Jump to content
waldek08

Wniosek o restrukturyzację zadłużenia a wypowiedzenie umowy kredytu.

Recommended Posts

waldek08
 
   Na początku lutego 2016 r. wraz z ostatecznym wezwaniem do zapłaty ( pismo z dn. 30 stycznia 2016 r.) otrzymałem od pełnomocnika  Syndyka Skoku Wspólnota pouczenie,
że ,,istnieje możliwość ubiegania się o restrukturyzację zadłużenia" w terminie 14 dni od otrzymania pisma o ostatecznym wezwaniu do zapłaty lub wypowiedzeniu umowy.
W przepisowym terminie,  12  lutego 2016 r. wysłałem do Skoku Wspólnota wniosek o restrukturyzację zobowiązania  wynikającego z umowy kredytowej.
Ku mojemu zdziwieniu 14 marca  2016 r. odebrałem pismo ze Skoku Wspólnota,  w którym z  dniem 01 marca 2016 r. wypowiedziano mi umowę,  nie udzielając żadnej odpowiedzi na mój wniosek.
 Szanowni Państwo. Czy w świetle art. 75 c Prawa bankowego (nowelizacja w 2015 r.) możliwe jest wypowiedzenie umowy kredytu, zanim nie zostanie rozpatrzony wniosek kredytobiorcy o restrukturyzację zadłużenia?
Jak Państwo odnoszą się do stanowiska Rady Prawa Bankowego przy ZBP,  która wypowiedziała się w tej materii w dokumencie z dn. 27 listopada 2015 r. (stosowny fragment przesyłam w załączniku)?
  Z uwagi na to, że sprawa już wkrótce będzie rozpatrywana przez sąd, proszę o udzielenie  konkretnej odpowiedzi.

Dok1.doc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • parolski
   By parolski
   Witam,
    
   spłacam kredyt w Alior Banku. Ponad rok temu utraciłem płynność finansową i bank zgodził się na restrukturyzację. Od tamtej pory spłacam wszystko regularnie.
   Na 28.08.2019 miałem wpłacić ratę 859,54 (Kapitał 383,59 + Odsetki 475,95). Jestem na etapie zmiany pracy, dlatego byłem w stanie wpłacić 460 zł. Pozostałą zaległość będę w stanie spłacić 27.09., a następne raty już normalnie bez opóźnień.
   Dostałem do tej pory 2 SMSy z Aliora o aktualnym stanie zadłużenia. Dziś dzwonili do mnie z Koksztys - prawdopodobnie za Alior. Mam jeszcze kilka chwilówek, gdzie sprawy są przekazywane co chwila gdzieś indziej.
    
   Moje pytania:
   1. Czy może przyjść terenowy z Koksztysu lub z Aliora? Jeśli tak to po jakim czasie?
   2. Czy dzwonić do Alior i powiedzieć jaka jest sytuacja i ustalić spłatę pozostałej części raty?
   3. Jeśli poszedłem na ugodę i podpisałem umowę o restrukturyzację to czy bank w takich wypadkach szybciej wypowiada umowy niż te zawarte normalnie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.