Jump to content
Maniek218

Zajęcie konta przez komornika moja sytuacja

Recommended Posts

Maniek218

Witam wczoraj spędziłem tutaj chyba z 4 godziny i powiem Wam ze zgupiałem do reszty, więc tak

mam zajęcie na pensji w pracy otrzymuje na konto najnizsza krajowa reszta szla do komornika od 80 do 500zl roznie to bylo. Teraz oddala mnie sygma i komornik i wyslal do pracy tylko napisal o zajeciu konta. Mieszkam sam choruje na sm i jak to teraz bedzie wygladac jutro chce jechac do komornika ale nie wiem jak i na co sie przygotowac :( pomozcie bo z tamtych tematow to juz sam nie wiem czy ta najnizsza bede mogl wyplacac czy nie, konto wbk, bo jesli to nie to lepiej aby mnie zwolnili i zebym poszedl na kuronia na to wychodzi

 

przepraszam za pomylke działu

Maniek218

czytalem tez to :) ale nadal ledwo sie trzymam co jutro mu mowic bo on jest nowym komornikiem ze starym bylo wszystko ok do dogadania, czy bede mogl wyplacac najnizsza w kasie banku? nie mam innych wplywow

Edyta1

Napisane przez;

 

"" goguś ""

 

 

o tym ile można pracownikowi potrącić z wynagrodzenia powinien wiedzieć pracodawca, komornikowi nic nie musisz uzasadniać i komornik nic nie zabiera, zajęcie realizuje pracodawca i on za to odpowiada zgodnie z przepisami Kodeksu pracy - art. 84-90

 

http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/k0000003.pdf

 

Art. 871. § 1. Wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości:

1) minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów,

przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu

składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych

- przy potrącaniu sum egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie

należności innych niż świadczenia alimentacyjne,

 

§ 2. Jeżeli pracownik jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty określone

w § 1 ulegają zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.

 

w obowiązującym stanie prawnym można mieć i pięciu komorników, ograniczenia w egzekucji pozostają bez zmian, jeśli nastąpi zbieg egzekucji sprawy trafią do jednego komornika

 

Przepis prawny:

art. 7731

§ 1. W wypadku zbiegu egzekucji do tych samych rzeczy, wierzytelności lub praw, dalszą egzekucję prowadzi komornik właściwy według przepisów niniejszego kodeksu.

 

§ 2. Jeżeli żaden z komorników nie jest właściwy według przepisów niniejszego kodeksu lub właściwych jest kilku komorników, komornik, który później wszczął egzekucję, niezwłocznie przekazuje sprawę komornikowi, który pierwszy wszczął egzekucję, o czym zawiadamia wierzyciela.

 

§ 3. Przekazując sprawę, komornik obowiązany jest rozliczyć koszty egzekucji.

 

§ 4. Komornik, który stwierdzi swą niewłaściwość, w postanowieniu o przekazaniu sprawy zgodnie z właściwością wskazuje komornika rewiru, do którego sprawa zostaje przekazana. Jeżeli w rewirze, do którego sprawa zostaje przekazana, działa więcej niż jeden komornik, doręczając odpis postanowienia stwierdzającego niewłaściwość, komornik jednocześnie wzywa wierzyciela, aby w terminie 7 dni od doręczenia wezwania wskazał komornika, któremu sprawa ma zostać przekazana. Jeżeli wierzyciel w powyższym terminie nie dokona wyboru lub wskaże komornika, który nie jest właściwy, komornik przekazuje sprawę według własnego wyboru. Na wybór komornika z właściwego rewiru dłużnikowi skarga nie przysługuje.

Maniek218

ale to jest ten sam komornik ten chce pobierac i z pensji i z konta naprawde gubie sie w tych przepisach

PFCG_Bydgoszcz

Twoja pensja wpływa na rachunek bankowy i jest tam przelewana co miesiąc przez pracodawcę? Jeśli tak to jak pisał Goguś pracodawca odpowiada za wysokość wynagrodzenia i zgodnie z obowiązującymi przepisami ma obowiązek potrącać z Twojego wynagrodzenia wszystko powyżej najniższej krajowej, która zgodnie z przepisami Kodeksu pracy jest wolna od zajęć komorniczych.

Z rachunku bankowego powinieneś móc wypłacić pieniądze, które są Twoim wynagrodzeniem w określonej wysokości.

Nie ma możliwości aby komornik (nie ważne czy stary, czy nowy) zabierał środki do życia poniżej kwoty wolnej od zajęć komorniczych.

Czym innym jest zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego. Tam można Ci zabrać w zasadzie i teoretycznie każdą złotówkę (w końcu wynagrodzenie możesz odbierać gotówką), ale jeśli wynagrodzenie wpływan na konto i zapewne w tytule przelewu widnieje nazwa: "wynagrodzenie za pracę za miesiąc..." to tą kwotę musisz wypłacić bez najmniejszego problemu.

PFCG_Bydgoszcz

Od 24.08.05 obowiązują nowe przepisy k.p.c. dotyczące egzekucji z rachunku bankowego.

W myśl tych przepisów, wynikający z zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego zakaz wypłat, nie dotyczy bieżących wypłat na wynagrodzenie za pracę wraz z podatkami i innymi ciężarami ustawowymi oraz na zasądzone alimenty i renty o charakterze alimentacyjnym zasądzone tytułem odszkodowania - do wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Bank może dokonać wypłat na podstawie zezwolenia komornika.

Maniek218

dokladnie chodzi mi oto ze mialem juz go na pensji a teraz zajal mi konto bankowe jakby myslal ze nie wiadomo co tam mam :(, czyli z tego moral jest taki o ile dobrze zrozumialem, wszystko co wplynie na konto i nie bedzie wynagorodzeniem za prace bedzie szlo do komornika, a wynagrodzenie z zakladu pracy te minimum teraz 1111zl bede mogl wyplacic w okienku w banku tak bez problemu?

lukaszb
dokladnie chodzi mi oto ze mialem juz go na pensji a teraz zajal mi konto bankowe jakby myslal ze nie wiadomo co tam mam :(, czyli z tego moral jest taki o ile dobrze zrozumialem, wszystko co wplynie na konto i nie bedzie wynagorodzeniem za prace bedzie szlo do komornika, a wynagrodzenie z zakladu pracy te minimum teraz 1111zl bede mogl wyplacic w okienku w banku tak bez problemu?

Po wykorzystaniu kwoty wolnej na rachunku bankowym wszystko będzie przekazywane do komornika. W przypadku wynagrodzenia musisz złożyć stosowny wniosek o zwolnienie rachunku do tej wysokości.

Maniek218

czy musze wziąć jutro cos do komornika jak to jutro zalatwic u niego???

lukaszb
czy musze wziąć jutro cos do komornika jak to jutro zalatwic u niego???

Tak.

Maniek218

i na sto procent bede ta najnizsza mogl wyplacic bo bez srodkow do zycia po co zyc :(

axel

...ile potrącac pracownikowi to oczywiście że wie pracodawca ale z nakazu na ogół bezdusznych , bezwzględnych i czasem chamskich komorników - wiem coś o tym, też mam problem :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Annie
   By Annie
   Dużo ostatnio czytam w Internecie o postępowaniu komornika względem dłużników i jestem załamana. Niby jest kwota wolna od zajęcia, a w rzeczywistości są przypadki, gdzie ludzie zostają bez środków do życia i dodatkowo blokowane jest im konto bankowe.
    
   Szczególnie problem jest dość powszechny, gdy na pensję wchodzi dwóch lub więcej komorników.
    
   Ja nie wiem, czy człowiek pozostawiony sam w takiej sytuacji z zajętą pensją i zablokowanym kontem bankowym przez jednego lub kilku komorników może liczyć na jakiś ratunek?
    
   Czy może odzyskać środki do życia? W końcu pracuje na jednym lub dwóch etatach i chce spłacać dług, ale musi gdzieś mieszkać i coś jeść oraz płacić rachunki.
    
   Czy taki człowiek jest skazany na bycie pracującym bezdomnym? Niby pracuje a mieszka w noclegowni i żywi się jedzeniem z pomocy społecznej?
    
   Na pewno w przyszłości będę miała komornika i jak czytam takie historie to aż przechodzą mnie ciarki po całym ciele.
    
    
    
    
  • Luksik6
   By Luksik6
   Witam, potrzebuje Waszej pomocy w sprawie mojej mamy. Mój ojciec dostał odpis, że mama ma z do zapłacenia ok 7 tys na rzecz eques creditum , mam jest schorowana, pisma od komornika były wysyłane ale nie odebrane, prawdopodobnie w tym czasie była w szpitalu.
   Rodzice są po rozwodzie ok 15 lat, nie maja podziału majątku, mieszkanie jest wspólne, komornik w piśmie napisał, że zajęta została cała nieruchomość.
   Ojciec nic nie wiedział o kredycie mamy, mam twierdzi ze płaci, skok itp.
   komornik napisał ze tytuł wykonawczy wystawiony osobie pozostającej w związku małżeńskim stanowi podstawę prawną do zajęcia nieruchomości, ale rodzice są po rozwodzie. 
    
   Chcę dziś podjechać z mamą do komornika u wpłacić 200 zł.
    
   Proszę o pomoc, gdzie się zgłosić.
    
    
   Pozdrawiam Michał
  • Katwod
   By Katwod
   Cztery lata temu zaczęłam mieć problemy finansowe. 
   Postawiliśmy z mężem dom, w trakcie budowy, okazało się,  że bank nie udzieli nam kredytu hipotecznego. 
   Z racji na tamtą sytuację, spłacam dom przez komornika. Straciłam wtedy również pracę. Żadna firma pożyczkowa nie chciała czekać, wszystko przekazali do firm windykacyjnych, które ku mojemu zaskoczeniu podeszli do sprawy bardzo po ludzku. Ustalono raty, w taki sposób,  żebym mogła je spłacać bez problemu. Mimo odsetek, mój dług maleje (otrzymałam pismo z informacją od komornika z postępem spłaty)
   Tak było do końca września (wtedy dostałam wypowiedzenie). Jestem teraz na etapie szukania pracy. 
   W dniu wczorajszym,otrzymałam list od komornika, z informacją o zajęciu. 
   Sprawa dotyczy rozwiązania umowy z siecią Plus (miało to miejsce 2016 roku, kiedy straciłam wtedy prace).
   Rozmawiał Panem z windykacji sieci Plus i prosiłam o rozłożenie na raty. Nie zgodzili się. 
   Za jakis czas dostałam nakaz zapłaty z firmy inkaso.
   Powiem szczerze, że nie pamiętam czy dostałam coś jeszcze, ale napisałam do firmy list z prośbą o rozłożenie na raty. 
   Odpowiedzi nie dostałam. 
   Teraz mam ogromny problem, bo nie wiem do końca co mam zrobić.  Potrzebuje porady. 
   Czy jest jakaś szansa na porozumienie sie z komornikiem? Czy tylko mam czekać na wizytę w domu? 
   Nie wiem naprawdę jak do tego podejść. 
   Będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę i pomoc.
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.