Jump to content
goguś

Jak sprawdzić BIK, BIG, KRD i Bankowy Rejestr ?

Recommended Posts

goguś

BIK można sprawdzić na kilka sposobów:

 

1. Wniosek przez stronę : Biuro Informacji Kredytowej (czas oczekiwania na informację ustawową do 3 tygodni,raport płatny szybciej )

 

2. Osobiście:ul. Postępu 17A

02-676 Warszawa

Tel. +48 / 22 310 4444, +48 / 22 348 4444

 

 

3. Posiadając lub zakładając konto w trzech bankach : Biuro Informacji Kredytowej wprowadziło możliwość pobrania raportu ze swoją historią kredytową drogą on-line poprzez internetowe konto bankowe. Teraz taką możliwość mają osoby korzystające z bankowości elektronicznej – iPKO, Inteligo oraz Meritum Bank ICB.

 

Bankowy Rejestr

 

1. Osobiście:ul. Postępu 17A

02-676 Warszawa

Tel. +48 / 22 310 4444, +48 / 22 348 4444

 

2. Wniosek ze strony: Strona główna - ZBP :: Związek Banków Polskich

 

-- http://www.cpb.home.pl/cpb/download/bok-pliki/bok.wniosek.konsumenta.bankowy.rejestr.pdf

 

Krajowy Rejestr Długów

 

 

1. Zakładamy konto na stronie : Strona główna ( wysyła się tylko scany dowodu )

 

 

BIG Infomonitor

 

1. Osobiście: InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej

ul. Canaletta 4, 00 - 099 Warszawa

 

lub od niedawna nowy punkt: ul. Postępu 17A

02-676 Warszawa

 

2. Listownie

 

3. Przez internet: Jak pobrać raport?, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor - Skuteczna windykacja

 

 

Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (ERIF)

 

1. konto na stronie: https://infokonsument.pl/erif/ck/index

MASZCZYK

Nie dostałam kredytu hipotecznego, MultiBank poinformował mnie, że widnieję w MIG BR jako niesolidny klient banku

Doczytałam się, że można napisać do banku który mnie tam umieścił o wykreślenie wpisu.

Zadłużenie jakiego się dopuściłam to odsetki od debetu (dość długo naliczały się a ja zmieniłam bank i jakoś mi to umknęło), Odsetki już uregulowałam w 2010r a z debetu nadal korzystam ( w BPH). Czy zwracając się o wykreślenie z MIG BR wystarczy, że spłaciłam zaległość, czy powinnam spłacić ten limit, pomimo, że od 2 lat obsługuję go terminowo.

andrzej b

Krajowy Rejestr Dłużników nie ma wpływy na kredyty jeżeli nie ma długu w banku i jest czysty BIK. Wiem Na własnym przykładzie. Kilka lat temu ukradli mi telefony komórkowe na siec idea i era oczywiście zgłosiłem to aby zablokowali karty, zablokowali dopiero jak zło...je nadzwonili na jakieś 1500 zł. Powiedziałem, że im nie zapłacę za to po czym pewna windykacja odkupiła ten dług oczywiście o w świetle prawa jest już (przedawniony) no ale wsadzili mnie do KRD na kwotę ponad 5000 zł. Bzdura totalna w BIK-u mam bardzo dobrą zdolnośc kredytową, normalnie biorę zakupy na raty spłacam, biorę, nawet kilka miesięcy temu dostałem gotówkowy kredyt na kwotę 15000 tyś zł dosłownie w 5 minut w banku na bardzo dobrych warunkach, także osoby, którzy są rzetelni w BIK-u a zło....je windykacja) będą straszyc wpisem do KRD wyśmiejcie ich . Pozdrawiam

goguś

też o tym słyszałem i się zdziwiłem, poczekam jeszcze chwilę, zasady zamawiania raportów w biku też mają się zmienić, podobno też jakieś abonamenty, na dniach powinienem wiedzieć to pozmieniam

KFP_Bartek

goguś z aktualizuj temat ponieważ od nowego roku, aby pobrać raport z KRD trzeba im zapłacić 13 zł abonamentu.... z kodem promocyjnym jest to kwota 9 zł. Wszyscy się wycfanili i pobierają opłaty za rzeczy, które powinny być darmowe.

 

---------- Post dodany o 12:50 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 12:40 ----------

 

szkoda gadać, na każdym kroku zdzierają z klienta kasę....

psychika_dluznika

Podzwoniłem do WSZYSTKICH BIG-ów czyli ERIF, KRD i Infomonitor. Ciężko się porozumieć z nimi w sprawie sprawdzenia, ale z tego co wiem to tak jak powyżej jest napisane można się sprawdzić od tego roku za kase Infomonitor ma jakieś pakiety roczne za 100 zł ale nie dodzwonisz sie do nich za Cihny ;/

W KRD mają kody i ściema, ze są one jednorazowe bo można je do woli wykorzystać

wydębiłem od nich z infolinii kilka 0070002TI, 2800002TI, 6507002TI , 2220002TI Obniżają one cene z 13 zł na 8,99 i wystarczy im zapłacić za 2 albo 3 miesiące już nie pamiętam i nie trzeba dalej płacić , co do Erifu to można też konto założyć mało to przejrzyste i niezrozumiałe więc nie wiem czy opłacalne jak na tak mało znaną baze BIG

goguś

bodajże tydzień temu sprawdziłem wszystkie bazy za darmo ( raz na pół roku sprawdzi się każdą, za kolejne sprawdzenia się płaci) erif, krd, infomonitor, bik sprawdziłem online przez kompa, bankowy rejestr niestety można sprawdzić tylko osobiście lub listownie, w niedalekiej przyszłości ma się to zmienić

lukasz kraków

a o bankowym rejestrze mogą mi coś powiedzieć w banku ? albo w ogóle dać informację że jest jakiś wpis w tym rejestrze ?

Ekspert_Kredytowy

Mogą Ci powiedzieć, że widzą, że jest wpis w BR.

Żeby poznać szczegóły - trzeba zamówić raport z BR.

KFP_Bartek

Lukasz jeśli miałbyś problem z zamówieniem raportu to zgłoś się do nas, pomożemy Ci go zamówić i przeanalizować.

Pozdrawiam.

Maciek86
a o bankowym rejestrze mogą mi coś powiedzieć w banku ? albo w ogóle dać informację że jest jakiś wpis w tym rejestrze ?

Jak się dobrze zastanowisz to możesz często samemu dojść do tego- który bank i za co..

Nie miałeś czasem konta/ karty kredytowej w PEKAO? Ewentualnie PKOBP? (stawiam na pierwszy bank).. PEKAO ma manię wpisywania do BRu z byle pierdoły..

 

Miałeś gdzieś konto, o którym nie wiedziałeś albo zapomniałeś? Po kilku miesiącach zgłosił się do Ciebie bank z informacją, że zalegasz tyle i tyle? Bo większość problemów z tą bazą wynika właśnie dlatego..

BIKredyty

Z byle pierdoły nie trafia się do BR:-)

Jednak BR nie jest taki straszny - po analizie raportu można znaleźć sposób na usunięcie wpisu.

lukasz kraków

no wlasnie zaden bank sie nie zglaszal.... i nie jest tak, ze do br trzeba miec zadluzenie na ponad 200 zl ? czy o kilka zl tez mozna trafic ?

 

w pekao nigdy nie mialem, w pkobp jakis rach mialem/mam - musze sie wybrac i go zamknac, bo z niego nie korzystam, ale on byl raczej darmowy...

BIKredyty

zadłużenie ponad 200 zł ma znaczenie tylko przy biurach informacji gospodarczej (tzw. BIGach) co wynika z ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.

Przy BR rolę odgrywa liczba dni opóźnienia.

O kilka zł teoretycznie można trafić do BR - ale w praktyce bardzo mało jest takich przypadków.

lukasz kraków

no ok, a jak wyglada w takim razie kwestia usuniecia wpisu z br ? czy np te pare zl splacone sprawia, ze ten wpis zniknie po ilus tam dniach ? ile sie taki wpis moze utrzymywac? i czy taki wpis o np kilka zl za jakies konto moze sprawic, ze kazdy wniosek kredytowy bedzie z automatu odrzucony ?

BIKredyty

Parę zł nie powinno sprawiać problemu aby je usunąć z BR.

Jednak każda sprawa wymaga przeanalizowania.

MyszaKr

Ja się trochę pogubiłem, na stronach BIG InfoMonitor dostanę informacje o wpisach z BR ? Bo ściągam ten raport i jest pusty i czysty a bank mi odmawia cały czas. BIK też jest czysty ( jakieś zadłużenia na kilka złotych od 0-30 dni ).

Ekspert_Kredytowy

aby sprawdzić BR - należy wysłać wniosek, podaj mi adres mailowy - prześlę Ci ten wniosek.

BIKredyty

Wniosek znajdziesz na stronie Centrum Prawa Bankowego i Informacji cbp.pl

MyszaKr

Ok dzięki za info, już wniosek wysłałem do nich razem z potwierdzeniem przelewu, ciekawe co to będzie bo BIK czysty.... Miałem jedną zaległość która wynikała z nieporozumienia podczas zamykania rachunku i kredytu w PEAKO - została krata która nie była spłacana ( byłem pewny że w dyspozycji zamknięcia będzie uwzględniona karta ).

BIKredyty

A w banku nie chcą Ci powiedzieć z jakiego powodu odmawiają?

MyszaKr

Na podstawie właśnie wpisu w BR, przyjdzie raport zobaczę co tam jest i będę działać. Mam nadzieje że kłód pod nogi nie będą rzuca. Jeden błąd z kartą kredytową o limicie 500 PLN i problem, a w banku nawet 1 dnia opóźnienia nie miałem w kredycie na 15k. Dziwi mnie tylko że w BIK nie ma żadnych info na ten temat.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK