Jump to content
Edward

Potrzebuję 100000 bez zabezpieczeń

Recommended Posts

Edward

Witam

Mam 100000 zadłużenia - w tym około 4000 przeterminowanego (jeszcze nie 60 dni), 3000 dochodu netto, 2500 zobowiązań i rodzinę 2+1. Grozi mi wypowiedzenie jednej umowy na 80000 + odsetki.

Potrzebuję kredytu bez zabezpieczeń z ratą max. 1700 na spłatę zobowiązań. Czy otrzymam gdzieś taki kredyt i jeśli tak to gdzie?

Proszę o pomoc.

expert

Sam odpowiedział Pan sobie na pytanie. Dochód 3000, zobowiazania 2500, różnica =500zł (jest Pan w stanie utrzymać rodzinę za taką kwotę?) Są dwa proste rozwiązania:

a) podnieść dochody, czyli np. znaleźć drugą pracę (lub zmienić na lepiej plałną)

b) obniżyć koszty (nie wiem, jakie ma Pan te kredyty, ale jeśli gotówkowe) to warto byłoby wydłużyć okres kredytowania, co pozwoli zmniejszyć raty. A może Pana najbliżsi mogliby Panu pomóc (np. rodzice...). Pan nawet jeżeli dostałby kredyt (DomBank) to warunki byłyby kiepskie...

Kacper Wojewódzki

DomBank zajmuje sie kredytami hipotecznymi ergo z zabezpieczeniem. Co do Panskiej sytuacji to rzeczywiscie nie jest ona prosta. Ciezko bedzie dobrac taka gotowke. Zgodze sie z przedmowca, ze trzeba zwiekszyc dochod lub poprosic kogos o pomoc.

 

Panska sytuacja jest trudna. Polecam skontaktowaniem się z Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej. Służą pomocą także prawną.

 

http://www.skef.pl/index.php?goto=odfik_placowki

 

Pozdrawiam

Edward

Dziękuję za rady.

Rozumiem, że najlepszym wyjściem będzie kredyt hipoteczny na np. 20 lat. Podzieliłem się swoim problemem z rodziną i jest nieruchomość, której hipotekę mogę przeznaczyć na zabezpieczenie takiego kredytu. Sęk w tym, że nie ma księgi wieczystej, a o ile wiem, ten proces może potrwać kilka miesięcy.

Czy zakładanie księgi wieczystej można przyspieszyć za pośrednictwem banku i czy to rzeczywiście jest dobre wyjście z sytuacji?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.