Jump to content
peggy

Udzielenie wyjaśnień komornikowi po terminie.

Recommended Posts

peggy

Witam

W zeszły piątek moja mama odebrała skierowane do mnie pismo od komornika o wszczęciu egzekucji, a także żądanie udzielenia wyjaśnień. O piśmie dowiedziałam się dziś, obecnie jestem poza miejscem zamieszkania i wrócę dopiero w niedzielę. Z tego co wiem na złożenie wyjaśnień dłużnik ma 7 dni. Czy jeśli złożę pisemne wyjaśnienia komornikowi w poniedziałek (czyli w sumie po terminie 7 dni) może obciążyć mnie karą? Czy warto zadzwonić lub napisać e-mail do komornika i powiadomić go o sytuacji?

axel008
7 godzin temu, peggy napisał:

Witam

W zeszły piątek moja mama odebrała skierowane do mnie pismo od komornika o wszczęciu egzekucji, a także żądanie udzielenia wyjaśnień. O piśmie dowiedziałam się dziś, obecnie jestem poza miejscem zamieszkania i wrócę dopiero w niedzielę. Z tego co wiem na złożenie wyjaśnień dłużnik ma 7 dni. Czy jeśli złożę pisemne wyjaśnienia komornikowi w poniedziałek (czyli w sumie po terminie 7 dni) może obciążyć mnie karą? Czy warto zadzwonić lub napisać e-mail do komornika i powiadomić go o sytuacji?

Kurcze ja miałam dwóch różnych komorników i nigdy tego nie zrobiłam i kary nie dostałam. 

lukaszb
8 godzin temu, peggy napisał:

Czy jeśli złożę pisemne wyjaśnienia komornikowi w poniedziałek (czyli w sumie po terminie 7 dni) może obciążyć mnie karą?

Nawet gdyby próbował to możesz się skutecznie bronić ponieważ byłaś na wyjeździe. Nie dzwoń, nie pisz. Zrób to w poniedziałek i będzie dobrze.

peggy

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

Chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie. Obecnie mam kwotę potrzebną na spłatę całości zadłużenia, ale u wierzyciela. Jeśli skontaktuje się z wierzycielem i spłacę całość zadłużenia bez kosztów komorniczych, to czy wierzyciel od razu wyślę pismo do komornika o umorzenie czynności egzekucyjnych? Czy muszę podpisywać ugodę oraz powiadamiać komornika o spłacie do wierzyciela?

lukaszb
27 minut temu, peggy napisał:

Jeśli skontaktuje się z wierzycielem i spłacę całość zadłużenia bez kosztów komorniczych, to czy wierzyciel od razu wyślę pismo do komornika o umorzenie czynności egzekucyjnych?

Nie wiem, czy wierzyciel od razu wyśle pismo do komornika, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby zrobił to szybko. Możesz spróbować wynegocjować ugodę z umorzeniem części długu np naliczonych odsetek o ile to jakaś większa kwota.

peggy

Rozumiem.

 

Bardzo dziękuję Panie Łukaszu za odpowiedź.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Annie
   By Annie
   Dużo ostatnio czytam w Internecie o postępowaniu komornika względem dłużników i jestem załamana. Niby jest kwota wolna od zajęcia, a w rzeczywistości są przypadki, gdzie ludzie zostają bez środków do życia i dodatkowo blokowane jest im konto bankowe.
    
   Szczególnie problem jest dość powszechny, gdy na pensję wchodzi dwóch lub więcej komorników.
    
   Ja nie wiem, czy człowiek pozostawiony sam w takiej sytuacji z zajętą pensją i zablokowanym kontem bankowym przez jednego lub kilku komorników może liczyć na jakiś ratunek?
    
   Czy może odzyskać środki do życia? W końcu pracuje na jednym lub dwóch etatach i chce spłacać dług, ale musi gdzieś mieszkać i coś jeść oraz płacić rachunki.
    
   Czy taki człowiek jest skazany na bycie pracującym bezdomnym? Niby pracuje a mieszka w noclegowni i żywi się jedzeniem z pomocy społecznej?
    
   Na pewno w przyszłości będę miała komornika i jak czytam takie historie to aż przechodzą mnie ciarki po całym ciele.
    
    
    
    
  • Luksik6
   By Luksik6
   Witam, potrzebuje Waszej pomocy w sprawie mojej mamy. Mój ojciec dostał odpis, że mama ma z do zapłacenia ok 7 tys na rzecz eques creditum , mam jest schorowana, pisma od komornika były wysyłane ale nie odebrane, prawdopodobnie w tym czasie była w szpitalu.
   Rodzice są po rozwodzie ok 15 lat, nie maja podziału majątku, mieszkanie jest wspólne, komornik w piśmie napisał, że zajęta została cała nieruchomość.
   Ojciec nic nie wiedział o kredycie mamy, mam twierdzi ze płaci, skok itp.
   komornik napisał ze tytuł wykonawczy wystawiony osobie pozostającej w związku małżeńskim stanowi podstawę prawną do zajęcia nieruchomości, ale rodzice są po rozwodzie. 
    
   Chcę dziś podjechać z mamą do komornika u wpłacić 200 zł.
    
   Proszę o pomoc, gdzie się zgłosić.
    
    
   Pozdrawiam Michał
  • Katwod
   By Katwod
   Cztery lata temu zaczęłam mieć problemy finansowe. 
   Postawiliśmy z mężem dom, w trakcie budowy, okazało się,  że bank nie udzieli nam kredytu hipotecznego. 
   Z racji na tamtą sytuację, spłacam dom przez komornika. Straciłam wtedy również pracę. Żadna firma pożyczkowa nie chciała czekać, wszystko przekazali do firm windykacyjnych, które ku mojemu zaskoczeniu podeszli do sprawy bardzo po ludzku. Ustalono raty, w taki sposób,  żebym mogła je spłacać bez problemu. Mimo odsetek, mój dług maleje (otrzymałam pismo z informacją od komornika z postępem spłaty)
   Tak było do końca września (wtedy dostałam wypowiedzenie). Jestem teraz na etapie szukania pracy. 
   W dniu wczorajszym,otrzymałam list od komornika, z informacją o zajęciu. 
   Sprawa dotyczy rozwiązania umowy z siecią Plus (miało to miejsce 2016 roku, kiedy straciłam wtedy prace).
   Rozmawiał Panem z windykacji sieci Plus i prosiłam o rozłożenie na raty. Nie zgodzili się. 
   Za jakis czas dostałam nakaz zapłaty z firmy inkaso.
   Powiem szczerze, że nie pamiętam czy dostałam coś jeszcze, ale napisałam do firmy list z prośbą o rozłożenie na raty. 
   Odpowiedzi nie dostałam. 
   Teraz mam ogromny problem, bo nie wiem do końca co mam zrobić.  Potrzebuje porady. 
   Czy jest jakaś szansa na porozumienie sie z komornikiem? Czy tylko mam czekać na wizytę w domu? 
   Nie wiem naprawdę jak do tego podejść. 
   Będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę i pomoc.
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.