Jump to content

kozerus's Blog

  • entries
    2
  • comments
    0
  • views
    3,348

Proces wnioskowania od kredyt gotówkowy w Deutsche Bank - wymagane dokumenty - Cześć 1

kozerus

4,747 views

Deutsche Bank od wielu lat plasuje się w czołówce banków udzielających kredytów gotówkowych. Proces nie jest skomplikowany jednak jak w przypadku niemieckich firm czasami uciążliwy ponieważ bardzo dokładny. W tym wpisie postaram się opisać cały proces wnioskowania i wypłacania gotówek.

 

DB ma bardzo rozbudowaną politykę kredytową, każde odstępstwo od reguły nie jest zbyt mile widziane dlatego tak dużą role doradcy przywiązują do dokumentów dostarczonych przez klientów. Niezwykle istotne jest aby wniosek kredytowy spisany był przez klienta bardzo dokładnie. Wszystkie informacje są następnie weryfikowane i potwierdzane przy rozmowie telefonicznej. Dla DB ma znaczenie czy klient mieszka u rodziców czy we własnym mieszkaniu, a przy ewentualnych niezgodności danych we wniosku i przy rozmowie telefonicznej centrala prosi o nowy wniosek kredytowy, bez którego nie będzie dalej procesowany. Niezwykle istotne jest aby klient dostarczył zaświadczenie o zarobkach na druku Deutsche Bank ponieważ druk ten zawiera wszystkie wymagane informacje. Przy zaświadczeniach z innych banków lub na drukach firmowych weryfikacja musi potwierdzać brakujące dane przez telefon lub też robi odstępstwo. Odstępstwa niestety ale powodują, że wniosek trafia do działu analityków, którzy skrupulatnie sprawdzją każdy dokument i trwa to kilka dni dłużej. Przy odstępstwach zawsze jest szansa, że wniosek dostanie decyzję negatywną.

 

Dokumenty jakie wymaga bank zależą od tego jakie jest źródło zarobków klienta. Zawsze musi być dostarczony wniosek kredytowy spisany przez klienta, ksero dowodu osobistego, wypełnione oświaczenie "karta informacyjna klienta" zawierająca informację o nie zajmowaniu eksponowanego stanowiska.

 

Jeśli chodzi o dokumenty dochodowe to przy umowie o prace wymagane jest zaświadczenie o zarobkach na druku bankowym z 3 miesięcy. Jeśli firma jest duża i jest to Spółka Akcyjna, budżetówka i cześć spółek Z.O.O to nie wymagane są wyciągi z konta za 3 pełne miesiące zawierające wszystkie opracje. Lista firm jest określona jednak zawsze można sprobować dodać firmę do bazy i trwa to do kilku dni. W przypadku mniejszych firm DB zawsze chce dodatkowy dokument do zaświadczenia o zarobkach i jest to np wyciąg z konta za 3 miesiące lub paski płacowe za 3 miesiące lub druki RMUA za 3 miesiące. Dochód wyliczony zostanie na podstawie średniej z dochodu zasadniczego liczony w 100%. Premie regulaminowe przyjmowanie są w 100% jednak premie uznaniowe jako średnia z 3 miesięcy podzielona na 8( przyjmujemy 50% z rocznej premii).

 

Przy umowie zlecenie/dzieło bank zawsze prosi o umowy za 12 miesiecy( ważne aby była ciągłość). Dodatkowo potrzeba rachunki do tych umów lub w miejsce rachunków wyciąg z konta za 12 pełnych miesięcy. Bank dopuszcza w miejsce umów dostarczenie zaświadczenia jesli umowy są od jednego pracodawcy. Inne potrzebne dokumenty to 2 ostatnie pity. Dochód jednak wyliczony zostanie na podstawie średniej z umów za 12 miesięcy.

 

Działalnośc gospodarcza nie jest targetem dla DB jednak spokojnie można takie tematy robić. Dokumenty jakie trzeba dostarczyć dzielą się na 2 grupy. Pierwsza grupa dokumentów jest o kwoty 60tys zł netto i wtedy potrzebujemy KPIR ogólne zestawienie od początku roku wraz z ostatnim podatkiem dochodowym( pit-5 lub pit-5L). Dostarczyć też trzeba PIT za ostatni rok podatkowy wraz z potwierdzeniem zapłaty/zwrotu podatku. Dla kwoty powyżej 60tys zł netto bank oprócz poprzednich dokumentów trzeba dodatkowo dodatkowy PIT za 2 lata wstecz w raz z potwierdzeniem zapłaty/zwrotu podatku i wyciąg z konta firmowgo za 6 miesięcy. Dochód wyliczany jest na podstawie porównania PITów i KPIR i przyjęciu dochodu najniższego.

 

CDN

źródło: http://kredyt-portal.pl0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.