Jump to content
Tomek5x

Bank PKO BP wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Recommended Posts

Tomek5x
Posted (edited)

Witam.

Dostałem pozytywną opinie z Banku PKO BP, czekam jeszcze na bank Millenium - na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi .

Kredyt biorę na 30 lat i przeglądając umowę  banku PKO BP, mało jest informacji dotyczącej wcześniejszej spłaty kredytu.

 

Niby jest USTAWA z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym...

[*] Jednakże konsument i kredytodawca w umowie mogą zastrzec rekompensatę z tytułu wcześniejszej spłaty [*]

 

jednak na umówię mam napisane:

 

"PKO BP SA nie pobiera od Kredytobiorcy prowizji, opłaty, ani rekompensaty za dokonanie wcześniejszej częściowej spłaty kredytu."

 

Myślę że kredyt będę spłacał w większych ratach i możliwe że wyrobie się w 20 lat. Jaką mam gwarancję że odsetek nie będę musiał spłacać za cały okres kredytowania?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :)

 

 

Edited by Tomek5x
Linki
Tomek5x
Posted (edited)

Chyba w końcu znalazłem odpowiedź

 

W umowie jest napisane

Cytat

2) skrócenie/wydłużenie okresu kredytowania - od kwoty aktualnego zadłużenia: 0,5% nie mniej niż 300,00 zł, (za realizację czynności nie pobiera się dodatkowej opłaty za aneks do umowy)

czyli tyle wynosi skrócenie okresu kredytowania?

 

 

Czy mógłby ktoś napisać czy w banku millenium sprawa wygląda podobnie?

Edited by Tomek5x
PlanFinance.pl

Jeśli zamierzasz nadpłacać kredyt, to PKO BP jest bezsensownym wyborem. Masz wysokie koszty startowe i skracanie okresu kredytowania wybitnie drogie.

 

Mille będzie dużo lepsze - 0% za start,0% za wcześniejszą spłatę, skracanie okresu z poziomu bankowości bez aneksowania umowy.

Tomek5x

Witam ponownie.

 

Nie będę zakładał nowego tematu, bo w sumie kontynuacja głównego wątku.

 

Czy terminy decyzyjne w banku Millennium tak długo trwają? U pośrednika finansowego uzupełnialiśmy wszystkie dokumenty dnia 22.05. W między czasie dosłaliśmy brakujący dokumenty dnia 11.06 do Millenium. Mamy już lipiec. Z banku PKO BP decyzję pozytywną dostaliśmy  już 17.06 a od millenium żadnej informacji. Mieszkanie do odbioru do końca miesiąca.

 

Czy pośrednik może kombinować i np. opóźniać wysłanie dokumentów do banku Millenium gdyż od banku PKO BP może dostać większą prowizję? I czy mogę jakoś się dowiedzieć czy dokumenty na pewno były wysłane w poinformowanych przez pośrednika dniach.

 

Bardzo prosiłbym o odpowiedź bo się trochę niepokoję a już dużo czasu nie zostało.

Pozdrawiam forumowiczów

 

 

lzalewski

W Millennium powinna być już raczej decyzja. Jakie dokumenty uzupełniałeś?

Stawki w poszczególnych bankach są na tyle zbliżone, że raczej nie spodziewałbym się tutaj celowego opóźniania z tego względu.

Tomek5x

Do pośrednika przynieśliśmy wszystkie potrzebne dokumenty. Obydwóm banką jedynie czego brakowało to pisma ze współdzieli "zaświadczenia ze spółdzielni o powierzchni użytkowej mieszkania". Dokument został wysłany do pośrednika pocztą, no i jak wyżej pisałem PKO BP już dawno wystawiło decyzję.

 

Napisałem wczoraj e-mail  do pośrednika. Dostałem taką odpowiedz.

"Przeszło na kolejny etap i do kolejnego analityka .Teraz już powinni wydać jakąś wstępną decyzję. "

 

Ile dni jeszcze mogę zwlekać? Po oglądnięciu mieszkania przez rzeczoznawcę ile dni może minąć do decyzji końcowej?

Umowa przedwstępna mieszkania do 31.07

 

Dzięki Izalewski za odpowiedz :)

BiałyM

Miałem te same odczucia co Ty czekając na decyzje Milenium. W końcu i tak wybraliśmy ofertę PKO i żałujemy czasu zmarnowanego na czekanie....

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • PKO BP - Kredyt Hipoteczny - Opinie 2019

   Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP? Jakie są warunki, oprocentowanie? Jak długo czeka się na decyzję w PKO? Zobacz opinie klientów.     Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w PKO ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o PKO Banku Polskim. Zadaj pytanie. Uzyskaj symulację warunków przez kalkulator kredytu hipotecznego pko. Przeczytaj zdania i opinie o PKO innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Moje przygody z restrukturyzcją w PKO. Proszę o pomoc.

   Cześć. To mój pierwszy post na tym forum., który będzie krótką historią trzech durnych decyzji w moim wykonaniu. Chodzi o kredyt studencki, który miałem wypowiedziany. To, że doprowadziłem do jego wypowiedzenia jest durną decyzją nr 1. Bank PKO. Aktualna kwota zadłużenia wynosi około 20 000 PLN Udało mi się umówić na ugodę z ratą 1100 PLN. Umowa została wypowiedziana, ponieważ spóźniłem się z ratą (z życiowych powodów, ale nie problemów z pieniędzmi, byłem z bardzo z

   in Kredyty gotówkowe

  • Nadpłata Kredyz z MDM (PKO BP)

   Witam serdecznie, Prośba o doradztwo co najlepiej zrobić w moim przypadku. Kredyt z finansowaniem w MDM, wzięty w czerwcu 2016 roku, kwota kredytu 351 121 zł, wzięty na 30 lat w PKO BP. Pozostała kwota kapitału do spłacenia na chwilę obecną to 337 633 zł Oprocentowanie na chwilę obecną 3,54 %. Pomóżcie mi przeprowadzić symulację co najlepiej opłaca się. Chciałbym nadpłacić kredyt gdyż za 2 lipca mija mi prowizja za nadpłatę 1,5% od kapitału (mijają 3 lata od

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Konto na Minusie w PKO

   Witam.  Piszę w takiej sprawie. Dostałam wypłatę z firmy.  Po czym nagle brakuje mi z niej 469 zł z groszami. Przelałam pieniązki na inne konto. Odświeżyłam Aplikację i mam naglena minusie 16 878 zł...  Czy ktoś miał podobną sytuację? Jestem kompletnie załamana bo nie wiem co sie dzieje czy to jakiś błąd systemu albo serweru?  Nie mam na kontach żadnego debetu ani nic...  Komornik?  

   in Konta bankowe

  • PKO BP rezygnacja z ubezpieczenia

   Witam, W grudniu 2017 roku moja dziewczyna wzięła kredyt na samochód w PKO BP, tak zwana miniratke na 15000, na konto wpłynęło około 18800 z czego odciagnieto ubezpieczenie oraz koszta udzielenia pozyczki tak, że zostało równe 15000, a całkowita kwota do spłaty wynosiła właśnie 18800 (Tak było napisane w aplikacji IPKO). Rata wynosiła około 480 zł. Do sierpnia 2018 udało nam się spłacić prawie 4000 zł, więc do spłaty pozostało niecałe 15000, lecz mielismy lekkie problemy więc dziewczyna uda

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.