Jump to content
euro112

Śmierć jednego z kredytobiorców kredytu hipotecznego.

Recommended Posts

euro112

Co się dzieje w przypadku, gdy nastąpi śmierć jednego z kredytobiorców kredytu hipotecznego, a drugi z kredytobiorców chce kontynuować spłacanie rat według ustalonego harmonogramu? Czy bank sprawdza ponownie zdolność kredytową tego jednego kredytobiorcy?

lukaszb
38 minut temu, euro112 napisał:

Co się dzieje w przypadku, gdy nastąpi śmierć jednego z kredytobiorców kredytu hipotecznego, a drugi z kredytobiorców chce kontynuować spłacanie rat według ustalonego harmonogramu? Czy bank sprawdza ponownie zdolność kredytową tego jednego kredytobiorcy?

Kredyt obciąża drugiego współkredytobiorcę. Pytanie, czy nie było czasem ubezpieczenia na wypadek śmierci?

euro112

Moje pytanie było hipotetyczne, ponieważ przed wzięciem kredytu chciałbym być przygotowany na wszelkie sytuacje. Może się zdarzyć, że ubezpieczenie nie zostanie wypłacone ze względu na różne kruczki w OWU. Niektóre ubezpieczenia na życie nie wypłacają w przypadku śmierci naturalnej co według nich jest np. zawał lub wylew.

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie są procedury banku w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców i chęci spłacania rat według ustalonego harmonogramu przez drugiego kredytobiorcę. Czy bank ponownie sprawdza zdolność kredytową? Jeśli tak to co w przypadku gdy się okaże, że jeden kredytobiorca nie ma już wymaganej przez bank zdolności.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Koza1234
   By Koza1234
   Witam. 
   Ostatnio dostałem pismo z firmy windykacyjne o wezwaniu do zapłaty. Firma windykacyjna wykupiła dług od banku w którym moja Matka zaciągnęła kredyt. Moja matka nie żyje już 4 lata. Czy ten dług jest przedawniony? Czy roszczenia są przedawnione?  Dodam tylko ze nie wiem, kiedy moja matka za życia wzięła ten kredyt. 
    
   Ps. Proszę nie pisać mi o Dobrodziejstwie inwentarza bo wiem na czym to polega
  • Ania2019
   By Ania2019
   Dzień dobry, czy ktoś może miał podobną sytuację lub orientuje się w temacie jak poniżej i będzie w stanie coś podpowiedzieć?
    
   Jakiś czas temu razem z rodzeństwem odziedziczyliśmy spadek wraz z długami. Mamy akt poświadczenia dziedziczenia. Generalnie większość tematów jest już uregulowana, ale zastanawiamy się czy nie było jakichś spraw w EPU. Niestety nie mamy dostępu do EPU po zmarłym więc jedyna droga to wniosek do EPU o udostępnienie loginu i hasła. EPU prosi nas jednak o akt poświadczenia dziedziczenia, co jest oczywiście zrozumiałe. Pytanie, czy ktoś się orientuje, czy jeśli wyślemy akt poświadczenia dziedziczenia to możemy mieć z tego tytułu jakieś konsekwencje, tj. czy jeśli w EPU są prowadzone jakieś sprawy przeciwko zmarłym to czy sąd akt poświadczenia dziedziczenia przekazuje z automatu do wierzycieli lub czy automatycznie sprawa jest wtedy prowadzona przeciwko nam jako spadkobiercom? 
    
   Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 
  • Mateusz.
   By Mateusz.
   Witam, mam pytanie dla wielu pewnje oczywiste i banalne ale jednak zapytam. Zmarła moja babcia, która jak się okazało ma mnóstwo długów w parabankach. Mój ojciec, czyli syn zmarłej ma obawy czy te długi może ,,olać" czy musi je spłacić. Jeśli ich nie spłaci czy one nie przejdą na niego? Wydaję mi się że w wypadku odrzucenia spadku te długi nie mają prawa przejść na mojego ojca ani a ogóle nikogo w rodzinie? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: