Jump to content
ania8000

Santander(BZWBK) wycofanie zgody na Bik

Recommended Posts

ania8000

Witam jak długo trzeba czekać na decyzję od Santandera odnośnie wycofania zgody na Bik. W raporcie są dwa wpisy zakończonych już kredytów.  (2016 i 2017)Nie wygląda to ładnie bo opóźnienia są po 100 , 105 a nawet 131 dni. Współpraca była tylko z nimi nie było komornika ani innych osób trzecich. Teraz po upływie 2,5 lat od zakończenia kredytu. Chcemy starać się o kredyt hipoteczny. I niestety ocena bardzo niska 56 jak dobrze pamiętam. Pismo złożone. Czekamy na Credi Agricole i Santander.  W Credi( 2016 zamknięty )nie ma aż tak długiego opoźnienia ale 62 dni się zdążyły.  Czy ktoś w ostatnim czasie uzyskał od nich zgodę na niewidoczne wpisy w BIK czy w takiej sytuacji nie ma na co liczyć ? Vivus był również wszystko było na czas więc usunoł się w przeciągu tygodnia. Na pozostałe dwa już mija 2 tydzień i nie ma odpowiedzi. Poszli komuś na rękę? Dajcie nadzieję albo chociaż jak długo trwa czekanie na ich odpowiedź? 

Ekspert_Kredytowy

Santander bank czy Consumer bank?

ania8000

Santander jak w tytule (BZWBK) ile trzeba czekać na odpowiedź od nich?I czy jest możliwość z 131 dni?

Ekspert_Kredytowy

Max miesiąc czasu. Wpisy udaje nam się usunąć - mino tak dużego opóźnienia. 

ania8000

Czekamy i czekamy 7 złożyliśmy papiery . 25 października.W Santander dostaliśmy informację od kierownika który załatwiał naszą sprawę osobiście że wpisy zostaną usunięte. Ściągam namiętnie raporty a tu zero reakcji. Kiedy BIK zareaguje w końcu? Druga sprawa to Agricole .Dlaczego zniknął z zobowiązań zamkniętych w przeciągu 60 mięs. (Minęło 40) . Ale została całą rozpiska spłat w harmonogramie? Tak na prawdę ile trwa całą ta procedura "wymazywania danych? " Minoł miesiąc i tylko Vivus zrobił to szybko i bez pozostawienia śladu .

jedrasny

Mi w Santanderze doradzili złożyć reklamację samemu przez formularz, jeśli masz u nich konto. Wtedy 7 dni czekania i wpis usunęli. Osobiście złożyłem reklamację w placówce i samemu przez internet. 

emilek12

Ja listem poleconym do Santander 700 dni opóźnienia za dwa dni odpowiedź i w raporcie też było ok

ania8000

Od 7 walczymy dalej już tylko z santanderem. Złożyliśmy dwa tygodnie temu reklamacje. Dostaliśmy po około tygodniu SMS o rozpoczęciu rozpatrzenia reklamacji. Czekamy na jakąś odpowiedz. Zarządalismy pisemnej. Jak składaliśmy wniosek o wycofanie wpisu w BIK i tak się nie stało pani z placówki zadzwoniła zapytać panią która to rozpatrywała dlaczego nie mamy żadnej odpowiedzi . Stwierdziła że nie musi na nic odpowiadać i co uznała za słuszne zrobiła. Czyli nic. Dlatego była reklamacja. Santander po WBK ma niezły bałagan. Tylko u nich to tyle trwa. Vivus załatwił wszystko w tydzień. Alior wyrobił się w 30 dni choć nie musiał. A WBK jest dla mnie dramatem. Paradoks sytuacji jest taki że spóźnienie sięga 131 dni najwięcej a może dostać kredyt na 6 lat 120 tys. Bez zaświadczeń. (Właściciel  firmy od 10 lat konto firmowe w innym banku)  tego nikt nie potrafi wytłumaczyć. 

 

Ekspert_Kredytowy

A ja z kolei mam bardzo dobre doświadczenie z Santandera, wszystko szybko i sprawnie realizują

ania8000

Współpraca z  Santander czy Santander Consumer? Bo sam Santander już nam rujnuje marzenia. Mamy wpis od nich w biku "zgoda indywidualna na udostępnianie danych po wygaśnięciu zobowiązania odwołana dnia.09.10.2019 a my widzimy wszystkie wpisy dalej. BIK je dalej przetwarza. Nie załatwili tego tak jak powinni.  Vivus i Credi Agricole nie mieli problemu mimo tego że w Credi spóźnienia były także przekraczające co najmniej 60 dni. 2 tygodnie temu złożyliśmy reklamacje . Mają 30 dni na rozpatrzenie. Infolinia nic nie może zrobić ,oddział główny też nic nie wie. Jakieś pomysły co dalej? Nasza Współpraca z tym bankiem nie porywa do zachwytu. Choć kiedyś faktycznie miałam inne zdanie w miarę dobre o tym banku. 

 

Emilek12 a znasz może treść tego pisma co wysłałeś? Bo my w oddziale nie mogliśmy zostawić swojego pisma tylko wygenerowali je przez system automatycznie. I od razu zrobili po swojemu zmianę w BIK. A w Credi daliśmy swoje i Vivus i tam załatwili jak trzeba. Mam wrażenie że w tym piśmie z systemu jest zła forma do BIK.

Ekspert_Kredytowy

Santander Bank (dawny Bzwbk)

 

Masz aktualny raport Z BIK?

 

 

 

ania8000

Tak. Dostaliśmy dziś SMS że decyzja odnośnie reklamacji  jest pozytywna , zrobiona jest "biznesowo" .Osoba u której to realizujemy ma firmę od 10 lat. Nie posiada konta firmowego w Santander . Kredyty z którymi były spóźnienia nie są firmowe tylko osobiste.  W raportach ściąganych do tej pory adnotacja o której pisałam wyżej pojawiła się dopiero po miesiącu od jej wysłania do BIK przez bank. Jak długo się czeka na usunięcie wpisu z raportu w przypadku Santandera?  


------------------------------- dodano 5 minut później -------------------------------

"W dniu dzisiejszym wnioskuję o cofnięcie zgodny na

przetwarzanie moich danych osobowych oraz zaprzestanie

przetwarzania informacji do BIK -U." Tylko to było na kartce data podpis. I tylko to wystarczy dla Credi Agricole i dla Vivus. Z tym że Vivus zadziałał jako pierwszy . W przeciągu paru dni nie było po nich śladu. Credi Agricole załatwiał to do 30 dni. A Santander ma swoje wewnętrzne systemowe pismo nie znam jego treści. Zadziałało tylko na zakaz przetwarzania informacji po upływie 5 lat. Nie usunęło nic z widocznej części dla banków.  

beata35
W dniu 22.10.2019 o 08:04, Ekspert_Kredytowy napisał:

Max miesiąc czasu. Wpisy udaje nam się usunąć - mino tak dużego opóźnienia. 

I można po tym wziąć kredyt??

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK