Jump to content

Maciek86's Blog

  • entries
    4
  • comments
    0
  • views
    22

Zła historia kredytowa bez historii? To możliwe!

Maciek86

2,452 views

Czy można mieć paskudną historię kredytową nie biorąc żadnego kredytu? Tak! Chciałbym wam przedstawić jeden z paradoksów, z którymi wiele razy spotkałem się w swojej codziennej pracy z klientami.

Sprawa dotyczy problemu nazywanego „bezumownym debetem w koncie„. Jest to zadłużenie w koncie (debet) na który nie umówiliście się z bankiem, ale jednak powstał. JAK? Oto przykład:

 

Kilka lat temu, skuszeni bardzo ciekawą promocją, założyliście w banku X konto osobiste. Oferta była bardzo atrakcyjna- darmowe przelewy, darmowe bankomaty, generalnie wszystko za darmo.

Po pewnym jednak czasie przestaliście korzystać z konta, bo weszły ciekawsze promocje w innym banku i odstawiliście dotychczasowe konto z przekonaniem „nie zamykam go, może się jeszcze przydać”

O koncie zapomnieliście…

Mijały miesiące/lata..

W międzyczasie oferta w banku X zmieniła się i darmowe konto stało się kontem płatnym (chyba, że zrobicie jakieś transakcje kartą, wtedy będzie darmowe.. znacie to zapewne). Oczywiście bank dopełnił formalności i poinformował was o zmianie regulaminu, ale nie oszukujmy się- kto czyta regulaminy? Do tego mogła dojść zmiana adresu e-mailowego lub adresu zamieszkania i regulaminu mogliście nie zobaczyć na oczy.

..i zaczęła się toczyć kula śnieżna..

Co miesiąc bank pobierał po kilka złotych z waszego konta za jego utrzymanie. A co jeśli konto było puste? Bank zaczął schodzić poniżej zera. -5zł.. Później -10zł.. -15zł.. Do tego zaczęły dochodzić odsetki karne.. i tak z kilkuzłotowej miesięcznej opłaty- po kilku miesiącach (czasami latach) zaczęły robić się poważne pieniądze. Bank na początku nie szuka kontaktu do was. Dopiero jak nazbiera się większa kwota maszyna zaczyna pracować i dowiadujecie się o zaistniałeś sytuacji.

 

Nawet po spłaceniu zobowiązania w BIKu pozostanie ślad, że taka sytuacja miała miejsce. Opóźnienia po kilkaset dni potrafią przekreślić szansę na kredyt w wielu bankach, gdzie bezduszny system widzi tak duże opóźnienie i od razu otrzymacie decyzję negatywną. Dlatego tak ważne w takiej sytuacji jest dobierać przy kredycie bank, który jest bardziej elastyczny i mimo decyzji negatywnej można próbować wytłumaczyć analitykowi całe zajście.

 

Zastanawiam się ilu z was po tym artykule zacznie się drapać po głowie z myślą: „Czy ja zamknąłem konto w tym banku z przed lat?”.. Może trzeba odgrzebać stare papiery..

Warto również skorzystać z możliwości jakie BIK daje zwykłym klientom. Każdy z nas może pobrać swój raport ze strony www.bik.pl

Nie wiesz jak pobrać swój raport? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się, jak to zrobić.

 

ŹRÓDŁO:

http://www.fineo-kredyty.pl/0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.