Jump to content
Kurczak90

kupno mieszkania od brata-wysoki wkład własny w formie zadatku

Recommended Posts

Kurczak90

WItam. Kupuję od Brata mieszkanie. Mieszkanie o wartości ok 220-230 tys zł. brat chce finalnie za mieszkanie dostać 170 tys.

Wkładu własnego oczywiście nie posiadam(wkładem będzie zadatek).

Jednak zależy mi na wysokiej kwocie wypłaconego kredytu, brat bierze 170 tys a resztę mi oddaje. Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze? Czy wyższa kwota w akcie notarialnym np 200 tys lub więcej (w tym przypadku na czysto mam 30 tys na remont) a 30 tys zawrzeć w formie zadatku opłaconego gotówką w dniu podpisania umowy przedwstępnej? byłoby to okolo 13 % wkładu własnego które bank weźmie (powinien) pod uwagę. Czy może liczyć na ofertę bez wkładu własnego ( z ubezpieczeniem wkładu lub jego najniższą możliwą kwotą ) i liczyć na wypłatę kredytu 230 tys zł?

Jak banki będą na to patrzyły i czy nie zaczną węszyć spisku?  Jak rozdysponować (wirtualną póki co) kwotę 50-60 tys.

Najbardziej zależy mi na osiągnięciu jak najwyższej kwoty wypłaty kredytu, co do warunków kredytowania i wysokości raty nie przywiązuję większej uwagi, akceptuję każdą(w granicach przyzwoitości ) ofertę. Brat pójdzie na każdy zapis w akcie notarialnym, jemu tylko zależy na 170 tys, a co będzie wpisane w umowach to już moja sprawa. Sytuacja jest bardzo komfortowa i szukam najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania

PlanFinance.pl

Nie pomagamy w takich sytuacjach. Zamykam temat.

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.