Jump to content
Bartek0811

Spłacona pożyczka, a komornik.

Recommended Posts

Bartek0811

Witam Wszystkich Forumowiczów. 

Mam pewien problem. Otóż zalegałem z spłatą pożyczki w Moneyman 610zł. Dnia 26.06.2019 pożyczka została spłacona, natomiast 28.06.2019 został złożony pozew do e-sądu o spłatę pożyczki. 25.07.2019 otrzymałem list z sądu z nakazem zapłaty. Kontaktowałem się z Moneyman w tej sprawie. Potwierdzili oczywiście, że pożyczka została spłacona przez pozwaniem i nie mam do zapłaty żadnych dodatkowych kosztów. 

13.09.2019 komornik zajął mi konto bankowe na kwotę ponad 1200zł. Oczywiście teraz nikt nic nie wie. Moneyman wysyła mnie to windykacji Arvato. Arvato informuje mnie, że nie zajmuje się już tą sprawą. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Z góry dziękuję za pomoc :)

Edited by Bartek0811
Linki
lukaszb
33 minuty temu, Bartek0811 napisał:

Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?

Nic gorszego zrobić nie mogłeś niż zostawić nakaz bez odpowiedzi. Efekty widać. Przecież gdybyś wniósł sprzeciw to nie dość, że powództwo zostałoby oddalone, to jeszcze wszystkimi kosztami zostałby obciążony powód. Powództwo na dzień wytoczenia nie istniało. A tak to nie dość, że masz dodatkowe koszty i sądu i egzekucji, to jeszcze chcą raz jeszcze to samo. W zasadzie możesz ich grzecznie poprosić, żeby umorzyli egzekucję, a oni Ci mogą odpowiedzieć, że jak się Pan nie zgadzał z długiem to należało wnosić sprzeciw :(

mariuszd31

A wyludzenie?

Ktos idzie do komornika pomimo splaty..

Bartek0811

Rozmawiałem, bezpośrednio z komornikiem. Mam mu przesłać dowód wpłaty. Ale resztę pewnie będę musiał zapłacić. :(

 

mariuszd31

Ja osobiscie na policje bym poszedl ale rob jak chcesz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • azs040612
   By azs040612
   Witam. Zaciągnęłam pożyczkę, ktorej nie spłaciłam w terminie o sprawa poszła do sadu, pozniej do komornika. Gdy sie „zorientowałam”, miałam zajęty rachunek bankowy. Spłaciłam całkowite zadłużenie plus opłaty dodatkowe takie jak koszty sądowe itp. Jednak do zasądzonej kwoty nie doliczono wpłat, które przelałam na konto wierzyciela ( jako raty) Nie była to duza suma, cos 600 zł ale w tym momencie chciałabym ja odzyskać gdyż wychodzi na to ze spłaciłam kwotę pożyczki plus podarowałam te 600 zł. Wierzyciel jest osoba prywatna i nie chce mi zwrócić tej kwoty twierdząc, ze tyle to wydał na sam dojazd do komornika. Czy jest sens ciągnąć ta sprawę dalej? Jak to wyglada z prawnego punktu widzenia? Dziękuje za odpowiedzi 
  • Asdfgh
   By Asdfgh
   Witam. Mam jedno pytanie. Komornik ściąga drugi miesiąc z wynagrodzenia dług. Ten sam komornik dostał do ściągnięcia również drugi dług z innego postępowania. Moje pytanie brzmi czy te ściągane środki będzie przeznaczał na ten pierwszy dług czy też dzielił na dwa. Pozdrawiam
    
  • Oli030
   By Oli030
   Dzień dobry, wpadłam przez głupotę w długi. Chce je spłacić. Kilka udało mi się już spłacić albo jestem w trakcie. Na dwóch długach mam komornika. Jeden powiedzmy A i B. Komornik A prowadzi egzekucję na pensji i na koncie jest to kwota 1200 zł. Komornik B zajął pensję jako drugi(4,500zł) i jest zbieg. Komornik A jest bardzo niegrzeczny , pomimo próśb, wniosków i moich telefonów i kontaktu kilkukrotnego głównej księgowej zwleka od miesiąca z ograniczeniem egzekucji ( periodyczny charakter pracy na umowę zlecenie) w między czasie komornik B zajął także pensję i tu bez problemu jest współpraca. Czekamy na pismo który jest właściwym komornikiem. 
   Moje pytania:
   1. który jest właściwy? A był pierwszy ale jego rewir to Pszczyna(120km od mojego miejsca zamieszkania), B prowadzi kancelarię w mieście mojego zamieszkania ale pensję zajął ok dwa tygodnie później.
   2. Chciałabym się "pozbyć" A jak najszybciej bo nie da się z nim współpracować. Jest gburowaty i pomimo zapewnień przeciąga ograniczenie egzekucji, główna księgowa ostatnio musiała trzy razy mu mówić że źle się odnosi do niej i w końcu się rozłączyła. Jeżeli B będzie właściwym komornikiem to czy on przejmie sprawę od A w całości egzekucji czy A będzie prowadził nadal egzekucję z pensji i konta czy tylko z konta?.
   3. Komu wpłacać to zadłużenie 1200zł  ? Nie chce sytuacji kiedy to A wymyśli żeby wpaść do domu ( złożyłam już oświadczenie majątkowe-nie mam ruchomości. Po rozwodzie zostałam tylko z dwoma reklamówkami ubrań. Sprzęty, dom należą do partnera).
   Ale też nie chce sytuacji że A będzie miał przelewy ode mnie dla wierzyciela a B równocześnie będzie pobierał dla tego samego wierzyciela drugi raz kwotę z pensji. 
   4. Czy żeby pozbyć się A poprosić B żeby zajął też konto wtedy wszystko przejdzie do B? 
   Wiem skomplikowane ale ja zawsze się wpakuje coś po same uszy 😉
    
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.