Jump to content
Tomek5x

Bank PKO BP wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Recommended Posts

Tomek5x
Posted (edited)

Witam.

Dostałem pozytywną opinie z Banku PKO BP, czekam jeszcze na bank Millenium - na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi .

Kredyt biorę na 30 lat i przeglądając umowę  banku PKO BP, mało jest informacji dotyczącej wcześniejszej spłaty kredytu.

 

Niby jest USTAWA z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym...

[*] Jednakże konsument i kredytodawca w umowie mogą zastrzec rekompensatę z tytułu wcześniejszej spłaty [*]

 

jednak na umówię mam napisane:

 

"PKO BP SA nie pobiera od Kredytobiorcy prowizji, opłaty, ani rekompensaty za dokonanie wcześniejszej częściowej spłaty kredytu."

 

Myślę że kredyt będę spłacał w większych ratach i możliwe że wyrobie się w 20 lat. Jaką mam gwarancję że odsetek nie będę musiał spłacać za cały okres kredytowania?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :)

 

 

Edited by Tomek5x
Linki
Tomek5x
Posted (edited)

Chyba w końcu znalazłem odpowiedź

 

W umowie jest napisane

Cytat

2) skrócenie/wydłużenie okresu kredytowania - od kwoty aktualnego zadłużenia: 0,5% nie mniej niż 300,00 zł, (za realizację czynności nie pobiera się dodatkowej opłaty za aneks do umowy)

czyli tyle wynosi skrócenie okresu kredytowania?

 

 

Czy mógłby ktoś napisać czy w banku millenium sprawa wygląda podobnie?

Edited by Tomek5x
PlanFinance.pl

Jeśli zamierzasz nadpłacać kredyt, to PKO BP jest bezsensownym wyborem. Masz wysokie koszty startowe i skracanie okresu kredytowania wybitnie drogie.

 

Mille będzie dużo lepsze - 0% za start,0% za wcześniejszą spłatę, skracanie okresu z poziomu bankowości bez aneksowania umowy.

Tomek5x

Witam ponownie.

 

Nie będę zakładał nowego tematu, bo w sumie kontynuacja głównego wątku.

 

Czy terminy decyzyjne w banku Millennium tak długo trwają? U pośrednika finansowego uzupełnialiśmy wszystkie dokumenty dnia 22.05. W między czasie dosłaliśmy brakujący dokumenty dnia 11.06 do Millenium. Mamy już lipiec. Z banku PKO BP decyzję pozytywną dostaliśmy  już 17.06 a od millenium żadnej informacji. Mieszkanie do odbioru do końca miesiąca.

 

Czy pośrednik może kombinować i np. opóźniać wysłanie dokumentów do banku Millenium gdyż od banku PKO BP może dostać większą prowizję? I czy mogę jakoś się dowiedzieć czy dokumenty na pewno były wysłane w poinformowanych przez pośrednika dniach.

 

Bardzo prosiłbym o odpowiedź bo się trochę niepokoję a już dużo czasu nie zostało.

Pozdrawiam forumowiczów

 

 

lzalewski

W Millennium powinna być już raczej decyzja. Jakie dokumenty uzupełniałeś?

Stawki w poszczególnych bankach są na tyle zbliżone, że raczej nie spodziewałbym się tutaj celowego opóźniania z tego względu.

Tomek5x

Do pośrednika przynieśliśmy wszystkie potrzebne dokumenty. Obydwóm banką jedynie czego brakowało to pisma ze współdzieli "zaświadczenia ze spółdzielni o powierzchni użytkowej mieszkania". Dokument został wysłany do pośrednika pocztą, no i jak wyżej pisałem PKO BP już dawno wystawiło decyzję.

 

Napisałem wczoraj e-mail  do pośrednika. Dostałem taką odpowiedz.

"Przeszło na kolejny etap i do kolejnego analityka .Teraz już powinni wydać jakąś wstępną decyzję. "

 

Ile dni jeszcze mogę zwlekać? Po oglądnięciu mieszkania przez rzeczoznawcę ile dni może minąć do decyzji końcowej?

Umowa przedwstępna mieszkania do 31.07

 

Dzięki Izalewski za odpowiedz :)

BiałyM

Miałem te same odczucia co Ty czekając na decyzje Milenium. W końcu i tak wybraliśmy ofertę PKO i żałujemy czasu zmarnowanego na czekanie....

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Czy można dobrać kwotę do skonsolidowanego wcześniej kredytu w pko bp

   Witam. Czy można dobrać potrzebną kwotę (inna pożyczka gotówkowa) do już wcześniej skonsolidowanego kredytu (kilka miesięcy temu) w PKO BP? Nie posiadam żadnych zadłużeń, ocenę w BIK mam dobrą. Wcześniejsza pożyczka gotówkowa w PKO BP została spłacana terminowo.

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Limit odnawialny PKO BP.

   Cześć,    potrzebuję rady, ponieważ za młodu zrobiłam dwie bardzo głupie rzeczy. Pierwsza, to wzięcie kredytu w Alior Bank na zakup samochodu. Obecnie zostały mi 3 lata spłaty i zadłużenie na około 12 000 PLN. Druga rzecz, która była jeszcze głupsza, to kilkukrotne zwiększanie limitu odnawialnego w banku PKO BP. W sumie zadłużenie wynosi teraz 12 000 PLN. Limit odnawialny naturalnie się nie spłaca, co miesiąc płacę jedynie odsetki. Przyszedł czas, że człowiek chciałby się dorobić czego

   in Dla zadłużonych

  • PKO BP - Kredyt Hipoteczny - Opinie 2019

   Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP? Jakie są warunki, oprocentowanie? Jak długo czeka się na decyzję w PKO? Zobacz opinie klientów.     Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w PKO ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o PKO Banku Polskim. Zadaj pytanie. Uzyskaj symulację warunków przez kalkulator kredytu hipotecznego pko. Przeczytaj zdania i opinie o PKO innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Nowa sprawa w EPU z powództwa PKO.

   Dzień dobry Panie Łukaszu,Zwracam się z prośbą o pomoc z wyjścia z zadlużenia.Lada moment dojdzie do wypowiedzenia umowy w Alior Bank, kwota kredytu 190000 zł, rata 2000 zł. Została wypowiedziana umowa kredytu odnawialnego w PKO na kwotę 13000 zł i sprawa trafiła do UPO. Czy w tej sytuacji gdy sprawa trafiła do UPO za chwilę komornik wejdzie mi na pensje w firmie?? Kiedy tego się spodziewać??Moj dochód to około 4500-5000 zł netto, więc jeśli połowę mi zabierze lada dzień komornik to nic na życie

   in Dla zadłużonych

  • Limit odnawialny na koncie pko bp

   Pytanie może banalne ale dla mnie dość ważne- posiadam dość spory limit odnawialny ( co prawda jako rezerwa - jest niewykorzystany) czy w przypadku przekwalifikowania typu konta - chciałbym zmienić na aurum lub platinum - czy istnieje ryzyko że cofnie się limit bądź trzeba go będzie na nowo procedować ?  czy ktoś wgl. się orientuje jak wygląda sprawa z tymi limitami odnawialnymi w pko bp - kiedy one są wypowiadane przez bank ? czy po prostu odnawiają sie z automatu co rok aż w końcu klient powie

   in Konta bankowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.