Jump to content
mtmat

Kredyt dla nowej firmy 1,25 mln

Recommended Posts

mtmat

Dzień dobry, 

sprawa wygląda następująco, chcemy z mężem (lub jedno z nas) kupić nieruchomość na Mazurach (działka około 1 ha plus dom mieszkalny), postawić tam domki, zamieszkać i wynajmować. Szacujemy, że będzie to nas kosztowało około 2,5 mln łącznie. Dysponujemy wkładem w wysokości 1,25 mln, możliwe zwiększenie ale niechętnie. 

Mąż sprzedał gospodarstwo rolne, obecnie bezrobotny, ja umowa o pracę z dochodem 7 k netto, zlecenie 2 k netto plus wynajem mieszkania 1100 netto (obciążenie kredytowe 1200 KH - mogę spłacić). Mamy rozdzielność. Jak rozwiązać taki zakup, czy założyć JDG przez męża czy założyć spółkę z o.o.? Czy powinnam to zrobić z moimi dochodami i działalność na mnie? 

 

Typ kredytu: inwestycyjny

Wysokość kredytu: 1,25 mln

Czy kredyt będzie zabezpieczony: tak

Rodzaj zabezpieczenia kredytu: nieruchomość komercja/mieszkalna 

Wartość zabezpieczenia: 2,5 mln (nie wiem czy domki, które postawimy będą się liczyły), w razie czego możliwość zabezpieczenia na domu o wartości około 600k i mieszkaniu o wartości 160 k, raczej ostateczność)

Województwo: warmińsko-mazurskie

Waluta kredytu: pln

Pożądana długość okresu kredytowania: 20 lat

 

 

 

Przychód 2019:brak

Dochód 2019:brak 

amortyzacja 2019:brak

 

Forma prawna: tego jeszcze nie wiem

Branża: turystyka

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc w znalezieniu najlepszej opcji. 

 

Pozdrawiam

M.

Linki
kozerus

moim zdaniem takie kwoty w Państwa sytuacji nie są realne.

ile kosztuje działka?

 

trzeba założyć firme i z własnych środków postawić np 1 domek. Zacząć go wynajmować a następnie po jakimś czasie starać się o kredyt.

bez doświadczenia w tej branży nikt Państwu nie da tyle pieniędzy.

 

trzeba było to zrobić przed sprzedażą gospodarstwa bo wtedy jakaś zdolność była.

 

mtmat

Działka z domem mieszkalnym kosztuje około 1,2 mln to możemy kupić za gotówkę.

Przed sprzedażą nie mielibyśmy wkładu własnego. 

A jakie kwoty mogą być realne? 

 

 

 

kozerus

można wziąć pod hipotekę Pani zarobki i dostać jakąś kwotę lub kredyt gotówkowy ale to w 1 banku max 200-300tys zł(nie na firme tylko prywatnie).

lepiej wybudować 1 domek zacząć go wynajmować i rozliczać w firmie a potem resztę bo już jakieś wyniki finansowe się pojawią.

kredyt na 1,25mln to rata ok 8500zł na 20lat.

z czego by Państwo spłacali raty?

 

All Finance Group

Dzień dobry,

Zanim Państwo otworzycie IDG czy spółkę proszę zobaczyć na programy unijne i starać się o dotację czy o finansowanie preferencyjne. Zwłaszcza jeżeli interesują Państwa województwa położone na ścianie wschodniej, dla niżej wymienionych województw są dostępne duże pule dotacji na agroturystykę, energooszczędność, gospodarstwa eko, czy na innowacje lub nowe technologię i patenty: Warmińsko-Mazurkie, Podlaskie, Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.
Kwota dotacji na wyżej wymienione województwa sięga do 85% całej inwestycji.

Jeżeli chodzi o moją koncepcję to proponowałbym założyć na męża IDG i starać się o dofinansowanie  z UE wtedy kwota o której Państwo mówicie jest realna do uzyskania.

Jeżeli kwestia z dofinansowaniem nie przejdzie bo też jest taka możliwość (niestety) to wtedy należy wrócić do tego co przedstawił kolega wyżej.
Założyć Działalność -> kupić parę domków -> wynajmować je i budować zdolność -> po 12 miesiącach lub dłuższym okresie starać się o finansowanie które Państwa interesuje i jednocześnie pozwala na to zdolność.

Z poważaniem
Aleksander Podzerek
 

mtmat

@kozerus dziękuję za odpowiedz. O spłatę się nie martwimy bo dysponujemy gotówką ale chcemy ją zostawić a posiłkować się kredytem. Nie jesteśmy samobójcami. 

Przy zarobkach 10 k netto łącznie hipoteka tylko na 200-300 k? Wydaje mi się to bardzo mało. 

@All Finance Group dziękuję, sprawdzę te opcje finansowania preferencyjnego. To może być ciekawa opcja. 

Może macie Państwo namiary na jakąś poleconą firmę, która sporządza wnioski o dofinansowanie w tego typu programach? 

 

 

All Finance Group

Dzień dobry,

Na ten moment to jest najlepsza opcja na finansowanie w takiej kwocie. Dodam tylko, że kolejną pule wniosków fundusze unijne będą przyjmować w IV kwartale tego roku.
Więc macie Państwo czas żeby sporządzić dokumentację i ewentualnie złożyć wniosek, na sam koniec chciałbym uświadomić, że taki proces jest długotrwały i nie załatwia się takich rzeczy w miesiąc.

Odnośnie tego co napisał kolega wyżej, miał namyśli kredyty gotówkowe na osobę fizyczną. Gdyby Pani chciała kredyt hipoteczny to jako osoba fizyczna może się Pani ubiegać spokojnie o 800 000 PLN  na okres 30 lat.

Z poważaniem
Aleksander Podzerek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wypowiedziany kredyt i nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.

   Witam mam wypowiedziany kredyt w Alior bank mam również nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym windykacja dzwoni do mnie i straszy komornikiem już myślałam że dogadalam się z nimi wpłacałam tyle na ile się umówiliśmy a tu nastepny telefon i inne ustalenia już nie wiem co mam robić jestem w podbramkowej sytuacji bo nie mam kasy na całą wpłatę bo jest dużo kasy bo ok 50000 pln .Proszę o pomoc w napisaniu jakieś urody z bankiem bądź jakieś porady co mam zrobić bo jestem już załamana chcę spłaci

   in Komornik, windykacja

  • kredyt na auto ciezarowe 2005r 87.000

   Wysokość kredytu 87.000 brutto Wartość samochodu 107010 / wkład własny 20-30% Stan pojazdu ...używany Rok Produkcji pojazdu 2005 Firma prywatna Pożądana długość okresu kredytowania max 36mscy z jak najszybsza możliwością spłaty Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym  1 Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 10000 Źródło uzyskiwania dochodów   wlasna Działalność na ryczalcie ewidencjonowanym 5% pit 28l 117.000 ewidencja 6 mscy 70.000 Dzialalnos

   in Kredyty samochodowe

  • Kredyt MBank ubezpieczenie

   Witam,    Mam parę kredytów gotówkowych w MBank  większość z nich jest z ubezpieczeniem, słyszałam że można z ubezpieczenia zrezygnować  i  ze ta kwota  która byla przy podpisania doliczona bedzie po rezygnacji  odjeta.     Czy  to jest wogole możliwe?   Pozdrawiam   

   in Kredyty gotówkowe

  • Kredyt na kupno działki + kredyt na budowę domu?

   Witam :). Od razu mówię, że to mój pierwszy poważny kredyt i pierwsze budowlane doświadczenia, więc nie na wszystkim się znam. Jestem w trakcie kupowania działki. To znaczy mam chętnych na sprzedanie mi pięknej, dużej działki rolnej pod miastem. Właściciele działki są w trakcie przeprowadzania postępowania spadkowego (które pewnie potrwa kilka miesięcy). Uzgodniliśmy kwotę sprzedaży - satysfakcjonującą dla obu stron. Gmina nie posiada Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, ale z tego

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Inkaso Hermański i sprawa w EPU za Łatwy Kredyt.

   Mam niespłaconą pożyczkę w latwykredyt 2500zl. Obecnie sprawa jest w EPU. Zgłosiło się takze do mnie inkaso hermański i proponują spłatę zadłużenia w ratach. Kwota do spłaty ponad 3300zł. Jeśli zacznę spłacać w ratach to i tak nie wycofają sprawy z EPU. Jak to rozegrać? Olać ich i czekać na nakaz?

   in Chwilówki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.