Jump to content
forest

firma intrum justitia, kruk a wydzwanianie po sasiadach

Recommended Posts

forest

Witajcie chcialem zzasiegnac porady poniewaz firma intrum justitia lub kruk wydzwania po moich sasiadach pytajac ze nie odbieram telefonu... oczywiscie do mnie nie dzownia bo z checia bym z nimi porozmawial ... czy maja prawo dzownic do sasiadow i pytac o mnie ?

marlenka

Wg tego co się orientuję, to jeśli powiedzą z jakiej firmy dzwonią i ujawnią jakiekowliek informacje o Tobie - to jest to łamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Skoro sąsiedzi wiedzą jakie to firmy to zapewne juz wiedzą po co dzwonią.

 

Moim zdaniem to jest ujawnienie danych. Ale pewna na 100% nie jestem.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Kammed96
   By Kammed96
   Witam, w 2017 roku wziełam kredyt w kwocie 3000 zł w firmie Kruk,  wpłaciłam dwukrotnie przedłużenie na łączną kwotę ok 400 zł, następnie zrobiłam powazny błąd i zgodziłam się na refinansowanie w Recredit, podbili koszta o 1100 i rozłożli na raty. Wpłaciłam 2000 zł w ratach, pozniej zaprzestałam, były cesje do GCM, a potem do KRUKA, przerażona Krukiem, podpisałam ugodę, tym samym zakładając sobie pętle na szyję. Do Kruka wpłaciłam 600 zł, chcą ode mnie jeszcze 2700 zł.... Reasumując pożyczyłam od Vivus 3000 zł, do tej pory tym wszystkim tworom po refinansowaniach, cesjach i przedluzeniach oddałam 3000 zł, Kruk wciąż ode mnie chce 2700 zł. Co powinnam zrobić? czekać na sąd? jest szansa to wybronić? 
  • aifoz
   By aifoz
   Witam, w roku 2018 na moje konto zostały zakupione przedmioty wartości około 8000 zł przez stronę Allegro na raty przez mbank.
   Przedmioty miały być spłacone przez pewną osobę ale niestety życie potoczyło się tak, ze z długami zostałam ja, ponieważ to na moje nazwisko zostało zabrane. 
    
   Olewałam tą sprawę do teraz. 
    
   W ciągu tych dwóch lat przychodziły listy ale ja niestety nie miałam takiej ogromnej sumy. Jakoś w lipcu 2019r. na konto bankowe wszedł komornik ale egzekucja komornicza była przeprowadzona bezskutecznie. Przestałam używać konta i wpłacać na pieniądze, ponieważ zostałabym bez grosza do życia. 
    
   Aktualnie znalazłam bardzo dobrą pracę i uznałam, że chciałabym spłacić dług za swoje, ponieważ mam dość ciągłych listów i komornika. 
    
   Zaczęłam zagłębiać się w temat i za dwa tygodnie miałam wysłać list do wierzyciela z prośbą o rozłożenie długu na raty i odciągnięcie odsetek. Niestety nie zdążyłam, ponieważ dług został sprzedany firmie KRUK. Kruk zaproponował spłatę na raty i jest to tylko 9500 zł- tylko tyle według mnie, ponieważ gdy dostałam list od mbank (w 2018) zadłużenie było wyższe dlatego, że doszły koszty egzekucji, sprawy sądowej oraz miały być naliczane odsetki- dziennie 1,63 zł. Czyli na tą chwile trochę by się uzbierało. 
    
   Wiele czytałam na forach o nich, opinie z różnych lat. Opinie te były podzielone- jedni pisali, ze udało im się spłacić dług bez większych problemów- inni pisali, że to złodzieje.
   Jakie Państwo mają doświadczenie z tą firmą? 
   Jakie kroki podjąć żeby wyjść na tym najlepiej? Czy podjąć jeszcze próbę negocjacji zmniejszenia? Proszę o rady. 
   z góry dziękuje i pozdrawiam. 
  • Anonim2
   By Anonim2
   Witam. 
   Dostałam pismo z Kruk dotyczące mojego zadłużenia. Ponoć je kupili od vivus. Generalnie wszystko się zgadza. Kwota niby nieduza bo 1800zl. 
   Oczywiście chciałabym to spłacić, najlepiej w ratach. 
   Dostałam pismo o rozłożenie na raty, które muszę odesłać. 
   Warto odsyłać i podawać dane? Jak to wygląda w praktyce? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: