Jump to content
Piotrek

Idea Bank - Kredyt Obrotowy - Opinie, Warunki

Recommended Posts

Piotrek

Kredyt obrotowy w Idea Banku - warunki, oprocentowanie i opinie klientów.

 

123.gif

 


Wysokość:

do 200 000 zł bez zabezpieczenia

do 500 000 zł: kredyt na kontrakt zabezpieczony cesją wierzytelności z kontraktu; Kredyt zabezpieczony na maszynach i urządzeniach; kredyt na wyciąg z aktualnego banku

do 1 000 000 zł z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości

 

Okres kredytowania:

do 12 miesięcy z możliwością odnowienia (limit w rachunku bieżącym)

do 10 lat (kredyt spłacany w ratach)

 

Atuty oferty: bank nie wymaga stażu działalności; Krótki czas oczekiwania na decyzję; 20% wiecej niż w twoim banku.

Zobacz szczegóły

 

 


Czy warto wziąć kredyt obrotowy w Idea Banku (limit kredytowy lub kredyt ratalny)? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z tym bankiem i wyraź swoją opinie o kredycie obrotowym Idea Bank. Pomóż innym kredytobiorcom którzy szukają wsparcia finansowego bieżącej działalności.

 

Oferta kredytu obrotowego Idea Bank jest dla Ciebie niejasna? Masz szczegółowe pytania o warunki kredytu na start firmy, wysokości oprocentowania, czas oczekiwania na decyzję itp.? Zadaj je w tym wątku, a doradcy kredytowi Idea Banku, udzielający się na forum z pewnością na nie odpowiedzą.

amdziak
Krótki czas oczekiwania na decyzję
- czekam ponad dwa tygodnie i codziennie jestem zwodzony, że dziś, że jutro, że czeka na akceptacje członka zarządu...
wit123

Kredyt wzięty w lutym 2018 roku (osoba prawna). Decyzja, na ponad 150tys zł w ciągu 2 dni, więc raczej szybko. Warunki w umowie, lepsze niż wzięcie kredytu gotówkowego na osobę fizyczną. Dziwny warunek, kaucja wynosząca 10% kwoty wnioskowanego kredytu, zwracana jeśli zostaną spełnione warunki umowy. Kaucja po roku zwrócona. Dodatkowo możliwość obniżenia marży o 0,25 punktu % po roku spłaty zgodnie z warunkami (trzeba wnioskować o obniżenie marży - telefon na infolinię rano, po południu marża obniżona).

Oczywiście, trzeba spełniać warunki zaciągnięcia kredytu i jest wszystko realizowane zgodnie z warunkami. Chociaż naczytałem się, że to oszuści itp, itd, jednak jak do tej pory ja spełniam zapisy umowy i oni również, więc nie może narzekać.

tutuska666

Odradzam. 

Jest pełno ukrytych kosztów .

 

avatar_mk

Jakie ukryte koszty ?

Monika00

Odradzam "współpracę" z Idea Bank. Też dałam się nabrać na kredyt i bardzo tego żałuję.

avatar_mk

Jakieś konkrety, szczegóły ?

avatar_mk

Ale te rzeczy które napisałeś - to tak naprawdę warunek konieczny aby kredyt w rachunku był dostępny i jest jasno o tym mowa. Odnośnie obrotów na koncie tak samo jest w ING zwiększają oprocentowanie, brak używania karty 7 pln :]

avatar_mk

Czy do linie w rachunku jest dołączany również pakiet płynnościowy ?? Nie dostałem takiej informacji do oferty.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Watkins
   By Watkins
   Witajcie!
    
   Myślę, że całą sytuację łatwiej będzie mi opisac w punktach (chronologicznie, gdyż działo się to na przestrzeni wielu lat), tak więc:
    
   Kilkanaście lat temu założyłem wraz z wspólnikiem spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Kilka lat później zaczęliśmy korzystać z kredytu odnawialnego (debetu w rachunku?) na kwotę w okolicach 25 tys. zł. w IDEA Bank, którego to wraz z wspólnikiem, prywatnie, byliśmy poręczycielami. Po kolejnych kilku latach, spłonęła hala produkcyjna spółki, co spowodowało, że spółka straciła źródło przychodu (z powodów formalnych nie otrzymaliśmy ubezpieczenia). Przez błąd i swoją niewiedzę (jako prezes zarządu) nie ogłosiłem upadłości spółki. Kilka miesięcy później, IDEA Bank wypowiada umowę kredytową (limit był wykorzystany w całości), a spółka nie jest w stanie zobowiązania spłacić. IDEA Bank wpisuje spółkę, mnie i wspólnika, jako poręczających do KRD. Wyjeżdżam za granicę, aby być w stanie zarobić pieniądze, w celu spłaty zobowiązań spółki. Po 3 latach (z końcem roku kalendarzowego) dług się przedawnia (spółka formalnie, ciągle jest zarejestrowana, chociaż nie prowadzi działalności - jestem w trakcie spłacania ostatnich zobowiązań w stosunku do Urzędu Skarbowego aby zacząć ją likwidować), gdzie z jakiegoś powodu zobowiązanie nigdy nie trafiło do sądu i nie został wystawiony nakaz zapłaty, ani w stosunku do spółki, ani w stosunku do poręczycieli (nas - wspólników). Dodatkowo nigdy (do dnia dzisiejszego) ze spółką nie kontaktuje się windykacja (listownie, telefnicznie, czy mailowo) - jakby długu nigdy nie było. (Ostatnim dokumentem dotyczącym zobowiązania, który otrzymałem, jest wypowiedzenie kredytu, wraz z wezwaniem do zapłaty i informacją o wpisie do KRD, w sytuacji, gdy to nie nastąpi) Drugi wspólnik ogłasza upadłość konsumencką - znika z KRD.  
   W chwili obecnej jestem w stanie  spłacić część tego zobowiązania (niestety na całość mnie nie stać - do dzisiaj spłacam resztę zobowiązań spółki). W związku z tym mam kilka pytań:
    
   W jaki sposób skontaktować się IDEA Bankiem, aby podjąć rozmowy w celu podpisania ugody? (tak, aby przez przypadek nie uznać przedawnionego zobowiązania i mieć lepszą pozycję negocjacyjną) Jaką kwotę spłaty zobowiązania zaproponować? (Czytałem, że firmy sprzedają tego typu zobowiązania za około 30% ich wysokości - czy będzie to dobra kwota?) Czy może zamiast zajmować się tym samodzielnie, przekazać tę sprawę jakiemuś prawnikowi? (Jeżeli tak, to czy możecie kogoś, kto będzie chciał się tym tematem zająć i nie puści mnie z torbami polecić?)  
   Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rady! 🙂
   Watkins
  • pomocwkredycie
   By pomocwkredycie
   Wreście dla nie których klientów otworzyła się furtka aby dostać kredyt na oświadczenie do 200tyś., bez zabezpieczenia a powyżej tej kwoty zabezpieczeniem. Można się starać nawet 20milionów Ta oferta Skierowana jest do Deweloperów, Wolnych Zawodów np. Lekarz, Prawnik, Architekt itp.
   Do kwoty 100tyś na oświadczenie mogą się starać osoby działalność jedno osobowa, spółki jawne, cywilne i również sp. z o.o., a co jest najważniejsze działalność można prowadzić nawet od 3 miesięcy. Zdolność jest wyliczana jako prognoza dochodów, jak również na podstawie biznes planu.
  • marget22
   By marget22
   Witam
   Maz od pol roku ma dzialalnosc. mamy pozyczke hipoteczna pod zastaw mieszkania na kwote 59.000 zł na okres 15 lat w idea banku (firma to zysk). Maz Wykazuje dochody 7-8 tys.zl. Chcielibysmy wziasc teraz kredyt 90-100 tys.zl, tak zeby tamten splacic i zeby to bylo na 30 lat , zeby byla jak najmniejszaa rata.
   prosze doradcow o kontakt, czy jest to mozliwe.
   czekam pilnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.