Jump to content
waceq

zapisy w umowie kredytowej pekao

Recommended Posts

waceq

mam w umowie kredytowej wpisane ze moge zaciagac nowych kredytów i pożyczek bez zgody banku. co to _w praktyce_ oznacza? To nie podpada pod jakies klauzule abuzywne? kredyt z 2009 roku.

 

Linki
PlanFinance.pl

To nie jest pytanie na forum kredytowe, a forum porad prawnych.

waceq

byc moze, ale interesuje mnie rowniez czy w obecnych umowach takie zapisy rowniez sie znajduja

Mr Tomek

tak występują takie zapisy

zazwyczaj jest podane jednak jakaś granica w stosunku do dochodów do której klient może zaciągać kredyty sam, a dopiero później musi o tym informować bank

 

Kiedyś - zanim to jeszcze było normą - taki zapis mi się w umowie PKO

Konsultowałem to z radcą prawnym - powiedział że jak klient nie wyraża na to zgody to żeby nie podpisywał umowy kredytu :)

 

W swojej sprawie zajdź do banku i się spytaj

johnny_k

Witam, przepraszam za podpinanie się do tematu ale dotyczy podobnej kwestii - mimo kilkukrotnego odczytywania przedstawionej mi propozycji Pekao S.A. ciężko się pozbyć wrażenia, że umowa jest wręcz nielogiczna językowo. Moja docelowa rata wynosić ma niecałe 700 zł, natomiast w treści widzę: 

 

 

Bank udziela kredytu:

na warunkach promocyjnych – w zakresie marży Banku określonej w § 9 ust. 1 - o ile Kredytobiorca spełnia łącznie następujące warunki:

1) w całym okresie kredytowania jest posiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, prowadzonego przez Bank, z regularnymi miesięcznymi wpływami z tytułu wynagrodzenia z umowy o pracę / emerytury / renty / dochodów uzyskiwanych z innych źródeł w wysokości co najmniej dwukrotności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej tj. 2.400,00 zł, oraz (...)

 

Przy czym 2400 jest moim dochodem, na podstawie którego obliczano mi zdolność. Czy w tej sytuacji 2400 zł jest już sumą ostateczną i tak długo, jak pieniądze trafiają na konto mogą pochodzić nawet od bogatego wujka z Ameryki, czy musi to być dwukrotność tej kwoty czyli 4800 zł? Czy np. darowizna (udokumentowana, potwierdzona złożeniem wniosku w US) w tym kontekście jest "dochodem"? Byłoby to logiczne, biorąc pod uwagę, że teoretycznie odprowadza się od niej PIT.

lzalewski

Jeśli osiągasz dochód z tytułu umowy o pracę/o dzieło itp., to powinno wpływać wynagrodzenie w wys. nie mniejszej niż wspomniane 2400zł. Jeśli uzyskiwałbyś dochód z tytułu działalności gospodarczej, wówczas warunkiem do spełnienia jest 2-krotność raty.

johnny_k

Dobry wieczór,

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli wówczas byłoby to 1400 zł? To dość zaskakujące, że teoretycznie znacznie bardziej ryzykowne bycie "na swoim" wymaga mniejszego zabezpieczenia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.