Jump to content
avignon

Komornik i windykacja a brak zameldowania

Recommended Posts

avignon

Witam,

nie wiem, czy dobrze trafiłem ze swoim problemem.

Swego czasu popadłem w długi, ze swojej winy. Jedynym wyjściem była sprzedaż mieszkania. Większość długów pospłacam, ale jednak "coś" zostanie nieuregulowane.

Jedynym wyjściem dla mnie jest zamieszkanie u babci. Już teraz jest załamana, gdy się dowiedziała prawdy. Prawie całej, bo nie chcę jej dobijać informacja, że coś jeszcze pozostało do spłaty (tak, będę to spłacał-nie uciekam od odpowiedzialności). Boję się jednak, że jeśli się tam zamelduję, to firma windykacyjna czy tez komornik podąża za mną. Nie chcę świadomie czy też nieświadomie sprowadzać na babcię problemów, bo sytuacja że komornik zajmuje ruchomości w jej domu, gdzie ja będę "gościem" jest dla mnie niewyobrażalna. Czy przy zameldowaniu mnie w dobrej wierze coś babci grozi?

W ogóle chciałbym dowiedzieć się, jak to jest w ogóle z życiem bez meldunku. Czytałem o tym trochę, ale nie wiem za bardzo, ja wygląda sprawa z PUP (jestem bezrobotny), z pozyskaniem pracy czy załatwianiem jakichkolwiek innych spraw.

Jeśli nie zajmujecie się takimi zagadnieniami- przepraszam. Wierzę jednak, iż otrzymam tutaj poradę.

lukaszb

Nic babci nie grozi. To są Twoje długi a nie babci więc spokojnie. Nie mniej możesz się liczyć, że komornik pojawi się w drzwiach babci w poszukiwaniu Twojego majątku. W Polsce mimo obietnic nadal istnieje obowiązek meldunkowy i formalnie każdy musi być gdzieś zameldowany. Nie jesteś zameldowany = jesteś bezdomny.

avignon

Sama wizyta komornika może być opłakana w skutkach. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

goguś

zameldowanie nie ma najmniejszego znaczenia, ważny jest fakt gdzie przebywasz a nie gdzie jesteś zameldowany, zresztą za chwile nie będzie obowiązku meldunkowego

 

zapoznaj się dokładnie z informacjami w tym linku

 

§ Zajęcie ruchomości

lukaszb

No tak, ale w kontekscie babci ma kluczowe znaczenie bo to do niej komornik przyjdzie w pierwszej kolejności, szukając choćby w spisie ludności danej gminy.

avignon

Nie wiem właśnie, na jakiej zasadzie komornik w ogóle mógłby mnie znaleźć. Póki co sprawa jest w firmie windykacyjnej, a ta może niewiele. Jednak-jak zaznaczyłem- chcę spłacić dług, choćby w rozsądnych ratach (windykacja raczej na to nie zezwoli). Dla komornika i tak będę niewypłacalny (brak majątku, oficjalny brak pracy,ewentualne ruchomości o śmiesznych wartościach), a mimo to chciałbym coś systematycznie wpłacać. Na kredyt raczej nie mam co liczyć- sam się boję sprawdzić siebie w KRD.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK