Jump to content

Ekspert_Kredytowy's Blog

 • entries
  7
 • comments
  0
 • views
  266

Alert BIK - – czym jest i jak z niego korzystać?

Ekspert_Kredytowy

2,343 views

Witam,

w związku z ostatnią aferą dotyczącą rzekomym wyciekiem danych PESEL, informujemy o tym czym jest w i jaki sposób skorzystać z Alertów BIK – czyli cichego strażnika naszych danych osobowych, który zareaguje w porę, kiedy jakiś podmiot zapyta o nasze dane osobowe w BIK – czyli Biurze Informacji Kredytowej.

Promocja jaką wprowadził BIK czasowo – tj. do końca września (a która przerosła chyba ich najśmielsze oczekiwania – do tego stopnia, że serwery nie wytrzymują takiego obciążenia i napływu nowych zainteresowanych usługami BIKu) usługa polegająca na bezpłatnym przez okres 12 miesięcy otrzymywaniu alertów z BIK o zapytaniach o Twojej osobie.

Jak możemy przeczytać na stronie http://www.bik.pl

[h=3]Alert chroniący przed wyłudzeniem kredytu[/h]

 • dostaniesz SMS zawsze, kiedy ktoś złoży wniosek o kredyt na Twoje dane
 • jeśli to nie Ty starasz się o kredyt, masz szansę zapobiec wyłudzeniu
 • BIK pomoże Ci wyjaśnić sprawę

Jeśli akurat starasz się o kredyt, kupujesz coś na raty lub poręczasz komuś kredyt – nie musisz podejmować żadnych działań. Alert jest dodatkowym potwierdzeniem, że Twój wniosek jest rozpatrywany.

Możesz sprawdzić szczegóły dotyczące tego zapytania w Twoim Panelu Użytkownika na stronie http://www.bik.pl po wcześniejszej rejestracji (informacje jak się zarejestrować znajdziecie w naszym poradniku:

).

Jeśli nie starasz się o żaden kredyt ani nie jesteś poręczycielem, a otrzymałeś alert – jak najszybciej skontaktuj się z BIK lub Bankiem, który dokonał zapytania o Twojej osobie! W tej sytuacji alert może oznaczać, że ktoś próbuje wyłudzić kredyt na Twoje nazwisko!0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.