Jump to content
Piotrek

Idea Bank - Kredyt na Start - Opinie, Warunki

Recommended Posts

Piotrek

Kredyt na start firmy w Idea Banku - warunki, oprocentowanie i opinie klientów.

 

123.gif

 


Idea Bank - Kredyt na Start

 

Wysokość:

do 25 000 zł bez zabezpieczenia (od 1 dnia istnienia firmy)

do 350 000 zł z zabezpieczeniem (od 1 dnia istnienia firmy)

Okres kredytowania:

do 1 roku dla kredytów bez zabezpieczenia

do 10 lat dla kredytów z zabezpieczeniem

Atuty oferty: Finansowanie dla zupełnie nowych firm – bank nie wymaga stażu działalności; Bardzo długi okres kredytowania; Rok bez ZUS-u - bank przez pierwszy rok działalności pokrywa składki na ZUS do kwoty 400 zł miesięcznie; Krótki czas oczekiwania na decyzję;

 

Zobacz szczegóły

 

 


Czy warto wziąć kredyt na start firmy w Idea Banku? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z tym bankiem i wyraź swoją opinie o kredycie na start Idea Bank. Pomóż innym kredytobiorcom którzy właśnie rozpoczęli działalność gospodarczą i szukają wsparcia finansowego.

 

Oferta kredytu na start Idea Bank jest dla Ciebie niejasna? Masz szczegółowe pytania o warunki kredytu na start firmy, wysokości oprocentowania, czas oczekiwania na decyzję itp.? Zadaj je w tym wątku, a doradcy kredytowi Idea Banku, udzielający się na forum z pewnością na nie odpowiedzą.

Guest JnD

To chyba najlepsze i najszybsze rozwiązanie dla nowej firmy, w innych bankach mogą ci nie dać kredytu a IDEA jest jakby stoworzona pod firmy, szczególnie nowe.

Guest janwar

Kredyt na start Idea Banku to często jedyne rozwiązanie kredytowe dla całkowicie nowych firm można tutaj stosunkowo łatwo i szybko dostać, 15 tysięcy na start ale pod jednym warunkiem - BIK musi być dobry (min. 480 pkt). Na 25 tysięcy na start BIK musi być jeszce lepszy min. 520 pkt.

waldi71

Jednak nikt nie pisze jakie są koszty ....Ja wzięłam bo niestety nie maiałam wyjscia (z jednaj strony się cieszę ) z 15 tys do reki dostajesz 11 800 bo już płacisz na dzień dobry 3500 ubezpieczenie .POtem prze z 10 lat masz raty miesiączne ok 197zł plus ubezpieczenie 148 zł pluz musisz wykupić księgowośc w Tax Care ok 190zł .Mi dodatkowo doradca wcisnął dodatkowe ubezpieczenie 150 zł z którego zrezygnowałam jak się potem dowiedziałam że nie jest obowiązkowe.No i tak musisz płacić 10 lat bez zwłoki żeby Ci kiedyś umozyli...Jednak jak nie ma wyjścia to się bierze!!

Guest lessie

przestrzegam przed naganiaczami z Idea Banku, strata czasu w czystej postaci. Bank oferuje kredyt w warunkach 7-9% prowizji i oprocentowanie 10-11%, daje to RRSO powyżej 22%, moim zdaniem bardzo drogo. Szukajcie gdzie indziej na pewno znajdziecie taniej.

Szkoda czasu na spotkania z tzw. konsultantami, a naganiacze nie chcą podać żadnych nawet szczegółów.

mario3030

Witam, osobiście skorzystałem z oferty i ostrzegam...... Pozyskałem kredyt w wysokości 25 tyś na firmę. Spłacałem miesięczną ratę w wysokości 560 zł, gdyż podobno nie mogłem zrezygnować z ubezpieczenia by obniżyć ratę, gdzie w każdym z banków jest to normalne. Spłacałem kredyt 1 rok, więc oddałem im niespełna 7000 zł. W dniu dzisiejszym zadzwoniłem i złożyłem akces spłacenia całości. Zapytałem, czy okres ubezpieczenia okresu roku zostanie odliczony, a Pani na to, że niestety nie bo jest to kredyt firmowy. Powiedziano mi, że mam do spłaty 26.122.50 zł. Cóż, przekazałem dziś umowę do prawnika by ją dokladnie przeanalizował, zobaczymy. POZDRAWIAM i OSTRZEGAM PRZED TYM BANKIEM

 

---------- Post dodany o 17:50 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 17:34 ----------

 

Jestem po kolejnej rozmowie z bankiem i upadłem ze śmiechu. Chciałem spłacić ten kredyt o którym pisałem wyżej w dniu dzisiejszym, a więc od 25000 zł (rata do 14 danego miesiąca). Powiedziano mi, że za szybszą spłatę musze dodatkowo ponieść 2,5 % od kwoty kredytu. OKI wyliczam, że jest to 625 zł, wobec czego pytam Panią skąd do spłaty 26,122.50 zl, a ona na to, że do 14 doliczono mi kolejną ratę do zapłaty

zula60

potwierdzam powyższe wpisy sama mam kredyt w ide i jak tylko znejdę jakieś wyjście zrezygnuję ........

Guest idealista

Zgadzam się przedmówcą :"gdy nie ma wyjścia to się bierze"

Zgadzam się również z tezą, gdy się da to ucieka.

 

Niestety ryzyko związane z małymi, młodymi tym samym niepewnymi firmami, muszą sobie banki rekompensować.

Mamy w Idea nie najniższe oprocentowanie i horrendalnie wysokie ubezpieczenie. Dokładając do tego 10lat spłacania(pewnie aby rata była niska) robi nam to z 25tys jakieś 92tys, nie pamiętam teraz kiedyś liczyłem. Pamiętajmy, że po 10latach czyli w 120 racie mogą, ale nie muszą umorzyć nam spłatę kwoty 25tys. Jednak spłacając same odsetki i drogie ubezpieczenie i tak wyjdzie 60 i parę tysięcy zł.

 

Rata 556zł to mniej więcej połowa odsetki, połowa ubezpieczenie. Dla mnie to trochę było zaskakujące. Harmonogram dostałem po 14 dniach od podpisania umowy.

 

Teraz szukam innego banku. Wymagane jest przeważnie prowadzenie działalności przez minimum 12 miesięcy. Są jednak banki, które mają analityków idących na ustępstwa i można kredyt dostać po 4, czy po 6 miesiącach.

zula60

mam ten sam kredyt i też szukam wyjścia z tej sytuacji będę śledzić ten wątek i chętnie skorzystam z podpowiedzi na razie niestety trzeba ''płakać i spłacać''

CREDIT BANQUIER

Mario coś za coś, trzeba czytać umowy przed podpisaniem. Musisz wziąść pod uwagę, że bank też ryzykuje z kredytem dla nowego przedsiebiorcy.

Tadeusz 100

Witam dałem się podobnie naciągnąć konsultantowi jak Waldi 71. Ponadto po roku teraz ponownie wciśnięto mi tę linię kredytową bez mojej zgody pobierając prowizje 2,9% za udzielenie kredytu bez mojej zgody. Wysłałem maile do banku które pozostają bez odpowiedzi, pozostaje mi tylko wystąpić na drogę sądową o zwrot prowizji

Pozdrawiam i ostrzegam przed tym bankiem nie chcesz mieć kłopotów to go unikaj

mady

Witam ja tez wzielam ten kredyt na 25 tys Pan był tak mily ze po dwóch miesiącach miał obnizyc rate z 500 na 300 oczywiście później przepraszal ze się nie da masakra ,przy tym kredycie wciskają skandie następni naciągacze zlozylam pozem zbiorowy w Skandii ponieważ niechca mi oddac 5 tys.odradzam niechce mieć z nimi nic do czynienia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Watkins
   By Watkins
   Witajcie!
    
   Myślę, że całą sytuację łatwiej będzie mi opisac w punktach (chronologicznie, gdyż działo się to na przestrzeni wielu lat), tak więc:
    
   Kilkanaście lat temu założyłem wraz z wspólnikiem spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Kilka lat później zaczęliśmy korzystać z kredytu odnawialnego (debetu w rachunku?) na kwotę w okolicach 25 tys. zł. w IDEA Bank, którego to wraz z wspólnikiem, prywatnie, byliśmy poręczycielami. Po kolejnych kilku latach, spłonęła hala produkcyjna spółki, co spowodowało, że spółka straciła źródło przychodu (z powodów formalnych nie otrzymaliśmy ubezpieczenia). Przez błąd i swoją niewiedzę (jako prezes zarządu) nie ogłosiłem upadłości spółki. Kilka miesięcy później, IDEA Bank wypowiada umowę kredytową (limit był wykorzystany w całości), a spółka nie jest w stanie zobowiązania spłacić. IDEA Bank wpisuje spółkę, mnie i wspólnika, jako poręczających do KRD. Wyjeżdżam za granicę, aby być w stanie zarobić pieniądze, w celu spłaty zobowiązań spółki. Po 3 latach (z końcem roku kalendarzowego) dług się przedawnia (spółka formalnie, ciągle jest zarejestrowana, chociaż nie prowadzi działalności - jestem w trakcie spłacania ostatnich zobowiązań w stosunku do Urzędu Skarbowego aby zacząć ją likwidować), gdzie z jakiegoś powodu zobowiązanie nigdy nie trafiło do sądu i nie został wystawiony nakaz zapłaty, ani w stosunku do spółki, ani w stosunku do poręczycieli (nas - wspólników). Dodatkowo nigdy (do dnia dzisiejszego) ze spółką nie kontaktuje się windykacja (listownie, telefnicznie, czy mailowo) - jakby długu nigdy nie było. (Ostatnim dokumentem dotyczącym zobowiązania, który otrzymałem, jest wypowiedzenie kredytu, wraz z wezwaniem do zapłaty i informacją o wpisie do KRD, w sytuacji, gdy to nie nastąpi) Drugi wspólnik ogłasza upadłość konsumencką - znika z KRD.  
   W chwili obecnej jestem w stanie  spłacić część tego zobowiązania (niestety na całość mnie nie stać - do dzisiaj spłacam resztę zobowiązań spółki). W związku z tym mam kilka pytań:
    
   W jaki sposób skontaktować się IDEA Bankiem, aby podjąć rozmowy w celu podpisania ugody? (tak, aby przez przypadek nie uznać przedawnionego zobowiązania i mieć lepszą pozycję negocjacyjną) Jaką kwotę spłaty zobowiązania zaproponować? (Czytałem, że firmy sprzedają tego typu zobowiązania za około 30% ich wysokości - czy będzie to dobra kwota?) Czy może zamiast zajmować się tym samodzielnie, przekazać tę sprawę jakiemuś prawnikowi? (Jeżeli tak, to czy możecie kogoś, kto będzie chciał się tym tematem zająć i nie puści mnie z torbami polecić?)  
   Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rady! 🙂
   Watkins
  • pomocwkredycie
   By pomocwkredycie
   Wreście dla nie których klientów otworzyła się furtka aby dostać kredyt na oświadczenie do 200tyś., bez zabezpieczenia a powyżej tej kwoty zabezpieczeniem. Można się starać nawet 20milionów Ta oferta Skierowana jest do Deweloperów, Wolnych Zawodów np. Lekarz, Prawnik, Architekt itp.
   Do kwoty 100tyś na oświadczenie mogą się starać osoby działalność jedno osobowa, spółki jawne, cywilne i również sp. z o.o., a co jest najważniejsze działalność można prowadzić nawet od 3 miesięcy. Zdolność jest wyliczana jako prognoza dochodów, jak również na podstawie biznes planu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.