Jump to content
nemesis

Kredyt firmowy Mbiznes a wpis do BIK

Recommended Posts

nemesis

Witam,

 

Mam następujące pytanie czy kredyty firmowe(w moim przypadku limit odnawialny na koncie firmowym Mbiznes w Mbanku w wysokości 14500zł) są wpisywane do BIK(z moich informacji wynika, że nie. Umowę limitu wypowiedziałem w Sierpniu ale, się przeliczyłem i niestety nie byłem w stanie spłacić całej kwoty-14500zł jednorazowo, dlatego wnioskowałem dwukrotnie o restrukturyzację(pierwszy wniosek odrzucony a drugi z pewnością też- aczkolwiek nie dostałem odpowiedzi tylko od razu wypowiedzenie umowy z dniem 1 Listopada. Na chwilę obecną nie jestem w Bik i zamierzam spłacić to zobowiązanie innym kredytem natomiast obawiam się czy po miesiącu od wypowiedzenia umowy przez bank tj 1 Grudnia nie zostanę wpisany do rejestru co uniemożliwi mi zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu . Słyszałem, że z kredytami firmowymi jest inaczej i informacje na ich temat nie są umieszczane w Bik ale czy to jest prawda? Dodam tylko, że cała sprawa ciągnie się już kilka miesięcy a więc teoretycznie opóźnienia w spłacie odsetek od kredytu odnawialnego też mają ponad 90 dni a jeszcze tydzień temu(18 Listopada) Bik miałem czysty(inne zobowiązania ale już nie firmowe a moje spłacam regularnie bez żadnych opóźnień) Dodam tylko,że zobowiązanie w Mbanku wiąże się z tym, że prowadziłem kiedyś działalność gospodarczą jednoosobową, którą dwa tygodnie temu zlikwidowałem.

 

Z góry dziękuję za informację, porady i wskazówki

 

Pozdrawiam

PlanFinance.pl

Kredyt firmowe nie są wpisywane do BIK. Jednakże banki do których będziesz składał wnioski zapytają się Ciebie o to czy posiadasz jakieś zobowiązania firmowe. Jeśli skłamiesz to popełniasz przestępstwo, jeśli nie to mogą zażądać opinii o spłacanym kredycie.

juuusta

Mam kredyt firmowy w pko bp. Nigdy moje zadlużenie z tytułu nieterminowych spłat nie przekroczyło 60 dni. Telefonicznie otrzymałam informację od pracownika z windykacji pko bp ze moje dane zostały skierowane do bik. Czy jest to możliwe??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.