Jump to content
adam0887

komornik a samochód w kredycie

Recommended Posts

adam0887

komornik skarbowy z powodu niezapłaconego podatku vat chce zająć mi samochód dostawczy. Kłopot w tym że samochód jest w kredycie. Bank ma umowe przewłaszczenia samochodu na zabezpieczenie kredytu.

Ja mam chyba 51% udziałów w samochodzie, resztę ma bank.

Czy komornik ma do tego prawo?

Jeśli to zrobi to czy komornik sam ma obowiązek powiadomienia banku czy ja muszę to zrobić?

Linki
adanior

Ty masz obowiązek powiadomić komornika, a komornik właściciela o zajęciu jego prawa majątkowego. Następnie bank jako współwłaściciel samochodu występuje do wierzyciela na którego wniosek zostało dokonane zajęcie, o zwolnienie z pod egzekucji swojego prawa do samochodu. Jeżeli to nie nastąpi, to w terminie 30 dni od otrzymania informacji o zajęciu właściciel zajętej ruchomości może wytoczyć powództwo przeciwegzekucyjne. Pytanie jest tylko takie czy komornik sprzedaje twoje 51% prawa do samochodu czy cały samochód ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Presco Investments i komornik.

   Dzień dobry, narzeczona w zeszłą środę odebrała pismo od komornika sądowego przy sądzie rejonowym w Poznaniu. Pismo dotyczy sprawy egzekucyjnej na rzecz Presco Investments s.a.r.l. nakaz jest z 04-2012, zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 08-2012.   Na piśmie nie ma informacji czego dotyczy zadłużenie, narzeczona kontaktowała się z kancelarią ale średnio chcieli udzielić informacji - prawdopodobnie jest to polsat/canal+. Szukaliśmy pomocy prawnej ale kwoty są

   in Komornik, windykacja

  • Komornik a EOS KSI.

   Witam, mam zadłużenie w Santanderze w postaci dwóch kredytów i od grudnia mam z tego udziału komornika. Wczoraj dostałem pismo z eos ksi że kupili sobie oni dług i od nich mam wezwanie do zapłaty. Co z tym zrobić? 

   in Komornik, windykacja

  • Nakaz zapłaty na błędny adres i komornik.

   Cześć moi drodzy!   Mam następującą sytuację. Od rodziców w poniedziałek 1.07 otrzymałem informację, że na poczcie czeka na mnie przesyłka od komornika. Ojciec spisał dane kancelarii wraz z syng. akt.    Z mojej strony nastąpił kontakt z kancelarią. Dowiedziałem się o prowadzonej przeciwko mnie egzekucji na relatywnie wysoką, skrajnie zaskakującą kwotę. Otrzymałem sygn. akt sprawy cywilnej w SR. Poinformowałem kancelarię komorniczą o dostarczeniu nakazu na zły adres i o moim

   in Komornik, windykacja

  • Komornik a zajęcie ruchomości.

   Witam, mam komornika ale czy jakby chciał ruchomości z domu ( dużo rzeczy rodziny ) poinformuje o tym czy mam zmienić miejsce zamieszkania?

   in Komornik, windykacja

  • Leasing samochód nowy osobowy Mitsubishi Outlander

   Dzień dobry,    Chciałbym się zorientować w kwestii wysokości rat leasingowych dla mojego przykładu. Co prawda leasing planuje bliżej końca roku, jednak obecnie musze zaplanować budżet w firmie, stąd pytanie już teraz. Najbardziej interesują mnie przejrzyste oferty, bez ukrytych kosztów. Możliwość skorzystania z własnego ubezpieczenia będzie dodatkowym atutem, ale nie jest niezbędna. Procedura najlepiej uproszczona. Poniżej odpowiedzi na pytania z kwestionariusza:   Od kiedy

   in Leasing

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.