Jump to content
rafi11

Nie moje dokumenty w przesyłce.

Recommended Posts

rafi11

Jest tu jakiś prawnik, który chciałby się zająć sprawą?

A sprawa wygląda tak:

Mam dług wobec vivus. Ściga mnie pewna kancelaria prawna. Sprawa trafiła do sądu w Lublinie, a stamtąd została przekazana do sądu rejonowego. Sąd Rejonowy wezwał wierzyciela do uzupełnienia dokumentów. Wspomniana kancelaria prawna wysłała do Sądu dokumenty, ale w odpisie który był przeznaczony dla mnie znalazłem dokumenty, które dotyczą nie tylko mnie, ale również zupełnie nieznanej mi osoby, mieszkającej w innej części kraju. Dokumenty te trafiły do mnie wraz z moim nakazem zapłaty. To przecież jawne naruszenie ochrony danych osobowych tamtej osoby.

Dzwoniłem do tej kancelarii, ale oni umywają ręce, twierdząc że dokumenty dostałem z sądu (chociaż ta druga osoba to zupełnie inny sąd). Sugerują odesłanie dokumentów do nich... Da się na tym spłacić trochę długów? :) Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie moje dane zostały naruszone, a dane tej drugiej osoby. Jednak... Możemy się dogadać z tą drugą osobą. Mogę wysłać jej list z opisem sytuacji i prośbą o kontakt, a potem ustalić z nią spotkanie. 😛 Ta druga osoba ma podobny dług wobec vivus jak ja. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • EwaGabryjela
   By EwaGabryjela
   Jestem z małego miasta Wiem ze Sąd Rejonowy w naszym mieście czesto orzeka na niekorzyść dłużnika Czy można przeniešć sprawy do innego miasta? Gdzieś daleko?
  • kamil1450
   By kamil1450
   Witam, przedstawię sprawę po krótce co by się zbytnio nie rozpisywać. Niestety doszło do sytuacji po części na własne życzenie,  że nie dopilnowałem 2 kredytów i dostałem ich wypowiedzenie z wezwaniem do zapłaty, dodatkowo do e-sądu trafiła sprawa o zapłatę limitu, po część nie wywiązałem się z ugody, ale to już niżej: 
    
   1. BZWBK (Santander) rata: 180
       Data listu: 27.12.2019 termin na zapłatę 30 dni:
       Kwota: 5574.92
    
   2. BZWBK (Santander) rata 180
       Data listy: 27.12.2019 termin 30 dni
       Kwota: 6942,42
    
   NAJWAŻNIEJSZE SPRAWA LIMITU:   
       Limit nie został przedłużony w marcu/kwietniu, dogadałem się z widykacją na spłatę w ratach 600zł miesięcznie, ale końcówka roku była ciężka i dokonałem mniejszych wpłat
       pazdziernik: 400, listopad 200: grudzien: 0
    
       Sprawa trafiła do e-sądu:  16.01.2020. Status: Zadekratowano - Nowa
       Kwota: 16 574 zł.... bardzo dużo i to mnie najbardziej martwi
    
   1. Co mogę zrobić z wezwaniami do zapłaty, próbować się dogadać na raty? 
    
   2. Co z e-sądem, zakładam, że tego się nie uda cofnąć...ale nie ma szans bym zdobył taką gotówkę, da się rozłozyć to na raty przez sąd? czy juz na etapie komornika?
    
   Ta sytuacja wynikła z moich błędów, trochę też wypadków losowych, zmiany mieszkania, konfliktu z byłą właścicielką którą muszę spłacić, ale też walczyłem an innych frontach, od roku czasu sie nie zadłużałem, tylko spłacałem i w zasadzie oprócz w.w rzeczy mam:
    
   Kredyt mbank: 39 tys. 800 zł rata, akutalnie na bierząco, miałem opoźnienia
   KRUK SA: 7000 tys. 300 zł rata, fakt musze tutaj nadpłacić z 1000 zł, póki co nie dzwonią
    
   Do zapłaty mam jeszcze rachunenk za telefon (zaleglosci) + spłacenie byłej właścielki - 2500 zł (potrzbuje 2 tyg zeby calosc splacic)
    
   W ubieglym roku myslę ze swoje długi zmniejszyłem conajmniej o 40 tys zł...
    
   Aktaulny dochód: 6000-7000 na reke, mysle o dodatkowej pracy...
    
   Wydatki: 1300 mieszkanie, 250zł telefon, jesli juz wyjdę na prostą.... 
    
   Wynagrodzenia nie otrzymuje na konto.
    
   Zalezy mi by dogdac temat tych 2 wypowiedzienych kredytów, bo wiem ze musze to splacic, ale najbardziej zalezy mi na tym e sadzie, bo jak dostane komornika na 20 tys to sie zalamie...czasami i tak brakuje mi sil, ale wiem ile juz przeszedlem, przestalem sie zadluzac i nie chce znowu tego zrobic...
    
   Proszę doradcie co mogę zrobić
    
  • Mati9203
   By Mati9203
   Witam , mam pytanie do was , przyszło mi wezwanie do sądu na przesłuchanie odnośnie niespłaconej pożyczki , mógłby ktoś opisać jak wygląda takie przesłuchanie w sądzie z własnego doświadczenia ??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.