Jump to content
kwint89

Kredyt Gotówkowy 35 000 zł

Recommended Posts

kwint89

Witam, chciałbym przedstawić sytuację żony, która ma problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Jeżeli temat powinien znaleźć się w zupełnie innym dziale proszę o przeniesienie. 

A więc, sprawa wygląda tak. Żona bez jakichkolwiek wcześniej kredytów, otrzymała kredyt ratalny w kwocie 3000 zł w ALIOR BANK. Z racji wyjazdu w tamtym roku na kilka miesięcy zza granicę, żona zapomniała opłacić jednej raty, która była zaległa około półtorej miesiąca. Wszystko zostało uregulowane, teraz wpłaca każda kolejna ratę. Przy zarobkach rzędu 2400 zł netto była pewna otrzymania kredytu w ING Bank Śląski gdzie ma konto oraz otrzymuje wynagrodzenie. Niestety po wypełnieniu wniosku online spotkało ja zdziwienie. Oczywiście nie jestem wstanie przedstawić komunikatu co do joty, ale mówił o negatywnych informacjach które bank otrzymał z Bankowego Rejestru. Druga próba miała miejsce w Santander Consumer Bank i odpowiedź podobna. Czy jest jakakolwiek szansa otrzymania takowego kredytu, kiedy w rejestrze widnieją informacje o zaległej racie kredytu, czy należy skontaktować się listownie z Aliorem z prośbą o usunięciu wpisu w rejestrze? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. 

Linki
Finalist

Witam. Najlepiej będzie jak żona wykupi raport z BIK i podeśle do jednego z ekspertów forum do analizy.

Można przy okazji także uzupełnić schemat, abyśmy mogli precyzyjnie ustalić, które w ogóle banki wchodzą w grę:

Kwota kredytu
Okres kredytowania
Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń:
Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje)
Źródło uzyskiwania dochodów
Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa
Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie
Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców
Województwo zamieszkania
Aktualna kwota kredytów pozostałych do spłaty
Aktualna kwota miesięcznych zobowiązań kredytowych
Historia w BIK(czy były kredyty i czy były poprawnie obsługiwane, punktacja w BIK)
Gdzie były składane wnioski kredytowe w ostatnich 3 miesiącach

kwint89

Czy BiK jest tym samym co Bankowy Rejestr? Moje pytanie stąd, ponieważ żona odnalazła w internecie wniosek o raport w BR. Czy to wystarcza? 

 

Kwota kredytu 35000
Okres kredytowania 72
Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 2350
Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) 100
Źródło uzyskiwania dochodów Umowa o pracę 
Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa 21.01.2019 - czas nieokreślony 
Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie

ING Bank Śląski 
Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców 27
Województwo zamieszkania Śląskie 
Aktualna kwota kredytów pozostałych do spłaty 3000
Aktualna kwota miesięcznych zobowiązań kredytowych 160
Historia w BIK(czy były kredyty i czy były poprawnie obsługiwane, punktacja w BIK) Kredyt ratalny w ALIOR BANK - opóźnienia w spłacie raty. 
Gdzie były składane wnioski kredytowe w ostatnich 3 miesiącach ING BANK ŚLĄSKI, SANTANDER CONSUMER BANK 

Finalist

Nie, to dwie różne bazy. Jeśli żona miała opóźnienie trwające ok 1,5 miesiąca, to na pewno nie została wpisana do BR. Wystarczy więc raport z BIK. Na ten moment więc nie ma sensu podawać ofert i wyliczeń, lepiej skupić się na analizie raportu i wówczas podjąć działania.

PracownikBanku

Tak jak napisał kolega, w tym momencie należałoby pobrać aktualny raport BIK.

Odmowa kredytu ING jest spowodowana właśnie opóźnieniem raty.

Ekspert_Kredytowy

BIK możesz zamówić rejestrując się na www.bik.pl 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny a BIK

   Witam   Chcemy z mężem wziąć kredyt hipoteczny. Mieszkanie kosztuje 170 tys a właścicielka chcę 17 tys zadatku. Niestety nie chce podpisać umowy, żeby w razie gdybyśmy nie dostali kredytu ona miałaby zwrócić zadatek. Doradziła tylko swojego doradcę kredytowego, który miałby go ubezpieczyc. Okazało sie, że doradca go nie ubezpieczy ponieważ mąż miał kiedyś problemy z komornikiem. Wszystko było już spłacone 2 lata temu. Niestety możliwe jest, że przez to możemy nie dostać kredytu i strac

   in Kredyty mieszkaniowe

  • kredyt na zakup mieszkania 350 tys.

   Dzień dobry, W jakim banku mógłbym dostać najkorzystniejszy kredyt w mojej sytuacji? Czy brak historii kredytowej może istotnie wpłynąć na zdolność kredytową?   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 180 -200 msc. 3.Wysokość kredytu - 350 000 PLN 4.Wkład własny - 250 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 600 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności -  mieszkanie / własnościowe

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Spirala chwilówek i kredyt w banku.

   Dzień dobry, jestem tu nowy i za bardzo nie wiem jak powinienem się zabrać do napisania tego postu. Sprawa wygląda tak, że lista moich długów prezentuje się tak:   4482.29 - Filarum 2607.62 - PożyczPlus 2741.00 - InCredit 2177.50 - Smartpożyczka 1500.00 - FerratumMoney 3870.91 - Łatwykredyt 1980.28 - Szybkagotówka 2749.70 - Vivus 3109.99 - Netcredit 3000.00 - ProfiCredit (raty po 180 zł) 10000.00 - SuperGrosz (raty po 300)

   in Dla zadłużonych

  • kredyt 200tys na jdg

   Typ kredytu: gotówkowy/obrotowy/inwestycyjny/limit w koncie  - obrotowy, inwestycyjny z krotkim terminem splaty. potrzebny doslownie na pare dni w celu wykazania kwoty na koncie zeby uzyskac licencje spedycyjna.  Wysokość kredytu: ...    200tys  Czy kredyt będzie zabezpieczony: tak/nie (kredyt bez zabezpieczenia)       bez zabezpieczenia  Rodzaj zabezpieczenia kredytu: -- Wartość zabezpieczenia: 0 Województwo: ...   dolnyslask Waluta kredytu: ...   pln/eur Pożą

   in Kredyty dla firm

  • Wypowiedziany kredyt mBank.

   Witam,   z góry zaznaczam że nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam swój post ale pisze pod tak dużym napięciem że prosze o nie usuwanie. Przechodząc do rzeczy. Posiadałem w mBanku kredyt odnawialny na kwotę 12 500zł przez 3 lata spłacałem odsetki + ubezpieczenie jakie co miesiąc generował mój dług. Ostatnimi czasy moja sytuacja finansowa bardzo sie pogorszyła, na koncie pojawiał się komornik, musiałem również spłacić długi zaciągniętych pożyczek przez co zaniedbałem płatności na rac

   in Dla zadłużonych×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.