Jump to content
marsel88

Ponowna konsolidacja

Recommended Posts

marsel88

Witam,

 

Od 4 lat spłacam kredyt konsolidacyjny pod hipotekę , oprócz tego posiadam karty kredytowe oraz 2 inne kredyty gotówkowe. Potrzebuję kwoty na spłatę wszystkich zobowiązań około 110.000 (w tym gotówka 10.000) najlepiej gdyby przenieść te wszystkie kredyty wraz z konsolidacyjnym do innego banku otrzywiście również pod hipotekę (Wartość nieruchomości około 350 tys . Mam umowę na czas nie określony zarobki 2500 zł, moja żona dopiero zaczęła pracę 1500 zł. Oprócz tego prowadzę małą działalność gospodarczą pit 28 za zeszły rok około 11000 zł. Stąd pytanie, czy mam zdolność kredytową i czy otrzymam taki kredyt? Chciałbym zaciągnąć na 20 lat. Nie zalegam z żadnymi kredytami . BIK czysty. Jaki Bank najlepszy?

 

Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Ganesa

Witam!

Czy zarobki, które Pan podał są netto czy brutto. Nie powinno być rpoblemu z zaciągnięciem takiego kredytu. Chętnie zaproponuję jakąś ofertę, mam tylko pytanie, jaką walutę Pan preferuje? Przy takiej kwocie mozna pomyśleć jeszcze o złotówkach, ponieważ różnica na racie wyniesie ok 200 pln ale za to nie ma problemu ze zmiana kursu walut.

 

Pozdrawiam

 

Ganesa Finance&Legal

doradztwo finansowo-prawne

marsel88

Dziękuję za odpowiedź.

 

Podałem zarobki netto. Preferuję kredyt w chF . Nie chciałbym aby rata przekroczyła 700 zł. I jeszcze jedno, czy bank uwzględni zarobki żony jeśli dopiero zaczęła pracę? (jeśli nie podawał bym zarobków z dodatkowej działalności) z tego co wiem banki chcą pełno zaświadczeń z zus i us. lub czy mój dochód netto 2500 z umowy o pracę wystarczy.

Dziękuję.

Ganesa

Zdolność jest przy zarobkach 2500 netto więc z tym nie powinno być problemu. co bedziemy konsolidować? ile wynosi kredyt hipoteczny, a ile innych zobowiązań. Od tego zależy jakie będa warunki. Jeśli hipoteka 100 000 inne 10 000 to kredyt jaki mógłbym zaproponować wyglądałby następująco:

1) oprocentowanie - ok 4%

2) rata - ok 700 pln

3) ubezpieczenie na życie - ok 25 pln

4) ubezpieczenie nieruchomości - ok. 10 pln

5) Wycena - 400 pln

 

Kwoty zaokrąglałem w górę. Liczyłem na 20 lat w chf

 

jeśli byliby Państwo zainteresowani proszę o podanie maila. Wyśle listę dokumentów wraz z drukami banku.

 

Pozdrawiam

 

Ganesa Fianance&Legal

doradztwo finansowo-prawne

marsel88

Dla ścisłości - nie podałem że mam 2 dzieci. Pewnie jakiś ma to wpływ na zdolność. Obecnie do zamknięcia kredytu konsolidacyjnego w przeliczeniu na zlotówki pozostało ok. 53 tys. reszta to 2 kredyty gotówkowe na mnie oraz karty kredytowe moje i żony. Razem około 100.000 wszystko z konsolidacyjnym. Dodatkowo chcę dobrać 10.000 tys gotówki. Chciałbym aby rata ze wszystkim razem nie przekroczyła 700 zł (ewentualnie na kilka lat dłużej jak 20). Jakie będą koszty uruchomienia takiego kredytu: prowizje, nowy wpis do hipoteki, itd. i czy te koszty można wciągnąć w kredyt.

 

Pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: