Jump to content
alicja7721

odwolanie decyzji w sprawie kredytu hipotecznego

Recommended Posts

alicja7721

Witam,

czy jest możliwośc, że dostalam decyzje kredytową pozytywną po czym bank się z niej wycofa? Musi swoją decyzję uzasadnić? I jakie mogą być powody?

Pozdrawiam

PlanFinance.pl

Takie sytuacje choć to rzadkość się zdarzają.Banki często wydają decyzję pozytywną warunkowa uzależnioną od spełnienia czegoś tam określonego dla każdego z przypadku.

 

Czy piszesz o decyzji wstępnej o decyzji po pełnej analizie?.

alicja7721

decyzja jest po pełnej analizie. Był do spełnienia warunek (ubezpieczenie na życie). Mowa o Getin Banku.

marta87

Otrzymałam negatywną odpowiedź na wniosek kredytu hipotecznego.

Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Mogę się odwołać? W jaki sposób?

RobertIND

Generalnie możesz. Ale pytanie czy masz podstawy? Jaki to bank? Z jakiego powodu była decyzja negatywna? itp.

marta87

Credit Agricole. Zdolność z mężem mamy. Głównie rozchodzi się o to, że wycena (rzeczoznawcy) budowy domu opiewa na kwotę 299 tys. zł. My chcemy z mężem 207 tys. kredytu, 25 tys. jest zainwestowane (rozpoczęta budowa) i oszczędności na koncie 28 tys.

Skoro my za 260 tys. wybudujemy ten dom, dlaczego jest to zakwestionowane?

RobertIND

Jeśli macie zdolność to weźcie wyższą kwotę kredytu i jak wybudujecie taniej to zrezygnujecie z wypłaty transzy. Wycena była zlecona przez Was czy przez bank. Jeśli przez Was to tego typu sprawy powinny być ustalone na początku.

marta87

Wiem, ale wycena była robiona przez bank. Niby rzeczoznawca mówił, że jest po to, aby nam pomóc, a wyszło jak wyszło.

Na tak dużą kwot nie mamy zdolności.

RobertIND

CA kiepsko liczy zdolność. Może w innym banku wyjdzie zdolność.

marta87

Czy pomoże wyjaśnienie i ponowny kosztorys, w którym będzie zaznaczone, że budujemy systemem gospodarczym - mój ociec ma firmę ogólnobudowlaną i wiele rzeczy będziemy mieli zrobione po tzw. kosztach. Naprawdę wiele pieniędzy zaoszczędzimy na tzw. robociźnie!

PlanFinance.pl
Czy pomoże wyjaśnienie i ponowny kosztorys, w którym będzie zaznaczone, że budujemy systemem gospodarczym - mój ociec ma firmę ogólnobudowlaną i wiele rzeczy będziemy mieli zrobione po tzw. kosztach. Naprawdę wiele pieniędzy zaoszczędzimy na tzw. robociźnie!

 

Dla banku nie ma to żadnego znaczenia. Bank ma swoje limity według których oblicza jaka kwota jest potrzebna do budowy konkretnego domu. Twój argument pierwszy lepszy analityk zbyje " a co będzie jak Tata np.zachoruje, zbankrutuje itd i nie będzie mógł pomóc?.". Nic w tym temacie nie wywalczysz.

Guest Ksawery

Witam, właśnie dostałem informacje z banku ze mam niestabilna sytuacje finansowa spowodowana tylko tym ze PIT 37 wykazuje zarobki większe w roku 2011 jak teraz w 2012r. Pozostałe warunki spełniam,czyli: umowa na czas nie określony, dodatkowo umowa o dzieło, wpłata własna 110000zl. Prosze podpowiedzcie co mogę zrobić pilne!!!

Sentinel75

a do ilu banków składałeś wnioski?

 

skoro ten bank nie dał decyzji pozytywnej to czekasz na decyzję w innym...bank nie ma obowiązku udzielić kredytu jak również nie musi nawet informować klienta o powodzie odmowy jego udzielenia

 

i na koniec, jeżeli faktycznie chcesz jeszcze walczyć w tym banku to napisz wyjaśnienie dlaczego teraz zarabiasz mniej, jeżeli będzie to logiczne to być może coś uda się wywalczyć, ale moim zdaniem szansa jest niewielka

Robert75

Witam. Składałem wniosek o kredyt hipoteczny do Alior Bank. Ze wzgledu ze pracuje w Niemczech i zarabiam w euro postanowiłem wziąc doradce finansowego, ktory miał pomoc i pokierowac. Przyznałem sie ze mam przysadzone alimenty ale ich nie płace, bo corka jest juz dorosła mieszka w Holandii i sama sie ich zrzekła. Powiedział ze skoro ich nie płace to musze miec orzeczenie sadowe,a  takiego nie mam. To napisze Pan oswiadczenie ze nie płaci i tyle. I to był moj pierwszy bład. Analityk odpowiedział ze skoro nie płace to musi byc orzeczenie sadowe. Doradca zasugierował aby jeszcze raz złozyc wniosek ale juz z alimetami....i to był drugi bład. Bank od razu odrzucił wniosek ze wzgledu na te alimety (raz płace raz nie to czyli cos krece). Czuje sie oszukany bo miałem zdolnosc kredytowa a tewraz nie. Co moge zrobic w tej sprawie, czy odwołanie cos da? W koncu to nie moja wina ze doradca mnie źle pokierował. Gdybym wiedział ze moje oswiadczenie nie wystarczy to bym od razu wpisał alimenty.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.