Jump to content
db09

kupno auta na raty a Autocasco

Recommended Posts

db09

Witam,

Dwa tygodnie temu wraz z żoną dokonaliśmy zakupu auta w komisie (Renault Megane III Grandtour 2013 - 31500zł) na raty - Getin Noble. Jedynym właścicielem auta w dowodzie jest żona, która niestety nie posiada żadnych zniżek. Podczas brania kredytu doradca powiedział, że wystarczy cesja na bank. Zastanawiam się jak wygląda konieczność wykupywania AC (chodzi mi o zakres) - niestety Pani nie przesłała nam jeszcze umowy więc ciężko się do niej odnieść. Pytanie - czy w takim przypadku, gdy banku nie ma w dowodzie - jest konieczność kupna pełnego zakresu AC, czy wystarczy AC mini bądź też AC uwzględniającej wymianę części na zamiennikach i amortyzację? Przy pełnym zakresie kwota ubezpieczenia znacząco przekracza 4tys. co stanowi ok. 15% wartości auta.. Czy można w jakiś sposób zminimalizować koszta? Co w przypadku, gdy podpisałbym polisę z AC MINI i podesłał taką do banku? Dziękuję za odpowiedzi. 

kozerus

getin powinien przekazać jakie ma wymagania co do AC.

 

przy autach używanych mogli Państwo wziąć zwykły kredyt gotówkowy a AC wziąć dowolne z rynku.

Finalist

Zacząłbym od tego, aby bank jak najszybciej przesłał Państwu umowę. W niej znajdą się wszystkie istotne zapisy, które Państwa obowiązują.

db09

Właśnie otrzymałem skan umowy (bardziej zagmatwanej chyba już nie można zrobić); nie ma (a przynajmniej ja nie zauważyłem nic dotyczącego zakresu AC).

 

1.png

db09

pomoże ktoś z tym przypadkiem?? jakie AC mam wykupić bo już głupieje.. 

Finalist

Moim zdaniem powinno to być pełne Auto Casco, ale według mnie najlepiej pytać u źródła czyli w banku. Nasze opinie tutaj nie są w żaden sposób wiążące.

db09

po pół godziny prób dodzwonienia w końcu się udało. Doradca stwierdził, że mają dwa wymogi: pełne AC, bez udziału własnego. Na podstawie tego rozumiem, że nie jest konieczny serwis w ASO na oryginalnych częściach i jako wariant likwidacji szkody: na kosztorys?

Finalist

Napiszę jak wyżej - ponownie kontakt z bankiem, zawsze będzie mógł się Pan powołać na nagrywaną rozmowę z pracownikiem. Najlepiej zapisać sobie wszystkie wątpliwości i przy kolejnej udanej próbie połączenia się, wyjaśnić wszelkie zagadnienia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Weź najlepszy kredyt samochodowy. Wypełnij wniosek!