Jump to content
Piotrek

Idea Bank - Pożyczka Bezzwrotna - Opinie, Warunki

Recommended Posts

Piotrek

Pożyczka Bezzwrotna w Idea Banku - warunki, oprocentowanie i opinie klientów.

 

123.gif

 


Wysokość: do 25 000 zł.

Okres kredytowania: do 10 lat (120 miesięcy)

Atuty oferty: Możliwość umorzenia spłaty kwoty pożyczki; Spłacasz jedynie odsetki, które możesz wliczyć w koszt działalności firmy; od 1 prowadzenia działalności.

Kontakt z doradcą
Zobacz szczegóły

 

 


Czy warto wziąć pożyczkę bezzwrotną w Idea Banku? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z tym bankiem i wyraź swoją opinie o tej pożyczce dla firm. Pomóż innym kredytobiorcom w podjęciu decyzji.

 

Oferta kredytu Pożyczki Bezzwrotne Idea Bank jest dla Ciebie niejasna? Masz szczegółowe pytania o warunki pożyczki, wysokość oprocentowania, czas oczekiwania na decyzję itp.? Zadaj je w tym wątku, a doradcy kredytowi Idea Banku, udzielający się na forum z pewnością na nie odpowiedzą.

MarekA

Z góry uprzedzam, że poniższy wpis nie ma na celu przyniesienia ujmy pracownikom Idea Banku. Wiem, że pracują tam ludzie inteligentni i życzliwi. Jednak z ofertą banku w którym się pracuje jest podobnie jak z rodziną - nie wybiera się jej...

 

Pożyczka bezzwrotna...

Od tego produktu należy trzymać się z daleka. Przede wszystkim ze względu na gigantyczny koszt, który nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego dla kredytobiorcy.

Proszę niech doradcy Idea Banku napiszą jaki jest całkowity koszt odsetkowy tego produktu w skali 10 lat i w kwocie 25 tys PLN. I jak to jest z tą "możliwością" umorzenia. Czy jest możliwość, że kapitał jednak nie będzie umorzony?

Swoją drogą szczytem przewrotności jest nazwanie tego czegoś pożyczką bezzwrotną...

GPO Finanse

Każdy klient, który się na tę pożyczkę decyduje jest informowany o całkowitym koszcie przed podpisaniem umowy - nie ma innej możliwości. A to, że nie każdy to czyta, albo nie przyjmuje do wiadomości to już inna sprawa. Banki nie oszukują, klienci sami sobie to robią.

ajsza1969

Tak Banki nie oszukują i wszyscy są poprostu swietni..co do Banku IDEA...powiem tak jakie kredyty na Start?..jakie kredyty..jakie leasingi...jjjjja czekalam na decyzje z banku IDEA 8 dni!!!...mielismy założyć konto założyliśmy...ale wczesniej nikt z banku nie powiedział ze udzielaja kredytów dla osób 25 lat...rozumiem wszystko ale dlaczego nie informują takie banki o warunkach jakie trzeba spełnić..NIEEEEEEEEEEEE...umawiaja sie dzwonią zawracają głowę i jeszcze ten TAX ...usługi ksiegowe...uważam ze totalna porażka...MIeliśmy konto i wpływy na konto z IDEA...i NICCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC...I NIKT nas nie informował o niczym...jedynie to otoczka świetna banku..prosze usiąść, kawka,woda dla ochłody...Klienci nie oszukują!!!..tylko banki źle informują a jezeli informują to tylko chaotycznie bo im tak wygodnie...a dlaczego? bo to sie nazywa Walka o klienta...jaka kasa i dla kogo??...nie jestem specjalistą od spraw finansowych ale wiem jaka gehennę przeszliśmy i przechodzimy aby uzyskać cokolwiek w tym banku i innych...

 

pozdrawiam.

Guest AktualnyKlient

Kwota pożyczki bezzwrotnej 25 000 PLN

 

Liczba rat - 120

Oprocentowanie - 15%

 

Kapitał stały 25 000 PLN do ostatniej raty

Rata odsetkowa - zmienna około 310 PLN

Ubezpieczenie (obowiązkowe !!!) - 247,50 PLN

 

W sumie około 560 PLN miesięcznie co daje na przestrzeni całego okresu kredytowania 67 200 PLN !!!

Dodając do tego 25 000 PLN w przypadku niespełnienia warunków zawartych w umowie:

 

92 200 PLN !!!!!

 

Oczywiście brak możliwości skrócenia okresu kredytowania. Trzeba płacić całe 10 lat.

 

Warunki do spełnienia:

1) Posiadanie rachunku w IDEA Banku na którym będą minimalne wpływy miesięczne 1 000 PLN

2) Spłata wszystkich 120 rat odsetkowych wraz z ubezpieczeniem w wyznaczonym terminie.

3) Złożenie wniosku o zwolnienie z długu do banku nie wcześniej niż w dniu zapłaty 119 raty odsetkowej ale nie później niż 14 dni przed terminem płatności ostatniej raty (czemu aż tak precyzyjnie? Czyżby bank liczył na przeoczenie dłużnika?).

4) Po zapłacie ostatniej raty odsetkowej bank ma złożyć dłużnikowi oświadczenie potwierdzające wykonanie powyższego (??? Czyżby to oznaczało, że bank może odmówić umorzenia długu ???).

 

W każdym razie w przypadku spełnienia warunków całkowite oprocentowanie to 170 %

W przypadku ich nie spełnienia to 270 %

 

Bądź mądry - wybierz sam ...

Kredyty RM

Ktoś kto bierze taki kredyt powinien wiedzieć jak liczyć koszty kredytu osoba która zrobiła opis przede mną przedstawiła ten produkt z gorszej strony.

Jak najbardziej odsetek wychodzi 67 200 PLN ale przypominam że jest kredyt firmowy i kredytobiorca całość wrzuca sobie w koszty prowadzenia działalności. Czyli koszt zmniejsza nam się do 55 104 PLN przy założeniu że płaci 18% podatku.

Dodatkowo jeśli będzie ładnie spłacać to przy umorzeniu długu tak naprawdę jego koszt kredytu na 10 lat będzie wynosił 30 104 PLN ponieważ dostał na początku 25 000 PLN. Czyli realny miesięczny koszt to 250,86.

 

Nie można skrócić okresy kredytowania ale można spłacić ją wcześniej. Wtedy kosztem klienta są tylko odsetki które spłacał i 5% za wcześniejszą spłatę kapitału jeżeli spłaca przed upływem 60 miesięcy. Po 60 miesiącach nie płaci nic za wcześniejszą spłatę. Oczywiście 25000 PLN musi oddać ale może to zrobić w każdej chwili nawet po miesiącu bo znam i takie przypadki.

 

Koszt kredytu jest wysoki ze względu na wysokie ryzyko jakie ponosi. Bank trochę ryzykuje dając kredy osobie która dopiero co otworzyła działalność i bierze kredyt na oświadczenie.

eg_eg

oczywiscie jest informowany o calkowitym koszcie, tylko jak mozna to cos nazwac pozyczka bezzwrotna, skoro przez te 10 lat pozyczka ta zwraca sie dla banku nawet do 2,5 raza, przeciez to jest chore....

zula60

chciałabym dowiedzieć się jeśli wpłaci się po kilku miesiącach te 25ooo czy dalej będę spłacała kredyt o co tu chodzi

eg_eg

z tego co rozmawiałam z babka z tego banku to nie nalezy splacac tych odsetek w przeciagu pierwszych 60 miesiecy bo zaplaci sie jakies dodatkowe odsetki, jezeli juz sie chce to splacic to jak minie te pierwsze 60 miesiecy. umowa ktora podpisujesz jest na 120 miesiecy czyli 10 lat bez jakiejkolwiek mozliwosci wczesniejszego rozwiazania czyli jezeli splacisz to i tak wiaze Ci z nimi umowa. Szczerze Ci odradzam branie tej pozyczki bo za przeproszeniem bedziesz udupiona przez 10 lat, malo tego oni maja prawo zmieniac umowe kiedy im sie tylko podoba w postaci aneksow, ktore bedziesz musiala podpisywac bo inaczej zaplacisz kare za nie wywiazaie sie z warunkow umowy. Co wiaze sie za aneksami?? oczywiste dodatkowe koszty, moga np co roku podnosic Ci odsetki i bedziesz placic coraz wiecej, a oni coraz wiecej beda na tym zarabiac....

Kredyty RM

Żeby spłacić wcześniej trzeba wypełnić pismo dotyczące wcześniejszej całkowitej spłaty kredytu. Odsetki za wcześniejszą spłatę to 5% więc chyba lepiej spłacić 5% po roku niż czekać do 60 miesięcy żeby spłacić za darmo

zula60

chciałabym się dowiedzieć czy to jest gdzieś napisane bo ja niestety mam taki kredyt i nie wiem co robić bo przez 10 lat nie będę spłacala no niestety tak idea bank pomaga firmom na starcie że przywiązują do siebie na bardzo długi okres a ja że tak p[owiem stara i dałam się wciągnąć

 

---------- Post dodany o 08:54 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 08:45 ----------

 

ja jeszcze proszę tym razem o podpowiedż jeżeli będę chciała spłacić wcześniej całość to jaką kwote oprócz tych 25000 muszę wpłacić zwracam się do osoby o nicu Kredyty rm bo widzę że jest zorientowana

Kredyty RM

5% od kwoty kredytu czyli w tym przypadku 1250 PLN. Wcześniej trzeba w banku wypełnić dokument o wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu. Można również spłacić częściowo.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.