Jump to content
Daary

Konsolidacja zadłużeń.

Recommended Posts

Daary

Witam ponownie. Krzysiek z tej strony.

Ostatniego czasu miałem nieprzyjemność sięgać po poradę wypowiedzianej umowy kredytu gotówkowego. Niestety na sam koniec roku wychodzą kolejne paskudne brudy związane z pieniędzmi, tym razem na skalę gospodarstwa domowego, co może w przyszłości przynieść bardzo złe skutki, na których jednak najbardziej ucierpi rodzina. Wszelakie zaistniałe wydarzenia jest mi ciężko ułożyć chronologicznie według kolejności w czasie, co za tym idzie, postaram się objaśnić to jak najjaśniej. Mieszkam pod dachem z rodzicami, babcią oraz niepełnosprawnym psychicznie dzieckiem. Mama oraz babcia pobierają emeryturę, młody otrzymuje świadczenie 500+, OPS w wysokości 1200 złotych oraz jakiś dodatek +/- 200 złotych. Ojciec 7 miesięcy temu został dyscyplinarnie zwolniony z pracy, co zataił, a więc nie otrzymuje dochodów. Na dzień dzisiejszy nie zamierza szukać pracy, a kończy się na obiecankach cacankach. Ja natomiast w bardzo powolnym tempie, próbuję spłacać jak mogę wypowiedziany kredyt, z wynagrodzenia pracy na czarno. Na czarno, aby uchronić się choć na chwilę przed najazdem komornika. Dowiedziałem się również od Babci, że zalegamy z czynszem oraz rachunkami na 3 miesiące wstecz. Moja matka, nie zamierza płacić czynszu z pieniędzy dziecka, bo ojciec nie zamierza pracować. Nie będę wnikał dokładnie co i jak, ponieważ wstyd mi to pisać. Słowem został zainicjowany bardzo niebezpieczny i samobójczy konflikt rodzinny, którego skutkiem jest zajęcie emerytury babci. Przygotowane do wdrożenia są następne procedury, mające na celu odzyskanie długów rodzinnych. Po przeanalizowaniu całej sytuacji na trzeźwo, zadecydowałem, że muszę podjąć radykalny krok, nagłego oddłużenia Nas wszystkich. Założyłem prosty plan "skonsolidowania" wszystkich długów swoim nazwiskiem, właśnie dla dobra tych najsłabszych - babci oraz chorego dziecka. Ja wiem, że chroni Nas jakiś tam paragraf, przed eksmisją, ale sami widzicie jakie absurdy dzieją się z przestrzeganiem i wykonywaniem prawa przez władzę. Z niepowodzeniem próbowałem sił uzyskać pożyczki/kredytu (no słowem gotówki) na kwotę 35 000 złotych na;

-Spłata wypowiedzianego kredytu,

-Spłata zalegającej pożyczki,

-Spłata rozbitego samochodu służbowego,

-Spłata mandatów karnych, wezwań za bilety itp.

-Spłata rachunków oraz komornego,

-Spłata polisy auta, które jest zarejestrowane na ojca (bez niespodzianek, nie zamierza nic z tym robić),

-Spłata z pożyczonej kwoty przynajmniej 2-4 rat w przód, dla uspokojenia napiętej sytuacji finansowej

Jak wiemy zbliżają się też święta, chciałbym też wyprawić bardzo skromne święta, dla naszej piątki, aby jednak przy tym stole zasiąść, ale to jest najmniej ważne. Mój cel to "skonsolidowanie" tych zobowiązań i spokojna spłata jednego, łatwego do upilnowania długu (jeden, a nie 20 różnorakich). Oczywiście przedstawione zadłużenia jestem w stanie udowodnić odpowiednimi dokumentami, że rzeczywiście one widnieją.

 

Dziękuję z góry za każdą propozycję pomocy. Pozdrawiam.

 

Pracuję jako kierowca za 1750 złotych, na moje życzenie zostałem pozbawiony umowy, z ww. powodu. Przeglądałem mnóstwo ofert, które byłby przygotowane dla ludzi, z problemem taki jak mój. Ja się nie dziwię, że wszędzie otrzymywałem odmowy. Wpisy w rejestrach, brak umowy, no i ogromna wnioskowana kwota. Kieruję do Was pytanie, skąd lub od kogo mógłbym pozyskać takie pieniądze na poczet spłaty zadłużeń? Oczywiście proszę zadawać pytania, jeżeli czegoś Państwo nie wiedzą lub nie dopisałem.

 

Edited by Daary
Umieszczenie informacji o możliwośi udowodnienia istniejącego zadłużenia
Ekspert_Kredytowy

Bez udokumentowanego dochodu nie szukaj nawet pożyczki - bo na taką na rozsądnych warunkach nie masz co liczyć.

Niestety musicie zakasać rękawy i więcej pracować, że to szybciej spłacić. Kopnąć w tyłek tego nieroba - albo niech idzie do pracy, albo niech sobie zorganizuje pieniądze i płaci co miesiąc podstawowe koszty. 

Lady Liberty
W dniu 24.11.2019 o 07:11, Daary napisał:

Pracuję jako kierowca za 1750 złotych, na moje życzenie zostałem pozbawiony umowy, z ww. powodu. Przeglądałem mnóstwo ofert, które byłby przygotowane dla ludzi, z problemem taki jak mój. Ja się nie dziwię, że wszędzie otrzymywałem odmowy. Wpisy w rejestrach, brak umowy, no i ogromna wnioskowana kwota. Kieruję do Was pytanie, skąd lub od kogo mógłbym pozyskać takie pieniądze na poczet spłaty zadłużeń? Oczywiście proszę zadawać pytania, jeżeli czegoś Państwo nie wiedzą lub nie dopisałem.

Tu nie problemem są braki finansowe ale braki w głowie, nie zbawisz tej sytuacji zdejmując obowiązki z nieodpowiedzialnych.Nie wiem ile masz lat ale uważam UCIEKAJ, za dużo pokoleń na tych m2.Z całym szacunkiem ale na chore dziecko idą NASZE pieniądze a dziecko spokoju w tym domu nie ma, o prawidłowej terapii i podejściu już nawet nie myślę.Może jak odbiorą dziecko to się rusza i zrozumieją że rodzicielstwo to nie zabawa i przetargi a przynajmniej skarbonka odjedzie i wtedy paragraf chroniący też zniknie.Nic nie jest dane raz na zawsze, a Sądy z Wydziałami ds nieletnich pracują wyjątkowo dobrze i łatwo dziecko w Polsce stracić ale odzyskać trudno.

Idź Ty na terapię abyś zrozumiał że odpowiadasz sam za siebie i pojmij że w tym co się dzieje nie musisz uczestniczyć.Spłacisz jedno to za 2-3 lata będzie dług 60 tys. zł itd.

Nie pomoże się wszystkim choć nie spalibyśmy i nie myli.Dlaczego 98% ludzi którzy wygrało miliony na różnych loteriach wraca do nędzy ? Bo ludzie wolą cierpieć, bo to tego można się przyzwyczaić i jeszcze pięknie na tym "przejechać "życie, wolą cierpieć niż się zmienić.Masz jedno życie.Może inni będą płakali, mi jest żal jedynie dziecka bo Ono nie może stanowić samo o sobie.

Przepraszam gdzie KIEROWCA zarabia 1750 zł ???  Zacznij zarabiać jak prawdziwy kierowca, wynajmij kawalerkę a następnie zainteresuj się TBS -mieszkaniami, też może być kawalerka, odwiedzaj ich na zdrowych zasadach i ZAWSZE miej na uwadze bezbronnego a nie więzy krwi.Jak będzie bardzo źle to zawiadamiasz odpowiednie urzędy aby ochronić skutecznie dziecko.

Nie pudruj trupa, NIGDY.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • hopeless29
   By hopeless29
   Dzień dobry, 
   Kilka razy myślałem o konsolidacji jednak nie byłem do końca przekonany czy warto. W obecnej sytuacji (dzięki koronko) zarobki z ponad 3000 spadły do 80% pensji i braku dodatków co da zawrotne 1900. Skorzystać jeszcze na kwocie poprzednich wypłat i coś z tym zrobić? Nadmienię, że potrzebuje około 10 tys na samochód, bo stary już na wykończeniu. Oto sytuacja z marca. 
    
   Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 3398, 3131, 2662
   Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) 3250 brutto + zmienne premie i dodatki
   Źródło uzyskiwania dochodów umowa o prace na czas nieokreślony
   Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa od 04/2016
   Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie Santander
   Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców 29
   Województwo zamieszkania Małopolskie
   Aktualna kwota kredytów pozostałych do spłaty 43 tys santander + 4tys chwilówka + niedawno spłacona na kwote 760. 
   Aktualna kwota miesięcznych zobowiązań kredytowych 1280
   Historia w BIK(czy były kredyty i czy były poprawnie obsługiwane, punktacja w BIK) tak, dokumentacje moge pobrać. 
   Gdzie były składane wnioski kredytowe w ostatnich 3 miesiącach Santander
    
   Aktualne obciążenia kredytowe
    
   Bank 1
   1) Nazwa Banku santander
   2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy? Tak
   3) Kwota pozostała do spłaty 17249
   4) Wysokość raty 491
    
   Bank 2
   1) Nazwa Banku santander
   2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy? Tak
   3) Kwota pozostała do spłaty 3576
   4) Wysokość raty 97
    
    
   Bank 3
   1) Nazwa Banku santander
   2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy? Tak
   3) Kwota pozostała do spłaty 3476
   4) Wysokość raty 85
    
    
   Bank 4
   1) Nazwa Banku santander
   2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy? Nie
   3) Kwota pozostała do spłaty 16172
   4) Wysokość raty 251
    
    
   Bank 5
   1) Nazwa Banku santander
   2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy? Nie
   3) Kwota pozostała do spłaty 2717
   4) Wysokość raty 68
    
    
   Bank 6
   1) Nazwa Banku chwilowka mondeo
   2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy? Tak
   3) Kwota pozostała do spłaty 4498
   4) Wysokość raty 224
    
   W mondeo zostało 3800, podobnie nieco spadło w bankach. Brak zapytań, brak opóźnień. Jak to rozegrać, żeby na tym wyjść korzystnie? Konsolidacja? Jeśli tak to czego? Umowa nieokreślony od 2016. Nie było by problemu gdyby nie wirusik niestety, teraz jeszcze musze zmienic auto. Za 2 tygodnie mam wracać na pełny etat ale to nadal będzie wypłata w okolicach 2.5 tys. Dziękuje serdecznie za porady. 
  • Lolka6
   By Lolka6
   Witam potrzebuje pomocy. Potrzebuje skonsolidować swoje długi czyli kredyty bankowe plus chwilowki.  Pracuje na umowę na czas nieokreślony od 01.2018 dochód 2145 zł (przelew na konto) plus 500zl nieudokumentowanej gotówki. 
    
   moje obecne zobowiązania 
   bank nr 1
   santander 37 269 rata 835,27 spłacany krócej niż 6 miesięcy do grudnia 2024 w tej chwili wakacje kredytowe czyli od czerwca do sierpnia palce tylko jakieś 250zl 
    
   bank nr 2 
   mbank kredyt 1470 rata 97 , pozostało 16 rat spłacany dłużej niż 6 miesięcy 
    
   mbank limit w koncie 1900
    
   bank nr 3 
   alior zostało około 500 zł rata 62 spłacany dłużej niż 6 miesięcy 
    
   bank nr 4 
   bnp limit rat na Allegro 700 zł - wykorzystane 400
    
   i chwilowki:
    
   hapi pożyczki 865,68 zostało 11 rat rata 107zl 
   supergrosz 1954 rata 85zl
   wonga 1567 zostało 30 miesięcy rata 53zl 
   lendon 20928 rata 597,96 zostało 34 miesiące 
   i net credit 2000 z płatnością do 7.06 
    
   wszystko spłacam regularnie z poślizgiem max 7dniowym ale rzadko 
    
   czy da się z tym coś zrobić żeby płacić jedna lekka ratę? Powiedzmy około 1400zl ? Albo zmniejszyć maksymalnie jak się da.. Albo zostawić santander tak jak jest a jakoś pozbyć się całej reszty? Najgorszy jest lendon wzielam 10tys oddaje 20...  
    
  • cargoPako22
   By cargoPako22
   Witam 
   Otóż mam mały problem.
   Jakiś czas temu brałem kredyt konsolidacyjny w banku Bnp Pariba,wszystko przebiegło pomyślnie mianowicie tylko został jeden problem.
   W oświadczeniu w którym wpisywałem jakie kredyty będę zamykał podałem błędny numer konta.(To było w okresie jak bank przechodził z Raiffeisen na Paribas)
   Kredyt ten był w Pariba właśnie A podałem numer rachunku technicznego zamiast tego który jest do spłaty
   W związku z tym mam pytanie czy jest możliwość wyprostowania tej sprawy? Wszystie dokumenty posiadam
   Pozdrawiam 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: