Jump to content
jonny908

Najlepsze konto oszczędnościowe?

Recommended Posts

jonny908

Witam.

Chciałbym odłożyć trochę pieniążkow dla syna na przyszłość. W związku z tym poszukuję jakiegoś dobrego konta oszczędnościowego. Najlepiej gdyby spelnialo poniższe warunki:

 

- darmowe,

- możliwość dowolnych wpłat co miesiąc (50-100 zł),

- dzienna kapitalizacja odsetek.

 

Jednocześnie mam też kilka pytań bo średnio orientuję się w temacie :-)

 

1. Czy takie konto jest bezterminowe, czy na określony czas np. 30 lat?

2. W jakim banku najlepiej takie konto założyć? Na forach często polecany jest SKOK.

 

Mam konta prywatne w mBanku, Alior Sync i Idea Bank. W mBanku mam emax plus - założone przy zakładaniu rachunku czyli jakieś 6 lat temu ale nie wplacilem na nie jeszcze ani złotówki. Pani w banku mnie na nie namówiła, wychwalajac je pod niebiosa... Ale mBankowi juz obecnie niezbyt ufam jako ze średnio raz na miesiąc zmienia warunki umowy, opłaty za konta, procenty, prowizje, regulaminy... :-\ i mam tego serdecznie dość, bo już nie wiem na jakich warunkach mam otwarty u nich rachunek.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam!

Sentinel75

teraz nie ma już KO z kapitalizacją dzienną, możesz założyć "zwykłe" konto + lokatę 1-dniową (5% w skali roku), do tego możesz założyć niezłe standardowe lokaty i np. oszczędzać (BEZ opłat likwidacyjnych) z oprocentowaniem np. 8 - 10%

 

jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na priva

kim0606

Mogę pomóc w założeniu konta oszczędnościowego w Meritum banku -

zarabiasz już od 1 złotówki

oprocentowanie na koncie oszczędnościowym - 4,2%

wypłaty bez utraty odsetek

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

jeśli bedziesz zainteresowany, kontakt na priv.

lukasz kraków

bgż optima - w pełni darmowe, aktualne oprocentowanie w promocji - 4 %

monika1407

Złóż wniosek o konto (alicjam.produktyfinansowe.pl/konta-oszczednosciowe.html) w wielu bankach i poswiec troche czasu na rozmowy z konsultantami. Spisuj sobie wszystko, wybierz najlepsza oferte i juz. Moze poswiecisz chwilke, ale nic Cie to nie bedzie kosztowalo a mozesz duuuuzo oszczedzic.

zafinansowani

Założenie konta oszczędnościowego to minimum formalności, duża elastyczność i brak kosztów. W zdecydowanej większości przypadków konto oszczędnościowe jest darmowe. Banki oferują możliwość dowolnych wpłat i wypłat środków bez utraty odsetek. Pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, natomiast kolejne w zależności od oferty banków mogą(jednak nie muszą) wiązać się z dodatkowymi kosztami. Takie konto zakładamy na nieokreśloną ilość czasu i możemy cieszyć się zyskiem z atrakcyjnego oprocentowania. Są również inne formy długoterminowego oszczędzania, które pozwalają na uzyskanie większego zysku. Więcej o szczegółach skutecznego oszczędzania znajdziesz na naszym serwisie

andrzejewski88

Najłatwiej skorzystać z jednej z porównywarek produktów finansowych -> określasz warunki i wyskakuje wynik.

 

Konto będzie istniało 30 lat tylko wtedy, jeśli bank będzie tyle czasu istniał ;) A jest spore prawdopodobieństwo, że wcześniej je zamkniesz chociażby po to, żeby przenieść pieniądze na konto lepiej oprocentowane.

dinero-finanse

Osobiście mogę polecić BGŻ Optima. Bezpieczne konto oszczędnościowe, oprocentowanie wynosi obecnie 3,2% do kwoty 40 000 zł dla nowych środków.

magdalena.tro

Też zastanawiałam się nad wyborem BGŻ Optima, ale jeszcze nie do końca się zdecydowałam

SzumMorza

Tak mówiąc szczerze, to chyba nie ma co zbyt mocno dywagować nad kontem przy takich kwotach. Byle bez opłat i to wszystko, bo oprocentowanie teraz jest, jutro może go nie być. Zmienią się warunki, to po prostu zmienisz bank i tyle.

 

Zakładając, że niecałe 100zł odłożysz co miesiąc, to po trzech latach i tak to będzie nadal nieduża kwota ok. 3,5 tys. zł., czyli taka jedna średnia pensja. BGŻ i ING są chyba bez opłat i spokojnie wystarczą.

KuS233

Witam,

Nie chciałem tworzyć nowego tematu dlatego piszę tutaj. Mnie również interesuję konto oszczędnościowe. Nieważne jaki bank, byle nie było problemu z wpłatami i wypłatami. Rozumiem, że zysk z tego nie będzie ogromny, ale chce traktować to konto, jako "skarbonkę". Polecacie coś ?

sosnowska

To jak chcesz swobodnie wpłacać i wypłacać to BGŻ BNP Paribas. Ja wpłacam co miesiąc 100 zł, ale mogę sobie dowolnie wybierać kiedy chcę.

stachu213

A ja myślę że najlepiej jest w ING

___________________

Pozdrawiam Anna

Trendy

Ja mam w Credit Agricole w naliczaniem dziennym

assin
To jak chcesz swobodnie wpłacać i wypłacać to BGŻ BNP Paribas. Ja wpłacam co miesiąc 100 zł, ale mogę sobie dowolnie wybierać kiedy chcę.

 

Zagaszam się, jets to dobra opcja. Sam korzystam i sobie na razie bardzo chwalę :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.