Jump to content
Snakes

Wynagrodzenie za pracę na konto żony.

Recommended Posts

Snakes
Posted (edited)

Witam. Mam pytanie odnośnie przesyłania wypłaty na konto żony. Mam jednego komornika i teraz doszedł drugi na kwotę nie całe 2000 zł, więc nie ma tragedii. Mam zajecie przez jednego i drugiego komornika rachunku bankowego.  Zmieniłem pracę i w chwili obecnej pierwsza wypłata pójdzie na konto żony. Wiem, że komornik nie może ruszyć tych pieniędzy ale czy grozi za to kara, więzienie itd? Czy w późniejszym czasie po prostu wystosuje pismo o zajęciu wynagrodzenia zarówno jeden jak i drugi? Na chwilę obecną potrzebujemy odłożyć choć 3000 na samochód dla żony żeby mogła dojeżdżać do pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Żona bardzo się obawia że mnie zabiorą za kratki.

Edited by Snakes
Linki
lukaszb
35 minut temu, Snakes napisał:

Wiem, że komornik nie może ruszyć tych pieniędzy ale czy grozi za to kara, więzienie itd?

Nie.

 

 

Snakes

Dziękuję Panie Łukaszu za szybką odpowiedź. 

Michau76

Ale z tego co obiło mi się o uszy to komornik i tak może zająć twoją pensję jeśli jesteś zadłużony, może być tak, że pracodawca będzie po prostu przelewał pieniądze do komornika więc trzeba by było kombinować, że twój pracodawca zatrudnia na papierze twoją żonę ale ty oczywiście pracujesz.

 

Zresztą możesz sobie założyć konto w niemieckim banku N26 i tam komornik nie może Ci zabrać złotówki zamiast kombinować z kontem żony. Jeśli chodzi o pensję to tak czy siak może zająć. 

Snakes

Wiem o tym. Ale narazie mam zajęte tylko rachunek bankowy. Jeden komornik X( byl pierwszy) zajął wynagrodzenie i konto a drugi Y tylko konto. Z tego co wiem dochodzi tutaj do zbiegu egzekucji. Najlepiej iść do komornika Y który jest z mojego miasta i powiedzieć o tym? Zadeklarować spłaty dobrowolne? Chce szybko zamknąć tego 2giego na 2000. Ten pierwszy nie pobiera narazie nic bowiem zmieniłem pracę. I czekam na świadectwo pracy, żeby przekazać nowemu pracodawcy. Czy w wyniku braku pobrań pieniędzy z mojego konta mogą wnioskować o zajęcie ruchomości. W sumie to nie posiadam jako takiego majątku.Żony laptop,pies i samochód.

lukaszb
Godzinę temu, Snakes napisał:

Czy w wyniku braku pobrań pieniędzy z mojego konta mogą wnioskować o zajęcie ruchomości

Jeżeli nie masz majątku to co mają zająć?

Snakes

Dziękuję. Zatem udam się w przyszłym tygodniu do komornika Y i nakresle sprawę. Może się zgodzi na 5 rat po niecale 500zl. Dla niego myślę też lepiej bo nie będzie musiał nic robić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny a umowa o pracę

   Witam serdecznie, proszę o opinię, który z banków udzieli mi kredytu na następujących warunkach. Kluczowy jest dla mnie fakt, posiadania umowy na czas określony, której okres trwania jest krótszy niż 12 miesięcy w przód. Mam już podpisaną umowę przedwstępną, dlatego zależy mi na czasie.    1.Waluta kredytu - PLN   2.Pożądana długość okresu kredytowania - 240 miesięcy   3.Wysokość kredytu -  133400 PLN   4.Wkład własny - 29 600 PLN   5.Wartość nie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Dwie umowy o pracę a komornik.

   Wyjaśnijcie proszę gdyż w najbliższym czasie spodziewam się komornika.. Pracuję w jednej firmie na cały etat umowa o pracę- pensja na konto. W drugiej firmie pracuję na pół etatu umowa o pracę pensja do ręki... Czy komornik ma możliwość zabrania mi tej kasy z pracy na pół etatu? Bo że z pierwszej pensji zostawi mi 1500 z haczykiem to wiem ale co z tą kasą co otrzymuje do ręki z drugiej firmy?

   in Komornik, windykacja

  • Kredyt 100k - Umowa o Pracę - BIK 59/100

   Szukam kredytu gotówkowego - dość wysoka kwota, nie wiem czy przy tej punktacji BIK do zrobienia ;/   Posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony (od 6 miesięcy)   Kwota kredytu 50-100 tys. (mogą być dwa mniejsze) Okres kredytowania Jak najdłużej, niska rata Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 4800/4800/4800  Źródło uzyskiwania dochodów Umowa o pracę na czas nieokreślony  Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od końca stycznia 2019 Nazwa banku, do

   in Kredyty gotówkowe

  • Miesięczne umowy o pracę przez agencje zatrudnienia

   Dzień dobry,  Pracuje przez agencje zatrudnienia Work Service już od ponad roku. Umowy miesięczne. Czy mogę w jakimś banku starac się o kredyt hipoteczny? Czy żaden nie akceptuje umów przez agencje pracy tymczasowej?  Czy mogę taki kredyt uzyskać z partnerką (nie mamy ślubu) która posiada umowę o pracę na czas nieokreślony (ale sama nie posiada zdolności)?    Partnerka nie posiada zdolności, ponieważ prowadzi gospodarstwo z dzieckiem. Zaproponowano jej zatajenie posiadania 14

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Premia na umowie o prace

   Jeszcze raz czesc wszystkim, mam kolejne pytanie 😉 pracuje jako lekarz, jako ze dwa stosunki pracy (etat plus dzialnosc) z jednym pracodawca sa praktyka conajmniej watpliwa pod wzgledem prawnym szykuje sie u mnie mala rewolucja w zarobkach. Dyrekcja godziny nadliczbowe (dyzury, czas po pracy do 1535) bedzie wyplacala jako premia w ramach umowy o prace. Biorac pod uwage specyfike zawodu moja premia bedzie znacznie wyzsza niz wynagrodzenie zasadnicze (ktore wynosi 5700 brutto, premie beda rze

   in Kredyty mieszkaniowe

 • Similar Content

  • smutnyy
   By smutnyy
   https://pomorska.pl/komornik-ma-byc-jak-listonosz-sam-poszuka-dluznika-pomoga-mu-w-tym-sasiedzi-19072019-r/ar/c3-14276969
  • Hurrem_
   By Hurrem_
   Dzień dobry, 
   moja sąsiadka dostała dziś nakaz zapłaty od komornika. Cała w strachu przybiegła do mnie. Starsza kobieta, wzięła jakiś czas temu chwilówkę i nie spłaciła. Chce jej pomoc w spłacie tego ale proszę o podpowiedzi czy dobrze rozumiem. Przelew mogę wykonać z samego rana 17 lipca wiec te koszty, które zostały podane na piśmie należy zsumować (1775,96 wraz z odsetkami od 9 lipca do 17 lipca) i przelać na konto komornika, które podał nizej, tak?
   Jeśli kobieta to zapłaci przy mojej pomocy 17 lipca , to będzie finał czy coś jeszcze musi zrobić? 
   Dziękuje za każda rade.
    

  • hookah
   By hookah
   Tak krótko: spłata długu przez dłużnika pokryła się w czasie (ten sam dzień) z wniesieniem sprawy przez wierzyciela do rejonowego. Rejonowy zasądził zwrot + koszty.
   Po sprzeciwie dłużnika, rejonowy umorzył sprawę z postanowieniem pokrycia kosztów przez dłużnika.
   Dłużnik nie otrzymuje postanowienia pocztą (moje pierwsze pytanie: czy powinien otrzymać?)
   Dłużnik dowiaduje się o postanowieniu dopiero, gdy widzi komornika siedzącego okrakiem na jego koncie.
   Dłużnik spłaca wszystko u komornika, czyli dochodzi kosztów jakieś +60% .
    
   Pytanie główne: co i w jaki sposób może teraz zrobić dłużnik, aby odzyskać wtopione pieniądze wobec nieotrzymania postanowienia pocztą? (napiszę jeszcze, że po zalogowaniu się na portal informacyjny rejonowego, w zakładce sprawy nie ma Czynności wysyłki postanowienia do pozwanego. Czy nie powinien takiego postanowienia otrzymać?)
    
   Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.