Jump to content
Kurczak90

kupno mieszkania od brata-wysoki wkład własny w formie zadatku

Recommended Posts

Kurczak90

WItam. Kupuję od Brata mieszkanie. Mieszkanie o wartości ok 220-230 tys zł. brat chce finalnie za mieszkanie dostać 170 tys.

Wkładu własnego oczywiście nie posiadam(wkładem będzie zadatek).

Jednak zależy mi na wysokiej kwocie wypłaconego kredytu, brat bierze 170 tys a resztę mi oddaje. Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze? Czy wyższa kwota w akcie notarialnym np 200 tys lub więcej (w tym przypadku na czysto mam 30 tys na remont) a 30 tys zawrzeć w formie zadatku opłaconego gotówką w dniu podpisania umowy przedwstępnej? byłoby to okolo 13 % wkładu własnego które bank weźmie (powinien) pod uwagę. Czy może liczyć na ofertę bez wkładu własnego ( z ubezpieczeniem wkładu lub jego najniższą możliwą kwotą ) i liczyć na wypłatę kredytu 230 tys zł?

Jak banki będą na to patrzyły i czy nie zaczną węszyć spisku?  Jak rozdysponować (wirtualną póki co) kwotę 50-60 tys.

Najbardziej zależy mi na osiągnięciu jak najwyższej kwoty wypłaty kredytu, co do warunków kredytowania i wysokości raty nie przywiązuję większej uwagi, akceptuję każdą(w granicach przyzwoitości ) ofertę. Brat pójdzie na każdy zapis w akcie notarialnym, jemu tylko zależy na 170 tys, a co będzie wpisane w umowach to już moja sprawa. Sytuacja jest bardzo komfortowa i szukam najkorzystniejszego dla mnie rozwiązania

PlanFinance.pl

Nie pomagamy w takich sytuacjach. Zamykam temat.

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Najczęściej wybierane kredyty: