Jump to content
PAVKO

leasing auto 7 letnie

Recommended Posts

PAVKO

Być może uda mi się kupić auto osobowe , które od dłuższego czasu mnie interesuje i chciałbym je wziąć na firmę w leasingu lub kredycie- tu sprawa jeszcze otwarta. Jest to auto 7 letnie jednak ze względu na markę dosyć drogie ( ponad 50 tyś. zł) Zamierzam wpłacić 10000 z kieszeni a resztę czyli 40000 z hakiem wziąć w kredycie /leasingu.

Czy auto w tym wieku można zleasingować i na jaki najdłuższy okres można to zrobić???

Ile mniej więcej może wynosić rata leasingowa w tym maksymalnym okresie leasingu?

Jak wyglada sprawa leasingu auta które znajdę za granicą i zechcę sprowadzić i zleasingować- muszę je najpierw kupic i przyprowadzić ? - nie mam o tym pojęcia.

Talik888

Jeśli chodzi o leasing możliwy maksymalnie 3 letni, jeśli chodzi o kredyt oczywiście dłuższy, nawet 7 lat samochody z zagranicy powinny być sprowadzone do polski , może to zrobić polski komis, jesli chodzi o finansowanie nie ma problemu choć wtedy kredyt będzie korzystniejszy. Jeśli trzeba pomóc zapraszam do siebie

Mądrala

W przypadku leasingu trzeba pamiętać o 2 rzeczach: formie zakupu - faktura VAT 23% (możliwy jest także leasing na fakturę VAT marża, ale wtedy do ceny trzeba dodatkowo doliczyć VAT, co mocno podraża ofertę) oraz że firmy leasingowe mają dość spore opory w kwestii świeżo importowanych aut. Sam okres leasingu, jak wspomniano wyżej, to maksymalnie 3 lata. W przypadku potrzeby dłuższego finansowania polecamy kredyt samochodowy bądź refinansowanie zakupu pojazdu.

 

Same przykładowe wartości raty leasingu i kredytu można obliczyć sobie w dowolnych konfiguracjach, samodzielnie na naszej stronie internetowej.

PAVKO

Dziękuję za odpowiedzi- 3 lata leasingu powinno mi wystarczyć( na razie proponowano mi max 2 lata na to auto) Czekam teraz na wyjaśnienie sprawy z interesującym mnie egzemplarzem i być może skorzystam z oferty któregoś z Panów.

Martwi mnie jeszcze sformułowanie sprzedającego auto ( Pośrednika)- auto zwolnione z VATu- nie bardzo to rozumiem ale sądzę że nie otrzymam odpowiedniej faktury VAT żeby odliczyć sobie podatek- to trochę komplikuje sprawy:grumpy:

Talik888

tak, zgadza się w takim wypadku proponuję kredyt, Korzyści podatkowe mniejsze niż w przypadku leasingu natomiast amortyzacja jest po Pana stronie, odlicza Pan część odsetkową, Samochód jest Pana i ma Pan tylko wpis w dowodzie o współwłasności Banku, w przypadku szkód to Pan dostaje pieniądze na naprawę, jeśli pojawi się potrzeba wymiany stłuczonej szyby i zmiany naklejki nie ponosi Pan opłat za taką operację, jeśli stwierdzi Pan że chce Pan sprzedać auto można dokonać tego w każdej chwili. : ) jest wiele plusów za leasingiem no ale równie dużo za kredytem

PAVKO

Sprawa się już wyjaśnia niestety na moją niekorzyść- interesujący mnie samochód jednak nie będzie jeszcze na sprzedaż i być może wezmę kredyt i będę szukał auta w Niemczech. Wolałbym kupić w Polsce bo nie bardzo mam czas na wyjazdy za granicę ale ze względu na wersje silnikową mogę się nie doczekać nigdy.

Mądrala
w przypadku szkód to Pan dostaje pieniądze na naprawę, jeśli pojawi się potrzeba wymiany stłuczonej szyby i zmiany naklejki nie ponosi Pan opłat za taką operację, jeśli stwierdzi Pan że chce Pan sprzedać auto można dokonać tego w każdej chwili. : ) jest wiele plusów za leasingiem no ale równie dużo za kredytem

Przy jakiejkolwiek szkodzie, niezależnie od rodzaju finansowania, trzeba to zgłosić firmie leasingowej / bankowi ze względu na cesję polisy ubezpieczeniowej. W tej kwestii różnica między kredytem a leasingiem jest niezauważalna, odszkodowanie z tytułu stłuczki bądź naprawa bezgotówkowa przysługuje nam i tu i tu (no chyba, że zalegamy z płatnościami za samochód).

Talik888

Tak, racja jednak w leasingu ponosimy inne koszty związane z tabelą opłat i prowizji...

PAVKO

Nie wiem czy zakładać nowy temat w dziale kredytów ale może zapytam najpierw tutaj- czy szukać kredytu typowo samochodowego czy zwykły gotówkowy ( kwota 40-45 tyś. zł) Oczywiście auto brane na firmę, może ktoś poleci któryś z banków( mamy konto w PKO BP, Banku Spółdzielczym i kredyt hipoteczny na dom w Nordei ale domyslam się że gdzie indziej może być korzystniej)

PAVKO

Dziękuję za odpowiedz , będziemy się skupiać na szukaniu kredytu samochodowego.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Adammmm
   By Adammmm
   Witam.
   Potrzebny jest mi samochód konkretny typ model itd na którym będe mógł zarabiać 15tys netto.
   (chodzi o reklame na samochodzie, samochód rzuca sie w oczy)
   Używany 4 letni kosztuję 107tys.
   Nowy z salonu 165tys zł.
   Czy mogę wziąść leasing na nowo otwartą firme?
   Jaka wpłata własna ewentualnie?
  • J23
   By J23
   Witam.
    
   Chciałbym wziąść w leasing auto osobowe nowe, cena auta ok 50K zł, dochody ok 2-2.5zł/msc, firmę prowadzę od 6 lat.
   Chciałbym wpłacić jak najmniej (5-10%) i wziąć auto w jak najdłuższy okres.
    
   Jak ma się sprawa z leasingiem konsumenckim? Czy raty są takie same jak przy leasingu dla firm?
    
   Kto odbiera z salonu? Ja czy firma?.
    
   Z ilu ostatnich miesiący jest wyliczana zdolność leasingowa?.
  • Ekspert_Kredytowy
   By Ekspert_Kredytowy
   Witam,
    
   poszukiwany leasing na auto osobowe 2006 r.
   Cena auta - 61 000 zł
   Wpłata własna - 10 000 zł.
   Prowadzona działalność gospodarcza od 2007 r.
    
   Poszukiwana oferta najtańsza
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X TOP3 Najczęściej wybierane kredyty: