Jump to content
waldek08

Wniosek o restrukturyzację zadłużenia a wypowiedzenie umowy kredytu.

Recommended Posts

waldek08
 
   Na początku lutego 2016 r. wraz z ostatecznym wezwaniem do zapłaty ( pismo z dn. 30 stycznia 2016 r.) otrzymałem od pełnomocnika  Syndyka Skoku Wspólnota pouczenie,
że ,,istnieje możliwość ubiegania się o restrukturyzację zadłużenia" w terminie 14 dni od otrzymania pisma o ostatecznym wezwaniu do zapłaty lub wypowiedzeniu umowy.
W przepisowym terminie,  12  lutego 2016 r. wysłałem do Skoku Wspólnota wniosek o restrukturyzację zobowiązania  wynikającego z umowy kredytowej.
Ku mojemu zdziwieniu 14 marca  2016 r. odebrałem pismo ze Skoku Wspólnota,  w którym z  dniem 01 marca 2016 r. wypowiedziano mi umowę,  nie udzielając żadnej odpowiedzi na mój wniosek.
 Szanowni Państwo. Czy w świetle art. 75 c Prawa bankowego (nowelizacja w 2015 r.) możliwe jest wypowiedzenie umowy kredytu, zanim nie zostanie rozpatrzony wniosek kredytobiorcy o restrukturyzację zadłużenia?
Jak Państwo odnoszą się do stanowiska Rady Prawa Bankowego przy ZBP,  która wypowiedziała się w tej materii w dokumencie z dn. 27 listopada 2015 r. (stosowny fragment przesyłam w załączniku)?
  Z uwagi na to, że sprawa już wkrótce będzie rozpatrywana przez sąd, proszę o udzielenie  konkretnej odpowiedzi.

Dok1.doc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • asia1988
   By asia1988
   cześć,
   przeglądając starsze wątki widzę propozycje , aby podpisać z bankiem ugodę lub restrukturyzacje jak są problemy w spłacie,  poprawcie mnie, jeśli się mylę.-dobrze rozumiem ,że restrukturyzacja jest zawierana przed wypowiedzeniem kredytu? Jeśli chodzi o ugodę, czy Bank zawsze bada zdolność kredytową i wymaga dokumentów odnośnie zobowiązań? Zastanawiam jak się taka sytuacja odnośni do dłużników, którzy oprócz kredytów mają mnóstwo parabanków i do tego zaległych innych płatności. Czy bank chce zawierać ugody z tak zadłużonymi osobami? Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia w tej materii, czy są osoby, które nie spłacały kilka miesięcy kredytu ,był wypowiedziany,  a potem miały szanse wrócić do płatności w ratach lub też już na etapie epu czy sr.?
   Pozdrawiam Aśka
  • izulala
   By izulala
   Witam,
   kto może pomóc mi i mężowi w restrukturyzacji kredytów, jeśli tego nie zrobimy będzie kiepsko, przestaniemy płacić a tego nikt nie che, bardzo proszę o pomoc - kto mi pomoże - Sama nie chcę się za to zabierać bo pewnie albo odmówią albo rata zbliżzona co teraz łącznie dają. na chwilę obecną za dużo mamy rat na mc.
   Bardzo proszę o pomoc. Ja umowa o pracę nieokreślny termin, mąż miał 5 mcy umowę zlecenie wpływy 3600zł na konto, od tego miesiąca Umowa o pracę i najniższa reszta do ręki (POLSKA :()
  • karolcia84
   By karolcia84
   Jak w temacie czy można się starć o restrukturyzację kredytu, który został wypowiedziany?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.