Jump to content
martini

Duże zadłużenie- co w takiej sytuacji zrobić?

Recommended Posts

martini

Witam wszystkich.

Piszę z nielada problemem. Mianowicie potrzebuję porady związanej z obecnym długiem moim i mojej matki.

Moje łączne zadłużenie wynosi 13 000 zł, są to 2 kredyty odnawialne i 3 kredyty konsumenckie. Mam rentę rodzinną w wysokości 650 zł netto, dorabiam dorywczo około 500 zł miesięcznie. W najbliższych dniach pracodawca zatrudni mnie na czas nieokreślony, zarabiał będę 3500 zł netto, więc moje zadłużenie spłacę szybko. Niestety mam złą opinię w BIK, zdarzały się dość duże opóźnienia.

 

Łączne zadłużenie mojej matki, to około 40 000 zł. Ma ona emeryturę 1040 zł netto oraz prowadzi działalność gospodarczą przynoszącą zysk ~2500 zł netto miesięcznie.

 

Niestety ze wszystkimi ratami nie dajemy rady, sytuacja jest coraz gorsza.

Dlatego chciałbym poradzić się Państwa co robić w takiej sytuacji- czy po spłacie całego zadłużenia mógłbym ubiegać się o kredyt w wysokości 40 000 zł? Spłaciłem już 4 kredyty bez jakichkolwiek opóźnień, dopiero obecna sytuacja zaczyna być zła. Dodam, że posiadam samochód o wartości rynkowej ok. 10 000 (nie wiem jak banki wyliczają tę wartość).

 

Czy może lepszą opcją byłaby konsolidacja wszystkich kredytów mojej matki? Tylko czy w związku ze złą opinią w BIK, bank może przyznać kredyt na spłatę zadłużeń?

A może najlepszym wyborem byłoby zastawienie nieruchomości (wartej około 400 000 zł)?

 

Bardzo prosiłbym o wszelkie porady!

Pozdrawiam serdecznie!

Guest

chyba najszybszym i najlepszym sposobem będzie wziąć kredyt konsolidacyjny pod hipoteke w taki sposób skonsolidujecie wszystkie kredyty no i kredyt hipoteczny można rozłożyć na długi okres

wisienka13

Witam, polecam panu ofertę mbanku, konsolidacja kredytów jest tam możliwa jeśli przyniesie pan umowy kredytowe, termin spłaty ustali pan z konsultantem, a co do BIKU to nie wiem, ale warto spróbować, może się uda

fala

zgadzam się z Roxio1, konsolidacja pozwala na zmniejszenie raty. Przeprowadziłem kilka takich spraw, klienci są zadowoleni i stać ich na spłatę.

maria321

Również podzielam zdanie moich poprzedników, najlepiej skonsolidować wszystkie kredyty. Pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.