Jump to content
Gorky

BIK a karty kredytowe - szansa na kredyt hipoteczny

Recommended Posts

Gorky

W niedługim czasie będę się starał z małżonką o kredyt hipoteczny w związku z czym pobrałem sobie raport BIK. Scoring wynosi 73 punkty. W swojej długiej na ok. 10 lat historii kredytowej miałem 4-5 opóźnień w spłacie karty kredytowej studenckiej (dłużej niż 30 dni) ale miało to miejsce 8-9 lat temu, od tamtej pory wszystko płacę na czas. Pojawiło się kilka kredytów gotówkowych i jakieś raty. Niestety 4 lata temu wpadłem w dołek finansowy - zarobki spadły (kilka chwilówek - bez opóźnień w spłatach), w krótkim czasie namnożyło się zobowiązań i byłem zmuszony wziąć kredyty gotówkowe z niską ratą, które spłacam do dzisiaj (bez opóźnień). W międzyczasie zarobki się sporo podniosły i pojawiła się szansa na zakup nieruchomości w okazyjnej cenie.

Moja obecna sytuacja w skrócie:

Kredyty - do spłaty ok 59 000 zł, rata miesięczna niecałe 1100zł

Limity na kartach kredytowych: 19 500zł, wykorzystane w ponad 90%

Zarobki - 7 000 - 8 000 netto od ponad 2 lat, umowa na czas nieokreslony od wielu lat, stanowisko kierownicze

Oszczędności moje ok. 50 000 zł.

Pytanie czy z taką historią jest w ogóle sens starać się o kredyt? Nie chcę generować bezsensownych zapytań. Nie chodzi mi też o dokładną ofertę kredytową bo zdolność nam wszędzie wychodzi. Boję się tylko, że scoring i historia w BIK będzie powodowała decyzję odmowną do wniosku o kredyt.

Co można zrobić żeby poprawić ocenę banku, może spłacić w całości karty kredytowe?

 

Linki
Ekspert_Kredytowy

Witam, oczywiścei szansa jest, czy możesz mi podesłać swój raport, zweryfikuję co można w nim poprawić?

PS. Kart bym nie spłacał całkowicie, tylko zmniejszył do minimum limity.

 

Pozdrawiam

Gorky

Wysłałem raport.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Konsolidacja a wiele zapytań w BIK

   Kwota kredytu - Obecnie posiadam do spłaty wg. BIK 110.080zł Okres kredytowania - Jak najdłuższy, aby uzyskać jak najniższą ratę Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 05.2019 - 3399.06zł / 04.2019 - 2883.34zł (byłem na zwolnieniu od 15.04 do 30.04) / 03.2019 - 3317.12zł Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) - Mamy wiele dodatków które co miesiąc są w innej kwocie, podstawa 2280zł brutto Źródło uzyskiwania dochodów - Umowa o pracę Łączny

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Dlug na 36 tys i zly bik

   Mam pytanie mam dlug na ok 36 tys bik nie najlepszy z powodu opoznien z przed 2 lat teraz splacane na biezaca czy jest mozliwosc uzyskania kredytu w jakims banku ?? Bo ja juz sie poddaje

   in Kredyty gotówkowe

  • Spłacone kredyty, a scooring BIK

   Witam,   W tym tygodniu spłaciłem 2 pożyczki i pobierając raport BIK widzę, że scooring się nie zmienił. Czy ktoś wie w jakim czasie scooring może wzrosnąć ?   Staram się o kredyt konsolidacyjny, na te chwilę mam 4 kredyty na 63 tyś.   Mój scooring to tylko 42pkt. Rzadkie opoznienia do kilkunastu dni. Sporo zapytań: Kwiecień 9 Maja 5 Czerwiec 2   Brak kart kredytowych .   Pozdrawiam.

   in BIK i BIG

  • Kredyt a 40 punktów w BIK

   Witam, Jeszcze niedawno miałem 60 punktów w 100 punktowej skali BIK. Suma moich miesięcznych rat to 1400zł. Mimo braku opóźnień w spłatach, dziś mam jedynie 40 punktów i decyzje odmowne na każdy wniosek o kredyt. Czy można to jakoś zmienić? Pozdrawiam

   in Kredyty gotówkowe

  • Extraportfel, Wandoo, Smartpozyczka - kiedy wpis do BIK i KRD?

   Witajcie, mam te 3 pożyczki po terminie: Smartpozyczka- 29 dni Wandoo -54 dni Extraportfel- 54 dni   spłacam po trochu, ilę mogę. Pytanie do Was- czy te firmy wpisują do BIG/KRD ? wiem, że mają prawo po 60 dniach ale czy tak robią ? Macie jakieś doświadczenia?

   in Dla zadłużonych

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.