Jump to content
szakira

Służebność osobista mieszkania.

Recommended Posts

szakira

Czy będąc właścicielem ograniczonego prawa rzeczowego pod postacią osobistej służebności mieszkania, komornik może zająć to uprawnienie i w jaki sposób? Z czym to się wiąże?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • kasa10
   By kasa10
   Chciałby wziąć kredyt na rozbudowę starego domu.Jestem jego właścicielem ale rodzice mają zaznaczoną w akcie notarialnym służebność do końca życia.Czy będzie problem z kredytem?
  • Szymon M
   By Szymon M
   Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
   Pojawił mi się ostatnio temat kredytowy który wydawał się dość łatwy do zrobienia jednak jak sie póżniej okazało żaden bank nie chcę sie zgodzić na udzielenie kredytu.
   Sytuacja wygląda następująco .Matka przekazała dom jako darowizne swojemu synowi i została ustanowiona słuzebność osobista dożywotnia ;/
    
   początkowo myślałem że temat jest prosty zarobki klienta i partnerki ok 3200zł na umowie na czas nieokreślony
    
   -wartośc zabepzieczenia ok. 1 mln zł (dom z działka )
    
   -kwota kredytu 53 000 zł ( 46 000zł na spłate gotówki dla wolnych zawodów z db ,4 tys. to kartka kredytowa oraz 3 tys to debet w rachunku )
   -cel konsolidacja
    
   okres spłaty-5 lat
    
   wiek kredytobiorców -26 i 23 lata
    
   W jednym z banków udzielono mi informacji że udzielą kredytu ale matka która jest wpisana w hipotece i na rzecz której została ustanowiona służebność musi być kredytobiorcą na co nie chce się zgodzić mój klient i ta opcje nie wchodzi w grę tak samo jak zlikwidowanie służebności .
    
   Jedyna możliwość to wzięcie kredytu przez jej syna ale wydaję mi się że moge nie znależc banku który sie na to zgodzi ;/
    
   Mam dostać jeszcze informację z Bgż ale z tego co udało mi sie dowiedzieć to oni udzielaja takich kredytów jedynie wtedy jeśli celem kredytu jest remont budynku lub modernizacja a nie spłata zobowiązań (konsolidacja)
    
    
   Z góry dziękuję za wskazówki
  • kriser0
   By kriser0
   Witam,
    
   Uzgodniona cena z deweloperem obejmuję odrębne ceny za przeniesienie własności lokalu mieszkalnego i odrębną cenę za ustanowienie służebności miejsca postojowego.
    
   Czy przy ustalaniu wartości nieruchomości bierze się pod uwagę również służebność, czyli czy bank skredytuje również cenę za służebność ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.