Jump to content
larkspur1

Kredyt pomoc

Recommended Posts

larkspur1

Witam. 

Szybko opiszę o co chodzi i proszę o poradę. 

Moim bankiem jest mbank i tylko tam mam konto. Mam tam wzięty kredyt który spłacam. Aktualnie zostało mi spłacić 5900 i pozostała liczba rat to 29.

Procent oprocentowania ponad 9%

 

Aktualnie potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki w wysokości 1500 zł brakujące na wrześniowe wakacje. 

W moim banku odmowa na taki szybki kredyt.

Pomyślałem o Alior bank bo udzielali mi pożyczki na sprzęt rtv który już jakiś czas temu spłacilem tak więc u nich jestem czysty. 

W szybkim skrócie zadzwoniłem do Alior i po podaniu wszystkich danych są mi w stanie dać te 1500 zł kredytu na wakacje. 

 

I teraz najważniejsze :

Pan stwierdził że mam u nich zdolność i gdy zobaczył że mam w innym banku te pozostałe 5900 do spłaty, zaproponował mi ze Alior da mi te 1500 na wakacje + te 5900 abym spłacil sobie ten duży kredyt u siebie. 

Tylko że u nich na sporo niższy procent bo na 6.5% a nie jak aktualnie mam u siebie na ponad 9% a także na 24 raty a u siebie mam 29 pozostale. 

Tak więc prawie pół roku mniej spłacania i na mniejszy %

 

W mBanku zamknąlbym ten kredyt a w Alior miałbym 1500+5900 na 6.5% na 24 raty 

 

Proszę o pomoc czy warto skorzystać z tego pakietu czy raczej pozostać tylko na tej kwocie 1500 w alior??? 

Linki
Stolaz

Nie napisałeś najważniejszego - jaka prowizja w Alior Banku, podejrzewam że nie mała. Co ci z niższego oprocentowania, jak będziesz musiał na dzień dobry zapłacić 10 czy 20% prowizji. Generalnie to są tak małe kwoty i tak krótkie okresy kredytowania, że różnica jest liczona w dziesiątkach, max. 100-200 złotych.

larkspur1

Nie takie małe kwoty 

Teraz w mBanku jeszcze 29 rat po 228 zł 

 

Jeśli dostanę to 5900 to całość spłacam 

 

A w alior wtedy mam 5900+1500 

Wyliczył mi 24 raty za to po 356 zł 

 

Ale mam tu wtedy 5 rat mniej niż w mBanku do spłaty więc 5x228 więc ponad 1100 zł już nie płacę tam 


------------------------------- dodano 1 minutę później -------------------------------

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. 

Czy brać u nich tylko te 1500? 

Czy też wziąć razem i dzięki temu pozbęde się całego kredytu w swoim głównym banku 

Stolaz

mBank -> 29 x 228 = 6621 zł - 5900 = 712 zł (odsetki)

Alior  -> 29 x 63 zł = 1827 zł - 1500 zł = 327zł (odsetki i prowizja, zakładając średnie parametry cenowe tj 6,5% oprocentowanie i 12% prowizji)

 

Czyli bez konsolidacji, biorąc nowy kredyt na 1500 złotych i przypuśćmy na ten sam okres kredytowania co mBank, zapłacisz łącznie niecałe 1040 złotych ponad pożyczony kapitał, biorąc konsolidację nawet na krótszy okres spłaty tj. 24 mce zapłacisz kosztów na poziomie ok. 1140 (24 x 356 - 5900 - 1500). Także jak wspominałem groszowa różnica, aczkolwiek każda złotówka się liczy, nic nie konsoliduj bo część kapitału masz spłacone, dojdzie nowa prowizja i raz jeszcze policzone odsetki od tego co już jest zapłacone. Nie wiem jakim cudem Ci wyszła oszczędność na poziomie 1100 złotych (tj. wiem, ale tego się tak nie liczy bo w racie oprócz części odsetkowej masz kapitałową, a całość na dany dzień przenosisz do innego banku więc podwyższasz o tą kwotę kredyt).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny, gdzie aktualnie najlepiej

   Witam wszystkich,   Od pewnego czasu już rozglądam się na poważnie za kredytem hipotecznym oraz upatrzyłem już pewną nieruchomość. Wszystko było ok do czasu iż na forach natknąłem się na różne opinie, iż jest to najgorszy czas na branie kredytu gdyż kryzys tuż tuż.   Mimo wszystko, chciałbym się zapytać gdzie warto pójść na tę chwilę? Z wstępnych kalkulacji wynika iż najlepszą ofertę przygotował dla mnie wstępnie Santander oraz PKO SA.   Poniżej moje dane według wzo

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Bank Millenium - Kredyt Hipoteczny - Opinie

   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Millenium Banku.       Waluta kredytu: PLN. Okres kredytowania: do 35 lat. Maksymalna wysokość: do 90 % wartości nieruchomości.   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą Banku Millenium. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:     Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w Millenium? Opisz swoj

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • ING Bank Śląski - Kredyt Hipoteczny - Opinie

   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim.       Waluta kredytu: PLN. Okres kredytowania: do 35 lat. Wysokość: do 80% wartości nieruchomości.     Wypełnij formularz kontaktowy. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:       Czy warto wziąć kredyt hipoteczny ING? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o ING. Zadaj pytanie odnośnie oferty b

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Kredyt na dom - przejście na B2B

   Witam,   Otrzymałem sprzeczne informacje od dwóch doradców i chciałbym zasięgnąć 3. opinii.   W styczniu tego roku wróciliśmy z UK.  Prowadzę JDG a konkretnie pracuje na b2b dla poprzedniego pracodawcy. Problem w tym że klient jest z UK i ja pracuje zdalnie.  JDG założona w lutym natomiast b2b trwa od 03.04 i są to kontrakty półroczne.  Zona pracuje w ośrodku pomocy społecznej, pierwsza umowa na rok(od kwietnia 2019), kończy się w kwietniu 2020 i powinna być pr

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na mieszkanie - działalność

   1. .Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - nie dotyczy 3.Wysokość kredytu - potrzebuje informacji na jaki kredyt mogę liczyć 4.Wkład własny - 30 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - nie dotyczy 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie / dom 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - nie dotyczy 9.Lokalizacja nieruchomości (wo

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.