Jump to content
Adammmm

Leasing.

Recommended Posts

Adammmm

Nie znalazłem takiego tematu więc piszę.Myslałem ze to forum pomoże jak inne a tym czasem grasuje tu pełno bajerantów. Pisze do nowych firm które szukaja leasingu, żeby byli czujne i nikomu kasy nie słali. Pilnujcie sie. Juz nie bede wymieniał nicków, ale to jest dramat co sie tu dzieje... i co Ci ludzie myslą sobie...

pfleasing

Podchodząć do leasingu czy do kredytu nie wysyła się żadnych pieniędzy. Wpłata pieniędzy na konto pojawia się, owszem przy wpłacie własnej po podpisaniu umowy.

 

Zainteresowanych leasingiem zapraszam, chętnie sporządze ofertę.

gzregorz

Dokładnie , nigdy nie wpłacajcie żadnych prowizji przed wypłatą kredytu,jak chcą prowizje to niech sobie odliczą od przelewu który będą robić do Was, jak słyszę że ludzie wpłacają przed uzyskaniem kredytu,albo wysyłają sms za 30 zł to mi się wierzyć nie chce że ludzie potrafią być tacy naiwni!!!!!!!!

Nie dajcie się naciągać cwaniakom, którzy chcą się na was dorobić.

Pozdrawiam

Adammmm

Czyli procedura powinna wyglądać tak?

Spotykasz sie z przedstawicielem danej firmy leasingowej podpisujesz umowe i wtedy robisz przelew ?

Czy robisz przelew i dopiero umowe podpisujemy?

Czy możliwa jest wpłata własna 5% i decyzja w 15 minut? przy nowej DG?(oczywiście pozytywna).

 

W moim przypadku wyglądało to tak, decyzja była o godzinie 20 wieczorem po przesłaniu dokumentów o 19 wieczorem czyli szybko :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted:

gzregorz

trochę szybko ta decyzja i wpłata 5 % to naprawdę mało z własnego doświadczenia wiem że to raczej nie możliwe przy nowych działalnościach, a jezeli jeszcze będą chcieli jakiejś wpłaty teraz za udzielenie,prowizja itp. to uważaj.

Pozdrawiam

pfleasing

Nie ma szans przy nowej Dg na leasing przy wpłacie własnej 5%. Procedura leasingu wygląda tak:

 

spotkanie z doradca - oferta leasingu lub przynajmniej kontakt telefoniczny, wniosek leasingowy plus dokumentacja wymagana na skany, oczywiscie po akceptacji oferty.

 

Decyzja w przypadku mojej firmy która reprezentuje to 3 godziny, czasem proces się wydłuża.

 

Po decyzji i ostatecznej akceptacji klienta jest etap podpisania umowy.

 

Po podpisaniu umowy nastepuje wpłata wlasna ze strony klienta, pożniej rejestracja auta i wydanie.

Adammmm

Dziekuje za info.

Mam nadzieje, że pomoże to komuś na przyszłość :)

Pozdrawiam

Guest BIznes Trade Company

Zgadzam się z przedmówcami , nie należy nikomu wpłacać żadnej kasy przed zobaczeniem konkretnej umowy czy to leasingu czy kredytu samochodowego !!!!

Drodzy Klienci , nie dajcie się mamić cudami jakie wypisują tu pseudo fachowcy od tych spraw .

Najpierw Umowa , potem kasa .....

NIe od dziś robię leasingi i kredyty i jeszcze nigdy nie pobrałem prowizji przed finalizacją czy to leasingu czy kredytu .

 

Przestrzegam Was Klienci ....

Jacek68

moze warto zaprezentowac po nicku takiego super fachowca.Dlaczego nie?

Mądrala

No może nie 5 % ale 7 % wystarcza np: u nas. Poza tym różne jest rozumienie "nowa firma". Dla np ING leasing nowa firma to taka do 2 lat ;-)... ale gdzie indziej wystarczy 3 m-ce i może być i 1 % wpłaty :-)

 

A co do wątku to tak. Nie ma wymogu wpłacania jakichkolwiek pieniędzy przed zawarciem umowy. Poza tym wpłata własna (jedyna kasa wpłacana przed wyjechaniem samochodem) powinna pójść na konto dostawcy lub firmy leasingowej. Jeśli przedstawiciel leasingu, banku sugeruje inne konto to coś jest nie tak.

 

A ha... i jeszcze jedno. Nie ma potrzeby spotkania z doradcą i ustalania warunków umowy. My załatwiamy wszystko przez internet (oferta, wniosek, przygotowanie umowy). Jedyne spotkanie konieczne z klientem to podpisanie umowy - a i to robimy nie sami, ale poprzez naszych Przedstawicieli.

 

3mam kciuki za nowe firmy... mamy wielu takich klientów.

piotrek.spedycja

doradca jest jedynie posrednikiem.radze kontaktowac sie bezposrednio z firmami leasingowymi lub bankami.i nie wplacaz zaliczek.

Mądrala

Doradca to osoba, która zna się na leasingu i wybierze taki leasing który przede wszystkim dana firma jest w stanie dostać i procedura (np wpłata okres, waluta) będzie najbardziej adekwatna do oczekiwań przedsiębiorcy. Prawdziwy doradca wybierze ofertę, sporządzi wniosek, przygotuje umowę i podpisze ją w miejscu i czasie dogodnym dla klienta. Tak własnie działalmy.

 

Przedstawiciel firmy leasingowej ma ograniczenie własnej oferty i będzie starał się dopasować klienta do oferty, a nie ofertę dla klienta.

 

Mądrala

 

PS. A skąd pomysł o zaliczce? Zaliczkę to się wpłaca w salonie jak zamawia się samochód ;-)

piotrek.spedycja

madralo.nie chodzi o zaliczke ale o inne kombinacje, ktore stosuja doradcy.sa czesto nieuczciwi.

Doradcy leasingowi

Prawdą jest, że żadnych zaliczek nie wolno wpłacać przed podpisaniem umowy!!!!!!My jesteśmy doradcami leasingowymi i działamy na terenie całego kraju i dopieramy ofery dopasowane do warunków klienta ( a w swojej ofercie mamy prawie większość firm bankowych i leasingowych). Niektóre z tych firm są w stanie zrobić ofertę dla nowej działalności z wpłatą początkową do 10% ( zdarza się nawet 7%). Oczywiście jest to uzależnione od wieku klienta, rejestrów ( Bik, Big, Krd), wieku auta. Czasem także wcześniejsza praca klienta, może być brana pod uwagę (PIT z umowy o pracę) możemy uzyskać efekt zmiejszenia opłaty wstępnej o kilka praocent. Czasami dobrym rozwiązaniem jest np. poręczenie innej osoby, firmy itp. Dlatego też jako doradcy bierzymy to wszystko pod uwagę składając wniosek klienta do danej firmy. Bzdurą jest banie się doradców, gdyż oni NIE podpisują umowy z klientem, zaś pracownik banku w danym odzdziale/placówce, gdzie klient ma najbliżej-zazwyczaj w jego miejscu zamieszaknia. I dalej już oni prowadzą procedurę opłaty wstępnych na ich konto ( oczywiście nie namawiam, by ktoś do nich się zgłaszał-jeśli macie szansę możecie udać się do banku osobiście i sami próbować- ale większość osób mających własne firmy nie ma na to zwyczajnie czasu, dlatego też oddają SKANY, powtarzam SKANY dokumentów dla doradców leasingowych- wszystko odbywa się zatem drogą mailową/faxową i telefoniczną). Klient nie mając czasu podejmuje współpracę z pośrednikiem leasingowym, który tak JAK MY bezpłatnie udzieli natychmiastowej porady, zasięgnie opini kilku banków i bezpłatnie pomoże w wypełnieniu wniosku- mamy możliwość złożenia go do kilku firm bankowych na raz ( oczywiście za zgodą klienta). Czekamy na wszystkie oferty i je przedstawiamy klientom i to ONI decydują czy chcą się umówić na podpisanie umowy czy też nie. Jeśli nie to rozstajemy się bez żadnych kosztów. NIE robimy kalkulacji/unikamy tego, gdyż to analityk ustala ostateczną decyzję i taką promesę dopiero przedstawiamy dla klienta. PEWNĄ!

 

Nie każdy doradca jest taki, jak zapewne większość ludzi myśli. Ale każdy ma swoje zdanie i to doceniamy.

 

Pozdrawiam COMPLEX LEASING.

Mądrala

..a że już tak sobie piszemy to zwrócę uwagę na jedną sprawę. Dlaczego klient ma się bać podpisywania umowy przez niezależnego doradcę? My sami podpisujemy umowy i dzięki temu mamy kontrolę nad sprawę od początku do końca. Tu właśnie jest min różnica między pośrednikiem, a doradcą. Pośrednik podsyła sprawę do leasingodawcy czy banku. Doradca (autoryzowany przedstawiciel) oprócz kalkulacji i analizy oferty oraz złożenia wniosku, przygotowuje umowę i ją podpisuje. Mamy przedstawicieli więc podpiszemy umowę w cały kraju,a i w Paryżu też się zdarzyło. Dzięki dostępowi do systemów bankowych i leasingowych możemy nadzorować każdy etap realizacji transakcji i interweniować jeśli coś się opóźnia. Mamy więc szybciej odpowiedź na wniosek i możliwość zrobienia umowy w jeden-dwa dni.

 

No i oczywiście nie bierzemy żadnej kasy od klienta :-).

 

Mądrala z net4car.pl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.