Jump to content
FranekWu

Moje przygody z restrukturyzcją w PKO. Proszę o pomoc.

Recommended Posts

FranekWu

Cześć. To mój pierwszy post na tym forum., który będzie krótką historią trzech durnych decyzji w moim wykonaniu.

Chodzi o kredyt studencki, który miałem wypowiedziany. To, że doprowadziłem do jego wypowiedzenia jest durną decyzją nr 1.

Bank PKO.

Aktualna kwota zadłużenia wynosi około 20 000 PLN

Udało mi się umówić na ugodę z ratą 1100 PLN. Umowa została wypowiedziana, ponieważ spóźniłem się z ratą (z życiowych powodów, ale nie problemów z pieniędzmi, byłem z bardzo złym stanie psychicznym ze względu na wydarzenia życiowe i jak idiota nie zrobiłem przelewu, nie chciałbym ciągnąć tego wątku, przepraszam Was, to durna decyzja nr 2). Wcześniej wpłaciłem 4 raty.

Dogadywałem się i umówiłem wpłatę konsolidacyjną na 2 200 PLN (które wpłaciłem w umówionym terminie) oraz wysłanie wniosku o restrukturyzację i dokumentów na maila, co również uczyniłem. Zamiast kwoty 1 100 PLN wpisałem jednak 900 PLN (co jest durną decyzją nr 3 i chyba najgłupszą z całej trójki, nie wiem, co miałem w głowie, chyba że PKO nagle obniży mi ratę, bo aktualną kwotę podzieliłem przez 24 miesiące, kochani, proszę nie komentujcie mojej głupoty, ja już zostałem ukarany).

Zarabiam 4 000 PLN netto na umowie o prace. W aktualnym miejscu pracuję od roku.

No i a propo tego wniosku dostałem odmowę. Załączam zdjęcie.

 

Kompletnie się nie znam, ale wygląda jakby to zostało zinterpretowane jako prośba o zmniejszenie raty. Co w tej sytuacji mam uczynić?

Wysłać kolejny wniosek o restrukturyzację z kwotą 1 100 PLN?

A może powinienem prosić o odnowienie umowy? (nikt na infolinii o tym nie wspominał, zawsze była mowa o wniosku restrukturyzacyjnym)

 

Proszę cudownych ekspertów tego forum o pomoc. W niebawem kończę 27 lat i zadłużenie to jedno z największych wyzwań, z jakimi jak na razie musiałem się w życiu zmierzyć.

Zanim zapytacie – kilka głupich chwilówek, jakieś mandaty z komunikacji miejskiej, zaległy ZUS. Wszystko spłacone, to już sukces. Został kredyt studencki. Staram się już nie popełniać durnych decyzji. W końcu do trzech razy sztuka.

 

Dziękuję z góry

    

pismo.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.