorytu :)).

pNIe wiem, czy sie myle, czy sie martwić czy spokojnie czekać na sąd. Nie mam długów, wszystko spłacone na czas itp. A tutaj rownież pożyczoną kwote oddałem, jedynie myslałem żeby przelać odsetki na te dni w których dysponowałem (czyli do dziś) tymi środkami (lecz jeszcze nie wyszikałem jak je obliczyć)

 

Czy możecie wyrazić swoje zdanie na ten temat?

adrbing

Witam. ostatnio pisalem temat z moja pożyczka w Netcredit. Dziś podobny temat, ale prosze o zrozumienie, bo obecnie sprawa wyglada dużo innaczej.

16 Kwietnia została udzielona mi pożyczka na kwotę 650zł, 19 Kwietnia złożyłem wniosek o dobranie kwocie 600zł.
Na stronie Netcredit.pl widnieje informacja, że dodatkowa kwota to " Jeżeli jesteś stałym klienem Net Credit i masz aktywną pożyczkę w ramach swojego limitu kredytowego możesz złożyć wniosek o dodatkową kwotę. Jest to po prostu zwiększenie wartości obecnej pożyczki uzyskanej na www.netcredit.pl."
 
Moja pożyczka z 16 kwietnia została zamknięta i została otwarta nowa z większą kwotą. Nie wiem jakim prawem mimo informacji zawartej na stronie, że jest to zwiększenie wartości obecnej pożyczki uzyskanej, została otwarta nowa pożyczka przy czym ponoszę straty materialne.
Po wysłaniu wniosku w trybie natychmiastowym dostałem odpowiedz pozytywną i dodatkowe środki zostały mi przelane. Nie miałem czasu na zapoznanie sie z umową. Wiadomości elektroniczne o wnioskowanej kwocie i uzyskaniu pożyczki doszły równo 19.04.2019r o godzinie 17:44 i 17:45 
Odstąpiłem od tej umowy.
 
Dnia 25 maja 2019r. o godz. 18:46 skontaktowałem się z konsultantem netcredit.pl pod nr. 22 598 77 99 którego zapytałem co to dodatkowa kwota pożyczki, oświadczył mi to samo co pisze na stronie, po zapytaniu go o moja pożyczke i dlaczego bezprawnie została otwarta nowa pożyczka nie był w stanie odpowiedzieć mi na moje pytanie, prosił o kontakt w poniedziałek. Na początku rozmowy oświadczył, że to kwota dopisywana do obecnej pożyczki po przedstawieniu mu informacji z moja pożyczką probował wytłumaczyć coś o zamknięciu pożyczki. Była to próba oszustwa również telefonicznie, rozmowa jest nagrana i jasno przedstawia sytuacje. Na pytanie czy potwierdza swoje słowa na początku nie był w stanie jednoznacznie się określić, błądził słowami i prosił o kontakt w poniedziałek.
 
Podsumowując, kwota jaką pożyczyłem to 650zł + dobranie 600zł = 1250zł, taka kwote zwróciłem, bezprawnie moja stara pożyczka została zamknięta i otworzona nowa powiększona do kwoty 1429,08zł. Środki fizyczne która dotarły na moje konto to 1250zł.
 
Czy uważacie to za łamanie prawa, przestepstwo? Czy zgloszenie tego coś poskutkuje
 
Dorti1985

Ale odstapiles od umowy drugiej pożyczki, A nie od umowy pierwszej w kwocie 650zl. Te 179 zł to koszta pierwszej pożyczki. A odstąpienie od umowy dotyczyło drugiej pożyczki z dobraną kwotą. Od dobranych 600zl, po odstąpieniu od umowy nie połączono Ci kosztów.

adrbing

Dobierajcą kwotę nie zdawałem sobie sprawy z tego ze będzie zamykana stara pożyczka i otwierana nowa. 

W poście o oszustwie NetCredit opisuje cała sytuacje. 

Na stronie widnieje informacja, że dobranie kwoty jest do obecnej pożyczki, a oni otwarli nowa. 


------------------------------- dodano 3 minuty później -------------------------------

 

2019-05-25 18.37.31.png

baleary3

Hej, powoli, z pomocą rodziców, zaczelam wychodzić  z pętli długów. Ale teraz pojawił się problem.. dziś 8 dni po terminie moja największa chwilówka-Netcredit. Kwota do spłaty to 6228. Była refinansowana dwa razy. Teraz nie wiem co robić. Mam na koncie tylko 2500, które chce na nią przeznaczyć. Czy ją znów refinansować? Czy co zrobić? Nie chce nawet myśleć o braniu kolejnej chwilowki bo nigdy się z tego nie wyplącze... 

Madziutek

Nic nie refinansuj,bo nigdy jej nie splacisz.wplac te pieniądze na poczet kapitału.

Guest

Witam, mam do Państwa pytanie, mam darmową pożyczkę w firmie Net Credit na kwotę 750zł. Była to darmowa pożyczka na okres 30 dni. Data zwrotu wypada w niedzielę 15 czyli jak czytałem przesuwamy na kolejny dzień czyli 16. Niestety okazało się że pieniądze będę miał dopiero 17nastego. Co zrobić? 

 

Czy jeśli spóźnię się o ten dzień "odblokuje się" ta kwota prowizji itp tak jak by to była płatna pożyczka?

kinga.kinia

Na umowie będziesz miał po jakim dniu przepada promocja 

bieg
W dniu 6.09.2019 o 13:38, Pytampytam92 napisał:

Witam, mam do Państwa pytanie, mam darmową pożyczkę w firmie Net Credit na kwotę 750zł. Była to darmowa pożyczka na okres 30 dni. Data zwrotu wypada w niedzielę 15 czyli jak czytałem przesuwamy na kolejny dzień czyli 16. Niestety okazało się że pieniądze będę miał dopiero 17nastego. Co zrobić? 

 

Czy jeśli spóźnię się o ten dzień "odblokuje się" ta kwota prowizji itp tak jak by to była płatna pożyczka?

Doliczona zostanie prowizja. I nie będzie darmowej pożyczki. 

Romario1

Generalnie traci się warunki promocyjne jak nie dotrzymasz terminu. Powinno to być w umowie.

Wiolaw25

Witam ,czy miał ktoś do czynienia z firmą net gotówka ,jestem parę dni po terminie,a czytałam że podobno od razu idą do sądu.

karolcia84
47 minut temu, Wiolaw25 napisał:

Witam ,czy miał ktoś do czynienia z firmą net gotówka ,jestem parę dni po terminie,a czytałam że podobno od razu idą do sądu.

Tak szybko ida do sądu  i nie chcą żadnych rat. Od razu rejon po 2-3 miesiącach 

Wiolaw25
3 minuty temu, karolcia84 napisał:

Tak szybko ida do sądu  i nie chcą żadnych rat. Od razu rejon po 2-3 miesiącach 

Lipa myślałam,że gdzieś sprzedają i tam się idzie dogadać,aleję czytałam że podobno już po miesiącu oddają do sądu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • pitstop
   By pitstop
   Gdzie jest haczyk? Czegoś nie rozumiem. Np. u jednego pożyczkodawcy warunki są takie:
   W przypadku odstąpienia od Umowy Pożyczki Pożyczkobiorca jest zobowiązany względem
   Pożyczkodawcy do zwrotu Kwoty Pożyczki do Wypłaty na Konto Pożyczkodawcy niezwłocznie, nie
   później jednak niż w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy
   Pożyczki. Wysokość odsetek umownych należnych od dnia wypłaty Kwoty Pożyczki do Wypłaty do
   30-ego dnia od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy wynosi: 0% (0,00 złotych –
   kwota w stosunku dziennym), zaś po upływie tego terminu wysokość odsetek maksymalnych za
   opóźnienie w stosunku dziennym wynosi: 0.54 zł.
    
   Czyli mam de facto 14+30 dni - i oddaję tylko to co pożyczyłem!? U innych jest podobnie - ewentualnie odsetki ustawowe, które są bardzo niskie. Tak się patrze na moje wcześniejsze umowy i nie widzę żadnego haczyka. Czyli normalnie jak pożyczm 1000 na 30 dni, to muszę oddać prawie 1300, a jak odstąpię od umowy w ciągu 14 dni, to...no właśnie - tak różowo?
  • rmarcinrh
   By rmarcinrh
   Witam,
    
   W sobotę zawarłem umowę pożyczki, trochę pochopnie. Postanowiłem się z niej wycofać, ale niestety wniosek o odstąpienie złożyłem po piętnastu dniach, czyli w niedzielę.
   Wydaje mi się, że już po wszystkim :(. Jednak doczytałem, że do czasu na odstąpienie nie liczy się dnia zawarcia umowy, czyli powinienem mieć czas do niedzieli? Oraz wiem, że w przypadku niektórych umów jeżeli czas odstąpienia wypada na sobotę lub niedzielę to wypowiedzenie można ostatecznie wysłać w poniedziałek. Czy mam jakieś jeszcze szanse na odstapienie? Proszę o rade.
   Dziekuję i pozdrawiam
  • 999
   By 999
   Bardzo proszę o informację jak wygląda sytuacja w przypadku kiedy wypowiedziało się umowę chwilowki jednak zaległość nie  została splacona w ciągu obowiązujących 30 dni. Czego można się spodziewać po upływie tych 30 dni? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.