Jump to content
andrzejm89

Kredyt na mieszkanie a otwarcie firmy.

Recommended Posts

andrzejm89
Posted (edited)

Dzień dobry.
Jestem osobą zatrudnioną na umowę o dzieło. Mój dochód na rękę to około 7000-9000 na rękę, zależy od miesiąca. Wypłatę mam zawsze 1 - go regularnie.
Zastanawiam się nad kredytem na mieszkanie. Znalazłem odpowiedniego doradcę (po znajomości), który zaproponował mi bardzo fajne warunki z mbanku (tu mam konto).

Powiedział, że przy moich zarobkach i umowie o dzieło spokojnie mogę szukać mieszkania jeśli mam odłożony wkład własny.

Jednak moje plany trochę się zmieniły, mianowicie zamierzam otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą w ciągu najbliższego pół roku. Będę ją prowadził równolegle do mojej pierwszej pracy - tzn. dalej będę zatrudniony na umowie o dzieło i moje zarboki się nie zmienią, a działalność będzie opierała się o inną pracę, nie związaną z moją pierwszą pracą.

 

Teraz mam kilka pytań:

 

1. Czy prawdą jest to, że umowa o dzieło jest najlepszą umową do brania kredytu? Podobno nie ma większych formalności, jedynie zaświadczenie z 6 ostatnich miesięcy o zarobkach, plus ewentualnie wyciąg z konta jeśli kredyt udziela inny bank niż ten do którego wpływają wypłaty?

 

2. Czy w przypadku gdy dalej będę pracował na umowie o dzieło, a w międzyczasie otworzę działalność o zupełnie innym profilu i będę na niej dorabiał to nie koliduje z ewentualnym kredytem?

Mam na myśli to, że będzie to moje drugie źródło dochodu i obawiam się, że bank będzie chciał również tam zajrzeć. 

 

3. Czy jest możliwość podczas starania się kredytu mieszkaniowego wyodrębnienia źródeł dochodu tak, aby bank wziął pod uwagę tylko to, że pracuję na umowę o dzieło i tam sobie regularnie zarabiam? Tak aby pominął fakt, że otworzyłem działalność?

 

Chciałbym uniknąć wciągania działalności podczas brania kredytu, bo kilku znajomych brało kredyt na mieszkanie podczas gdy pracowali w zwojej JDG i to podobno strasznie dlugi proces i masa papierologii, a w przypadku umowy o dzieło to podobno bajka.

Dlatego zastanawiam się, czy otwierać działalność i spać spokojnie bo ona nie będzie mi utrudniała wzięcia kredytu miezkaniowego, czy może najpierw wziąć kredyt na mieszkanie a jak już dostanę to wtedy otwierać działalność?


Czy ktoś jest w stanie sie wypowiedzieć?

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Edited by andrzejm89
Linki
lzalewski

1. Najlepszym źródłem dochodu z punktu widzenia banków są umowy o pracę na czas nieokreślony.

2. Jeśli działalność nie będzie generowała strat, to nie ma problemu. Jeśli będzie generowała stratę, to wpłynie to w sposób negatywny na zdolność kredytową.

3. "Pochwalić się" działalnością będziesz musiał. Banki weryfikują CEiDG.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt 35 tys. zł z konsolidacją lub bez

   35 tys. zł. Okres: 36 miesięcy Wynagrodzenie: 3000 zł netto Umowa na czas nieokreślony od 1.04.2019 (wcześniej praca u tego samego pracodawcy tzn w innej firmie, którą ma ten sam pracodawca, też na czas nieokreślony) Konto w PKO BP 25 lat Woj. śląskie Ocena punktowa bik: 459 Obecnie: Obecnie: Łączna kwota do spłaty kredytów i pozyczek ratalnych (zakupy): 12 tys. Łączna kwota rat miesięcznie: 1000 zł Aktualnie kredyt w PKO BP, kredyt w BNP, reszta to zakupy ratalne w sklep

   in Kredyty gotówkowe

  • Kredyt hipoteczny 650 000 zł na zakup domu w Warszawie

   Witam,   Podaję niezbędne dane. Będę wdzięczna za możliwie szybką odpowiedź. W przypadku pytań - podany adres mailowy.   Karolina     1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 650 000 PLN 4.Wkład własny - 300 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 930 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom szeregowy/własność 8.Powierz

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Wyciąg z konta a kredyt hipoteczny

   Witam,    Mam pytanie. Staramy się z żoną o kredyt w Pko s.a.który wymaga wyciągów z ostatnich 12 miesięcy  Lubię grać na zakładach bukmacherskich,  gdzie widnieje na wyciągu wiele transakcji Payu. Czy bank bierze to pod uwagę. Nigdy nie było żadnych debetów itp. Pozdrawiam 

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na Auto 30-35 tys.

   Wysokość kredytu ... 25000 Wartość samochodu / wkład własny ...35000/10000 Stan pojazdu ... (nowy-salon/używany -komis) używany  Rok Produkcji pojazdu ... 2013/2014 Salon/Komis Komis  Pożądana długość okresu kredytowania ...  3-4 lata Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym ... Jedna osoba Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc ... 4400 netto/msc Źródło uzyskiwania dochodów ... (Umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, Działalność) umowa o prac

   in Kredyty samochodowe

  • kredyt 15 tyś

   Witam,chce wziąść kredyt w wysokości 15000 rata +- do 1200 zl.Do tego miesiąca działalnosc gospodarcza zarobki +10000zl podatek dochodowy przeważnie 600-1000 zl w tym miesiącu 1233,i w tym miesiącu zamknieta firma,nowa praca na okres próbny 1 miesiąc,potem umowa na czas nieokreślony,szef powiedział że może napisać papierek gdzie potwierdza że napewno tą umowe dostane i zostane zatrudniony na stałe,na papierze 2200 zl netto reszta pod stołem.Ma to jakąś racje bytu i szanse uzystkania kredytu ?

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.